4 کشور پیشگام در عرصه تکنولوژی در جهان 1 بیتی

برخلاف تصور رایج و غالب درباره تکنولوژی به عنوان ابزاری کمکی برای فعالیتهای انسانی بسیاری از فیلسوفان اخیر، تکنولوژی را نه وسیلهای برای فعالیت صرف بلکه عاملی برای ایجاد و تولید فکر برای اصلاح و تغییر فعالیت و حالت و وضعیت قلمداد میکنند و میگویند: هر ابزار تکنولوژی خود پایه و مایه فکر ایجاد و تولید تکنولوژی دیگر، اصلاح روش پیشین و پیدایی خلاقیت و نوآوری در شکلگیری سایت 1biti کارها و فعالیتهاست. وی با جدا کردن هوش مصنوعی قوی از ضعیف، ذهن خودش را روی مطلبی که فکر میکرد بحثبرانگیز تر خواهد بود متمرکز کرد. این سؤال در حوزهٔ مطالعاتی نظریهٔ هوش مصنوعی قوی (strong AI) که توسط آقای جان سیرل ارائه شده میچرخد. اگر دستهبندی انواع هوش مصنوعی کمی شما را گیج کرده است، باید بگوییم که هوش مصنوعی را بهصورت ساده میتوان به دو دسته قوی و ضعیف نیز تقسیم کرد.

مجموعهی این افراد و گروهها مبلغی یک میلیارد دلاری را برای تشکیل موسسهای غیرانتفاعی با نام OpenAI به منظور جلوگیری از قدرت یافتن بیش از حد هوش مصنوعی اختصاص دادهاند .بیل گیتس و استیون هاوکینگ نیز با این افراد هم عقیده هستند. این هوش مصنوعی توانایی ساخت تصاویری از چهرههای مشهور را دارد اما با توجه به اینکه بر مفاهیم هنری و زیباییشناختی استوار است، در حال حاضر نمیتوان با استفاده از آن دیپ فیک (جعل عمیق) تولید کرد. تکنولوژی بعدی که قرار است سر برآورد و دنیا را در بهت و ناباوری فرو خواهد برد و قریبا از آن پردهبرداری میشود تکنولوژی پلتفرم «بنک BANK» است که این تکنولوژی در تمام اوضاع و احوال بورس و بازرگانی و تجارت و امورات اجتماعی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و خانوادگی و قضایی و علمی دگرگونی فاحشی انجام میدهد. در غیر این صورت، هیچ دادهای به لایه بعدی شبکه منتقل نمیشود.

» (مگر اینکه ثابت شود که آگاهی لازمهٔ به وجود آمدن هوش است) وی گفت، نمیخواهم اینگونه برداشت کنم که هیچ رمز و رازی دربارهٔ آگاهی و هوشیاری وجود ندارد. وقتی کار انسان به آنجا میرسد که می گویند هیچ حیوانی درنده تر از انسان نیست، خیلی هم نباید از توسعه و تکثیر هوش های مصنوعی فاقد انسانیت هراسید! چیزی که مبهم و اسرارآمیز است، خود آن نیست، بلکه چگونگی آن است. هر جنبهای از یادگیری، یا دیگر خصوصیات هوش را میتوان چنان بهدقت تشریح کرد که یک ماشین (ربات) بتواند آن را شبیهسازی کند. هر بار که یک نماینده موفق میشود یا گیر میکند، به یک محیط جدید منتقل میشود. اگر محیط ناشناخته باشد، عامل باید نحوه کارکرد آن را یاد بگیرد تا بتواند تصمیمهای مناسبی اتخاذ کند.

برخى براى تعیین اینکه «چه باید کرد و چه نباید کرد»، آدمى را به سنجش سود و زیان، و لذت و رنجِ فردى خویش ارجاع میدهند و معتقدند که اگر این سنجش، آگاهانه و دوراندیشانه باشد، سود فرد با مصلحت و منفعت جامعه ملازم دیده خواهد شد. در سال 1996 نمایشگاه زمستانی طبق روال قبل در ماه ژانویه در لاس­وگاس برگزار شد و بعد از آن قرار بود نمایشگاه تابستانی در اورلاندوی فلوریدا برگزار شود، اما یک تداخل و همزمانی دیگر باعث شد تنها 24 شرکت­کننده در این رویداد ثبت نام کنند تا در نهایت این رویداد یک بار دیگر لغو شد.

