با موبایل در 24 ساعت موفق شوید

تبدیل گفتار به نوشتار، یکی از جالبترین کاربرد های یادگیری ماشین است که این روزها در بسیاری از اپلیکیشنهای موبایل (برای مثال کیبور گوگل) استفاده شده و شاهد دقت بسیاربالای آن حتی برای زبان فارسی هستیم. یکی از کاربرد های جالب هوش مصنوعی تبدیل تصویر به تصویر است. دروس تخصصی این برنامه نشان دهنده وارد شدن مباحث نظامهای آموزشی و طراحی آنها، در کنار توجه به رایانه به عنوان اصلیترین رسانه بعد از تحولات مربوط به تکنولوژی ارتباط و اطلاعات است (مانند :برنامهنویسی رایانهای برای آموزش، وتولید برنامههای رایانهای آموزشی) این توجه به رایانه مسلماً در کنار دروسی همچون طراحی آموزشی، اصول تهیه برنامههای آموزشی و طراحی مراکز یادگیری، جهتگیری صحیح طرح مباحث نرمافزاری در کنار ابزارهای الکترونیک رانشان میدهد.

در این دو قرن اکتشافات و اختراعات علمی در زمینههای گوناگون و ظهور نظریه پردازانی مانند روسو، یستالوزی، هربارت و فروبل در حوزه تعلیم و تربیت به وارد شدن علوم طبیعی در برنامه درسی مدارس منجر شد که این امر سبب سریعتر شدن رشد علمی و اجتماعی کشورهای غربی گردید. همهچیز فقط به زمان بستگی داشت تا ایدهی جذاب هوش مصنوعی در دوران رشد تصاعدیِ علوم کامپیوتر و دنیای دیجیتال محقق شود. اگه کسی رشته تحصیلیش هوش مصنوعی نباشه ولی به این حوزه علاقهمند باشه، چطور میتونه خودشو توی این زمینه رشد بده؟ دورههای آموزشی سایت فرادرس بر اساس موضوع به صورت مجموعههای آموزشی گوناگونی دستهبندی شدهاند.

این موضوع نمیتواند منجر به تعطیلی شرکتهای تولیدکننده بازیهای کامپیوتری شود، بلکه موضوع رقابت بین شرکتهای تولیدکننده را تغییر میدهد. این ویدیو نشان میدهد که چگونه میتوان به کمک هوش مصنوعی صدایی که متعلق به یک ویدیوی دیگر است (یا حتی به صورت fake از صدای فرد ساخته شده است) را روی تصویر گذاشت بهطوری که حرکت لب های گوینده در تصویر کاملا بر صدا و گفتار منطبق شود. همینطور در روش معکوس میتوان از روی توصیفات متنی، یک تصویر نسبتا واقعی تولید کرد. A52 در مقایسه با A51 قیمت نسبتا بالاتری داره. حال با توجه به قیمت نسبتا بالای گوشی های موبایل و پایین آمدن قدرت خرید مردم و ضرورت وجود گوشی موبایل در زندگی روزمره، یکی از دغدغه های بسیاری از عموم جامعه خرید گوشی موبایل مناسب و با دوام بالاست که که معمولا این گوشی های نیز قیمت نسبتا بالایی دارند و خرید نقدی آنها کار راحتی نیست.اما راهکار چیست؟

اینطور که به نظر می رسد هیچ محدودیتی برای کاربردهای فناوری های هوش مصنوعی وجود ندارد و شاید هیجان انگیزترین جنبه اکوسیستم این باشد که هنوز نمی توان گفت مرحله بعدی هوش مصنوعی در چه سطحی است و قرار است در آینده چه اتفاقی رخ دهد، زیرا هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است. بنابراین سخت افزارها و تراشه های مخصوصی نیز برای این کار نیاز است. بنابراین نیاز چندانی به خرید لپ تاپ آنچنانی ندارند و یک لپ تاپ با این مشخصات ساده میتواند برای آنها مناسب باشد. این نوع سیستمها میتوانند مسائل را حل کنند، دادهها را «آموزش» (Train) دهند و از تجربیات قبلی خود درس بگیرند و از آنها استفاده کنند.

این نوع هوش مصنوعی که آخرین مرحله تکامل هوش مصنوعی محسوب میشود، در حال حاضر تنها در حد نظریه است؛ زیرا هنوز سختافزار و الگوریتمهای لازم برای پشتیبانی از آن وجود ندارد. مطلب جامعی درباره جزئیات تحصیل در رشته هوش مصنوعی در داخل و خارج از ایران وجود دارد که در این مقاله پاسخ سوال شما داده شده. مطلب بسیار جامعی بود، امیدوارم در آینده هوش مصنوعی در ایران گسترده تر شود. با مروری که درباره کاربردهای هوش مصنوعی در کشورمان داشتیم، دشوار نیست که حدس بزنیم آینده شگفتانگیزی در انتظار صنایع گوناگون است. هوش مصنوعی قادر است چشمهای شما را باز کند!

