6 روش افزایش سرعت اینترنت و رفع مشکل کندی نت در ویندوز 11 1 بیتی

از دیگر کمپانیهای زیرمجموعه آلفابت میتوان به گوگل ونچر و گوگل کپیتال اشاره کرد که اولی تامین مالی استارتاپها را برعهده دارد و دومی سرمایهگذاریهای بلندمدت انجام میدهد. گوگل سال گذشته گفته بود که «مدل زبانی برای برنامههای گفتگو» (LaMDA) طبق تحقیقات این شرکت ساخته شده و در واقع یک مدل زبانی است که میتواند از طریق محتوای مکالمات یا متنهای مکتوب آموزش ببیند و درباره هر موضوعی صحبت کند. چه چیزی باعث شده تا این ابزار بیشتر از گذشته سرزبانها بیفتد و در بخشهای متنوعتری نفوذ کند؟ با این همه دشمن، چه در داخل و چه در خارج، مسئولین خواه نا خواه طرز فکرشان امنیتی می شود و نمی توان بر آنها خرده گرفت.

با این وجود بعد از گذشت سال ها تجربه و همچنین میلیارد ها تومان سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات اصلا موفق نبوده است. در ایران برخی از اوقات کمپانی های ISP آن سرویس و سرعت اینترنت گفته شده در قرارداد و یا توافق شده با مشتری را ارایه نمی دهند. سرعت اینترنت سنگاپور به نسبت سال گذشته با ۲۳% افزایش همراه بوده است و از نظر بیشترین افزایش را در بین کشورهای منطقه آسیا-اقیانوسیه داشته است. در ده سال گذشته فقط به اسم اینترنت ملی پول جابجا میشود و حرف میزنند. پس این به سادگی نشان میدهد که اگر ایران از اینترنت دنیا قطع باشد، آسیبپذیری اینترنتی در ایران بیشتر خواهد شد و این آسیبپذیری هم در زمینه نرمافزاری، هم در زمینه سختافزاری و هم در زمینه ارتقاء سرویس وجود دارد. بطور کلی این پیوستگی و ارتباط باید وجود داشته باشد و اینطور نخواهد شد که ما یک دیوار بکشیم و بگوییم هر کسی بخواهد از این دیوار رد شود باید از یک دروازه رد شود که فقط در کنترل جمهوری اسلامی است! در ابتدای امر کسی متوجه موضوع نشد. در حالی که اگر به همین چند سال گذشته برگردیم میبینیم که نهتنها هیچ پیامرسان موبایلی وجود نداشت بلکه کسی هم نیازی به آن احساس نمیکرد.

مهدی تجلیمهر نیز میگوید: «جمهوری اسلامی از سالها پیش به سازمانها و شرکتهای درون ایران فشار آورده که سرورهایشان را به داخل کشور بیاورند. در حال حاضر یعنی ماه می ۲۰۲۲، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۱۰ مگابیتبرثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۵۹ مگابیتبرثانیه و تاخیر ۳۱ میلیثانیه است که این موضوع رتبه ایران را به ۷۱ از میان ۱۴۱ کشور رساند. آیا واقعا سرعت اینترنت ثابت بیشتر شدهاست؟ طبق گزارش منتشر شده، سرعت اینترنت ثابت کشورمان ایران با افزایشی بسیار ناچیز در ماه می از 10.23 مگابایت بر ثانیه به 10.34 مگابایت بر ثانیه رسیده است. سرعت اینترنت ثابت ایران طبق این گزارش نسبت به ماه قبل افزایش پیدا کرده است.