این علم در تلاش است کامپیوترها و ماشین ها را بگونه ای توانمند کند تا توانایی حل مسئله و تصمیم گیری ذهن انسان را تقلید کنند. به گفتهٔ راسل و نوروینگ، متون نوشته شده توسط مهندسان علم هوانوردی، نمیتواند تعریف درستی برای تولید ماشینهایی باشد که درست مانند کبوترها پرواز کنند، بهطوریکه دیگر کبوترها نیز فریب بخورند. در پنچره مشکی باز شده، عبارت “ipconfig” را نوشته و کلید اینتر را فشار دهید. پیامهای الکترونیکی در چند مرحله پردازش، نوشته میشوند، فرستاده میشوند و ذخیره میگردند که با نوشتن پیام آغاز میگردد. و سمبلهایی که پیچیدگی بیشتری دارند و در ماشینهایی مثل سیستم شبکهٔ عصبی بکار گرفته میشوند، دیده میشود. هدف این است که یک سیستم هوش مصنوعی طراحی شود که بتواند با موفقیت متون را بخواند، یاد بگیرد و استدلال کند و در نهایت دانش کسب شده خود را با پاسخ به سؤال و توضیح پاسخ نشان دهد.

این پاسخ گسترهٔ توانایی رباتها را در آینده مشخص کرده و مسیر پژوهشگران هوش مصنوعی را راهنمایی میکند. سرعت بالای انتقال اطلاعات در زمان واقعی، حرکت اتومبیل های خودران را راحتتر میکند و هر چیزی که با اینترنت کار میکند، فوقالعاده سریعتر و پیشرفتهتر خواهد شد! خواهید دید که تمام عکسهایی که فرد مورد نظر در آنها حضور داشته ظاهر خواهند شد. هر دو ی آنها احساسی مشابه نسبت به آن دارند؟ آریستو (به انگلیسی: Aristo): یک پروژه پرچمدار AI2 با الهام از یک پروژه مشابه به نام پروژه هِیلو (به انگلیسی: Project Halo) که توسط شرکت سرمایهگذاری ولکان مستقر در سیاتل انجام شدهاست. آلن و اتزیونی در دسامبر ۲۰۱۳ مقاله ای را برای سیانان در مورد هوش مصنوعی و AI2 نوشتند. محققان بیش از ۲۰٬۰۰۰ فریم ویدیو را برای آموزش هوش مصنوعی برای پیشبینی حرکات و یادگیری رفتارهای سگ استفاده کردند.

مهربان بودن، ابتکار داشتن، زیبا، دوستانه و خوش ذوق بودن، شوخطبع بودن، تشخیص درست از نادرست، اشتباه کردن، عاشق شدن، لذت بردن از توت فرنگی و خامه، کسی را شیفتهٔ خود کردن، از تجربهها پند گرفتن، از واژهها بهدرستی استفاده کردن، از افکار خویش بهره گرفتن، بمانند انسان رفتارهای گوناگونی داشتن یا اینکه، دست به کارهایی کاملاً تازه بزند. «تورینگ» معتقد است که این استدلالها اغلب بر اساس فرضیاتی ساده، مبنی بر تطبیقپذیری ماشینها هستند یا فرم دیگری از مبحث هوشیاری. تحقیقات انجام شده در این زمینه، رابطه ای را بین نرخ اتوماسیون و افزایش مرگ و میر ناشی از ناراحتی به فرم خودکشی یا مصرف بیش از حد دارو به دست آورده اند. رباتهای پرنده یا قایقهای هوشمند نمونهای بارز و موفق از این نوع کاربردها هستند. این بدان معنی است که یک عامل بسیار پویاتر و سازگارتر است. «برنامه عامل» تابع عامل را پیادهسازی میکند. تئوریِ محاسباتی ذهن، یا computationalism، ادعا میکند که رابطهٔ بین ذهن و جسم، همانند رابطهٔ بین برنامهٔ اجرایی و کامپیوتر است.

بر خلاف ماشینهای واکنشی، حافظه محدود میتواند با تجزیه و تحلیل اقدامات یا دادههای مربوط به آنها با هدف ایجاد دانش آزمایشی، از گذشته یاد بگیرد. با وجود تمام این اخبار طبق نظرات ارسالی از کاربران سایت میهن بلاکچین و به گفته سایت ارز دیجیتال؛ قطعی اینترنت هنوز برای کاربران برطرف نشده است و تا امروز 1 آذرماه فعلا فقط سازمان ها؛ شرکت ها و دانشگاه ها دسترسی محدود به اینترنت دارند. آلن تورینگ گفت: مباحث بیشماری با این عناوین وجود دارند: «یک ماشین هرگز فلان کار را نمیکند». ↑ ۱۸٫۰ ۱۸٫۱ ۱۸٫۲ «یک دیپلمات ایرانی در استانبول «به اتهام مشارکت در قتل مسعود مولوی بازداشت شد»». «رویترز دو دیپلمات ایرانی در قتل مسعود مولوی در استانبول نقش داشتهاند». ↑ «پرونده یک قتل پرابهام در ترکیه؛ مسعود مولوی کیست؟ ↑ ۱۶٫۰ ۱۶٫۱ «پرونده یک قتل پرابهام در ترکیه؛ مسعود مولوی کیست؟ «بازداشت 7 نفر در ارتباط با قتل مسعود مولوی».