مثال دیگر فیلترهای هوشمند سرویسهای ایمیل برای پاکسازی اینباکس شما از اسپم است. هوش مصنوعی حتی قادر است روکش دندان را با دقتی بسیار بهتر از دندانپزشک طراحی کند. برایان گابریل، یکی از سخنگویان گوگل، در بیانیهای در واکنش به ادعای لوموئان گفت: «LaMDA طوری طراحی شده است تا دنبالهی سؤالات جهتدار و الگوی تعیینشدهی کاربر را بگیرد و متناسب با آن پاسخ دهد.»فیلم «دورافتاده» با بازی تام هنکس را بهخاطر میآورید؟ خبر خوب این است که لپتاپهای مورد اشاره تنوع قیمتی خوبی دارند و کاربران میتوانند متناسب با بودجه خود، یکی از این مدلها را تهیه کنند. این شهر در جدیدترین پروژه خود که با بودجه 439 میلیون دلار اجرایی می شود، قصد دارد دسترسی اینترنت/ شبکه WiFi را به متروها با هزینه 20 دلار در ماه بیافزاید. مدیریت تکنولوژی (Management Of Technology; MOT) تخصصی میان رشتهای است که علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و دانش و روشهای مدیریت را یکپارچه میکند و بر تکنولوژی به عنوان عامل خلق ثروت توجه میشود.

هوش مصنوعی Artificial intelligence شاخهای از علوم کامپیوتر است که در آن به ساخت ماشینهایی هوشمند پرداخته میشود که مانند انسانها عمل میکنند و واکنش انجام میدهند.یک عامل هوشمند، سیستمی است که با شناخت محیط اطراف خود، شانس موفقیت خود را پس از تحلیل و بررسی افزایش میدهد. یک «عامل هوشمند» سیستمی است که با شناخت محیط اطراف خود، شانس موفقیت خود را پس از تحلیل و بررسی افزایش میدهد. این زبان به برنامه نویسها امکانی میدهد تا الگوریتمهایی بدون کاهش عملکرد ایجاد کنند. در حقیقت AutoML Zero هنوز معماریهایی تولید نمیکند که با عملکرد سیستمهای طراحیشده توسط انسان رقابت کنند-یا در واقع کاری کنند که یک طراح انسانی نتواند انجام دهد. علم رباتیک نمونه بارز دیگری از کاربردهای هوش مصنوعی است، ربات ها اغلب برنامه های مشترکی دارند که به آن ها امکان عملکرد و برقراری ارتباط می دهد.

در واقع، میتوان این قابلیت را از هوش مصنوعی انتظار داشت که بتواند به فرهنگ و هنر تمدنهای انسانی خدمت قابلتوجهی بکند و محصولات فرهنگی عمیقی را ارائه دهد. امروزه نیز میتوان کاربردهای هوش مصنوعی را در زندگی روزمره مشاهده کرد. از دیگر کاربردهای هوش مصنوعی میتوان تطابق دادن اثر انگشتها یا چهرهها برای باز نمودن قفل امنیتی گوشیهای هوشمند را نام برد. بهنظر این گروه از آنجایی که میتوان رباتها و ماشینها را صرفاً برای کارویژههای مشخص طراحی کرد، کمکم این فناوریها جای نیروی کار انسانی را در بخشهای مختلف خواهند گرفت. فقط میتونم بگم که سری TUF تولید شرکت ایسوسه که بهترین سیستم های گیمینگ رو طراحی و ساخته و همچنان پرقدرت داره ادامه میده. برای مثال دستیارهای صوتی امروزه به صورتی برنامه ریزی شدهاند که تنها قادر به نمایش وضعیت آب و هوا،ارسال پیام، تنظیم آلارم، پخش آهنگ و … نکته مهم: واحد پهنای باند بیت بر ثانیه است که با نماد b/s یا bps نمایش داده میشود.

واحد پردازش مرکزی در لپتاپها قادر است در انرژی صرفهجویی کند و در مقایسه با سی پی یوی دسکتاپها گرمای کمتری تولید میکند. اگر «اسپیسایکس» بتواند این پروژه را بهطور کامل انجام دهد، اینترنت حتی از برق هم گستردهتر میشود و به دورافتادهترین مکانهای دنیا راه پیدا میکند. نکته جالب درباره این شهر وجود بزرگترین سایبرکافه های بازی در دنیا است. وقتی صحبت از گوشی سامسونگ میشود، مدلهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد. آنها شیوه نگارش شما را یاد میگیرند و کلماتی مناسب را برای تکمیل جمله ارائه می دهند. اما رایانهها مجهز به هیچگونه هوش یا استعدادی نیستند و اگر تمام فرآیند یک کار برای آنها کدنویسی نشده باشد، قادر به انجام آن نخواهند بود. کسی را تصور کنید که به هر دلیلی، مادرزادی یا مثلاً تصادف، نمیتواند حرکت کند. را انجام می دهد که همگی توسط AI ضعیف صورت می گیرد. وقتی مدیریت استفاده از تکنولوژی را بلد باشیم، می توانیم مدیتیشن کنیم، می توانیم مهارت های بسیار بیشتری یاد بگیریم و می توانیم هر سال بیشتر کتاب بخوانیم.