بزرگترین موتور جستجوی اینترنتی جهان حالا تصمیم دارد در سال ۲۰۱۰ هزاران نفر کارمند جدید را به لیست حقوقیاش اضافه کند؛ این در حالی است که قیمت سهام این شرکت در بازار بورس سال ۲۰۰۹ کاهش چشمگیری داشته است. در همین حال، تلاش های بهداشت از راه دور در اوگاندا و چندین کشور آفریقایی دیگر، مراقبت های بهداشتی را در طول همه گیری به میلیون ها نفر افزایش داده است. محقق معنایی بهطور رسمی در تاریخ ۲ نوامبر ۲۰۱۵ راه اندازی شد. این فرضیهای که در بالا مطرح شد (همان: physical symbol system) نشان میدهد که تولید هوش مصنوعی غیرممکن نیست.

نیست. این مباحث هوش مصنوعی را رد نمیکنند، تنها به چیزی بیش از نماد پردازش اشاره دارند. AllenNLP همچنین شامل اجرای مرجع مدلهای با کیفیت بالا برای هر دو مشکل اصلی پردازش زبانهای طبیعی (به عنوان مثال برچسبگذاری نقش معنایی) و برنامههای کاربردی پردازش زبانهای طبیعی (به عنوان مثال پیام متنی) است. واحدهای سختافزاری ویژه برنامه کاربردی شامل کارتهای گرافیکی، کارتهای صدا، واحدهای پردازش گرافیکی و پردازندههای سیگنال دیجیتال هستند. پروژه خودمون رو تحلیل و بررسی می کنیم و باید پاسخی مناسب به ورودیها و عوامل تاثیر گذار ، اطلاعات بدهیم و به تجزیه و پردازش آنها بپردازیم . کار دشواری نیست که ما مفهوم دقیق و قابل درکی از آگاهی ارائه کنیم. در حال حاضر استفاده از این محصولات را به استارتاپها توصیه نمیکنیم اما آمادگی آن را داریم در راستای توانمندسازی این مجموعهها با آنها همکاری کنیم و سرویس رایگان در اختیارشان قرار دهیم. این ادعا بسیار محکم است: چرا که معتقد است تفکر انسان نوعی symbol manipulation است (چرا که سامانهٔ سمبل برای هوش ضروری است) و آن ماشین میتواند باهوش باشد. این مباحث نشان میدهد که تفکر انسان شاملِhigh level symbol manipulation. Overfitting زمانی اتفاق میافتد که مدل به جای یادگیری، نمونههای مجموعه داده آموزش را حفظ کند و فقط برای دادههای آموزش دقت بالایی نشان دهد.

و گریک وایر (به انگلیسی: GeekWire) پوشش داده شد. پیشتر، پژوهشی در خصوص هوش مصنوعی توسط جان هاگلند، انجام گرفت که good old fashioned artificial intelligence یا GOFAI نامیده شد. در واقع تحقیق در خصوص هوش مصنوعی، از high level symbol manipulation و GOFAI جدا گشته و به مدلهایی تبدیل شده که گرایش بیشتری به capture کردن منطق ناخود آگاه ما دارند. تحقیقات در خصوص دانش عمومی روی بازسازی معلومات پیشین و مفهوم دانش، متمرکز شدهاست. علاوه بر اين كار بر روی توسعه سيستمهای هوشمند با الهام از طبيعت (هوشمندیهای ـ غير از هوشمندی انسان) اكنون از زمينههای كاملاً پرطرفدار در هوش مصنوعی است. «قرارداد مودبانه» تورینگ: اگر ماشینی به هوشمندی یک انسان رفتار کند، آن گاه به هوشمندی یک انسان است. امروزه مهمترین ابزار برای حسابداران، نرمافزار حسابداری است که متناسب با نیاز کسبوکارهای مختلف و نوع امور مالی آن در نسخههای مختلف شرکتی، بازرگانی و تولیدی به بازار عرضه شده است. به این نحو که هر استراتژی بازاریابی نیاز به شناخت هویت جامعه هدف دارد تا بتواند محتواهایش را متناسب با سلایق ایشان تنظیم کند.

در برنامه نویسی هوش مصنوعی نیازی نیست که به صورت عمیقی به زبان برنامه نویسی مورد نظر مسلط شد، همچنین افراد مستلزم یادگیری تمام دستورات و عملکردهای این زبان نیستند و یادگیری دستورات مورد نیاز هوش مصنوعی کافی است. این یک سؤال فلسفی است، که بی ارتباط با مشکل ذهنهای دیگر و مشکل اساسی هوشیاری نیست. اما مشکل اساسی آنها این است که نمیتوانند، بهطور منطقی، بین «چیزهایی که فکر میکند» و «چیزهایی که فکر نمیکنند» تفاوتی قائل شوند. آیا آن ماشین قادر به حل همهٔ مسائلی که انسان با فکر کردن آنها را حل میکند، هست؟ مشکل مربوط، مشکلات معنایی یا مفهومی است که فلاسفه آن را intentionality مینامند. این برنامهها اغلب طرحهای چند هستهای هستند و عموماً روی محاسبات با دقت پایین ، معماریهای جدید جریان داده یا قابلیت محاسبات درون حافظه تمرکز میکنند.

با شروع جنگ جهانی دوم، تحولات آن ارتباط نزدیکی با محاسبات دارد و باعث شده است که رایانهها وظایف فزاینده ای را که قبلا فقط به یک انسان می توانست واگذار کرد را انجام دهند. در سالهای جنگ جهانی دوم، نیروهای آلمانی برای رمزنگاری و ارسال ایمن پیام، از ماشین Enigma استفاده میکردند. این حسگر بدین صورت کار میکند که ابتدا یک اشعهی مادون قرمز فاصلهی نزدیک با فرکانس کم را مستقیما به سمت چشمان کاربر ارسال میکند. VDSL میتواند تجربهای دلچسبتر در همه فعالیتهای آنلاین به ویژه تماشای آنلاین ویدئو، انجام بازیهای آنلاین، گفتوگوهای تصویری و دانلود و ارسال فایلهای پرحجم در اختیار کاربران قرار دهد.

هوش مصنوعی پیوندهای نزدیکی با فلسفه دارد زیرا هر دو در مفاهیم متعددی مانند هوش، عمل، خودآگاهی، معرفتشناسی و حتی اختیار مشترک هستند. این مرکز به منظور پاسخگویی به نیازهای پیچیده روزافزون شهروندان مبتنی بر محیط مجازی راه اندازی شد و فرمانداری نیویورک به واسطه آن توانست تمام خدمات دولتی و عمومی خود را بر پایه آن در اختیار شهروندان بگذارد. الگوریتم های به کمک راه حل های دقیق تصویری هوشمند توسط هوش مصنوعی بخشهای امنیتی کمک میکند تا فیلمهایی را که ممکن است مهم باشند را تشخیص دهند. استارتاپ دستگاه جوجه کشی هوشمند این مؤسسه در سال ۲۰۱۵ با هدف توسعه فناوریها در زمینه هوش مصنوعی راه اندازی شد. گوشیهای هوشمند نیز شروع به توسعه شتابدهندههای هوش مصنوعی کردند که اولین نمونه آن Qualcomm Snapdragon 820 بود که در سال ۲۰۱۵ میلادی طراحی شد. هوش مصنوعی جایگزین برخی شغلها خواهد شد، و نمیتوان این واقعیت را کتمان کرد که شغلهای بسیاری را نیز ایجاد کرده است. در بخش بعدی چند منبع برای انتخاب مجموعه دادههای هوش مصنوعی معرفی شده است.

آموزش الگوریتم انتخاب شده، گامی مهم در ساخت هوش مصنوعی به حساب میآید. این عاملها از اطلاعات هدف برای انتخاب میان اعمال ممکن در حالت فعلی استفاده میکنند. چه رابطهای میان تفکر ما، (مثل الگوهای عصبی) و چیزی که ما بدان میاندیشیم، (مانند موقعیتهای پیرامونمان) وجود دارد؟ همدلی یک عنصر مهم در تعامل میان انسان و کامپیوتر است. دو سوال مهم در تعریف AI مطرح است: – آیا دغدغه تفکر است یا رفتار؟ این موتور جستجو به کاربران امکان میدهد مقالات، نظرسنجی، کلمات کلیدی در مورد یک موضوع را پیدا کنند یا لیستی از منابع یا نتایج مهم را در یک مقاله خاص تهیه کنند. ویژگیهایی مانند اجزای صورت برای هر فرد متفاوت و منحصربهفرد هستند، بنابراین سازمانها و افراد میتوانند از آنها برای افزایش امنیت و محافظت از سیستمها و دادهها استفاده کنند. تمام این مباحث نسبت به قضیهٔ اصلی هوش مصنوعی، tangential هستند، مگر اینکه بتوانند ثابت کنند که یکی از این ویژگیها برای هوش عمومی ضروری است. از محیط زیست حفاظت می کنند. همچنین دارای سطوح امنیتی قابل تنظیمی هستند که به کاربران اجازه میدهد تا حفاظت آنلاین خود را تنظیم کنند . روند جالب دیگر ، حفاظت از تعامل اینترنت اشیا و امنیت تلفن همراه است.