به این نحو که هر استراتژی بازاریابی نیاز به شناخت هویت جامعه هدف دارد تا بتواند محتواهایش را متناسب با سلایق ایشان تنظیم کند. هدف ما نیز کمک به پیشرفت جامعه هوش مصنوعی در ایران می باشد ? به بیان دیگر، به لطف این فناوریها میتوان در آینده نهچندان دور شاهد رباتهای سخنگو و یا وبسایتهایی باشیم که با استفاده از گفتار، کاربران را راهنمایی میکنند. کاربرد آن در زندگی را میتوان نام برد چرا که شرکت های خصوصی مانند اسپیس ایکس، و یا حتی دولت چین اقداماتی برای سفرهای بین قاره ای از طریق فضا و تکنولوژی خاص انجام داده اند. با استفاده از این فناوری، پزشک متخصص میتواند به دورترین نقاط کشور و جهان، خدمات خود را صادر کند و بهصورت آنلاین و از طریق ربات، جراحی انجام دهد. کوتاه اینکه همین افزایش حساسیتها نسبت به هوش مصنوعی نشاندهندهی این است که در سطح جهان بسیاری متوجه اهمیت و ضرورت آن شدهاند میکوشند تا این حوزه را در کنترل خود بگیرند.

این نتیجه از دانشی بهینه شده از اطلاعات و تبدیل دادهها است که با بهترین الگوریتمهای انتخاب مدل مطابقت دارد. حال اگر بتوان امکانی فراهم آورد که این محدودیتها را کمتر کند چه اتفاقی میافتد؟ شاید تا به حال متوجه این موضوع نبوده باشید، ولی همین حالا هم توسط هوش مصنوعی ضعیف یا ANI محاصره شدهایم. این موضوع تحولی عظیم در تجربه کاربران از فضای مجازی خواهد بود. در حال حاضر بخش مهمی از ارتباطات دریایی ما با اینترنت جهانی قطع شده ولی به خاطر تمهیدات اندیشیده شده، کاربران متوجه این مسئله نشدهاند. همچنین برخی از موتورهای جستجوگر مانند گوگل شیوه جستجو نمودن شما را یاد میگیرند و متناسب با آنچه که به دنبال آن میگردید، نتایج را سفارش سازی میکنند.

برخی از دورههای آموزشی هوش مصنوعی فرادرس نیز در این مقاله برای فراگیری بیشتر مهارت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به علاقهمندان و دانشجویان معرفی شدند. این مقاله سعی داردنقش تکنولوژی را در تولید انعطاف پذیر بررسی کند و راه های بکارگیری تکنولوژی را برای بهبودعملکرد سازمان شناسایی نماید. در ایران اپراتورهای تلفن همراه از جمله همراه اول و ایرانسل با ارائه روش های نوین و جدید سعی در تسهیل فرایند پرداخت با استفاده از اینترنت تلفن همراه را دارند. هوش مصنوعی میتواند به تعدادی موسیقی (مثلا موسیقی های ساخته شده توسط بتهوون) گوش کرده و یک موسیقی جدید از همان توزیع (با همان سبک) بسازد. با استفاده از کدهای دستوری یا همان USSD میتوانید قبض تلفن خود را پرداخت کنید. شما میتوانید لیست به روز قیمت گوشی های این برند را در سایت کالاتیک مشاهده کنید. توی همین مقاله اگر دقت کنید در یک بخش به موضوع بازار کار هوش مصنوعی در ایران پرداختیم.

لطفا در مطلبی کامل به این موضوع بپردازید که آیا هوش مصنوعی میتونه تهدیدی برای بشر باشه یا نه. از نظر کیفیت ساخت هم A52 ارتقا پیدا کرده اما هنوز اون حسی که گوشیهایی که ترکیب فلز و شیشه دارن رو به کاربر انتقال نمیده. قبل از این میخواستم یوگا اسلیم ۷ بگیرم ولی اون مدل تو سایت ها ناموجود شد. آن ها بستگی داره و بر اساس اون تعیین میشه. هستیم. از این رو، کاربرد ۳۰ را باز گذاشتیم تا شما آن را در کامنت ها بنویسید. به طور کلی می توان گفت دنیا در حال ارتقای استفاده از فناوری های جدید می باشد و همه روزه شاهد تغییرات شدید و سریع تکنولوژی هستیم. بهترین دانشگاههای دنیا برای پردازش تصویر و بینایی ماشین کدامند؟ به نظرم هوش مصنوعی در آینده میتونه دنیا رو تکون بده. اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد 1biti بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.