حال اینکه نتیجه چیز دیگری شد. در نتیجه باید رمزگذاریها هم به صورتی باشد که استانداردها و پروتکلهای جهانی آن را قبول کنند. خیلی از پروتکلها و الگوریتمها را نمیتوانند بهروزرسانی کنند چون میخواهند بتوانند بفهمند محتوا و اطلاعاتی که مردم به آنها دسترسی داشتهاند چه بوده و چه خواهد بود. اما باید دید بحث تحریمها تا چه حدی جلوی این کار را خواهد گرفت. ایمان سمیعزاده معتقد است که «این بحث کمی سیاسی هست چون دادن اینترنت ماهوارهای کار سادهای است. IBM معتقد است که کامپیوترهای کوانتومی میتوانند وضعیت آبوهوا را بهتر پیشبینی کنند، یادگیری هوش مصنوعی را بهبود ببخشند و رمزهای کامپیوتری پیشرفتهای را خلق کنند که شکستن آنها تقریبا غیرممکن باشد.

این میزان به نسبت مشابه سال گذشته با ۲۲% افزایش همراه بوده است. اما هنوز هم با درآمد سالانه 260.2 میلیارد دلار، سودآورترین شرکت دیجیتال در جهان است. پیشنهاد میکنم شما نیز مانند من، همیشه بخشی از درآمد خود را برای یادگیری اختصاص دهید، درست مثل قبض آب و برق و یا خوراک و پوشاک! غولهای تکنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوکیا، هواوی، ورایزن و سیسکو، مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده و رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر آغاز کردهاند، بهگونهای که مؤسسه IDC برآورد کرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه خواهند کرد. نمایش سه بعدی کالا و تغییر رنگ و اندازه و جایگذاری در محل مورد استفاده به صورت مجازی،گوشه ای از این تلاش و رقابت در جهت معرفی هر چه بهتر کالا به مشتری است که توسط وب سایت های بزرگ فروشگاهی و نرم افزار های فروشگاهی دنبال و توسعه داده می شود.

به طورکلی بسیاری از اپراتورهای اینترنتی کشور را شناسایی می نماید و می تواند به گونه ای پیکربندی نماید که سریعت رین سرعت اینترنت را به شما نمایش دهد. شاخه گسترده ای از علوم کامپیوتر است که مربوط به ساخت ماشین های هوشمند است که قادر به انجام وظایفی هستند که معمولا به هوش انسانی نیاز دارند. اگرچه دامنه هوش مصنوعی ماشین واکنشی محدود است و به راحتی تغییر نمی کند، اما می تواند به سطحی از پیچیدگی دست یابد، و هنگامی که برای انجام وظایف تکرارپذیر ایجاد می شود، به صورت قابل اطمینان ارائه شود. این منافع ، می تواند احتمال ایجاد یک پایگاه مناسب برای دستیابی به نوعی تکنولوژی مستقل و همچنین یک فرهنگ اطلاعاتی علمی و صنعتی را به شدت تقویت کند تا بر اساس آن ، تصمیم گیری و برنامه ریزی بهتری را انجام داده و کارایی سراسری در سطح جامعه افزایش یابد . امروزه ملیون ها نفر متخصص IT و برنامه نویس در جهان مسئولیت امنیت اینترنت را بر عهده دارند آیا ما این تعداد مهندس و خبره در اختیار داریم؟ سیستمهای خبره به عنوان اولین مدل موفق نرمافزارهای هوش مصنوعی تعریف شدهاند. شرکت تابعه آنت فایننشال به سرعت به یکی از موفق ترین شرکت های مالی در جهان تبدیل شد.

سرویسهای پخش فیلم و سریال میتوانند سرگرمی خوبی پس از بازگشت از محل کار باشند. اما این حجم عظیم از داده میتواند ما را بترساند مگر اینکه بتوانیم این دادهها را به خوبی بفهمیم و مدیریت کنیم. حجم زیاد حملات مبتنی بر اینترنت اشیا را میتوان به عوامل متعددی نسبت داد. اولا ما جمعیت زیاد مانند چین نداریم که هر نوع هزینه و خاصه خرجی را به توانیم توجیه اقتصادی کنیم. بهرغم رشد روحیه ناسیونالیستی در چین مدیرعامل و بنیانگذار هوآوی یعنی Ren Zhengfei میگوید که رقبای آمریکاییاش را دوست دارد. امروزه در کشور های پیشرفته بخش قابل توجهی از بودجه بخش بازاریابی کسب و کار ها به توسعه هوش مصنوعی اختصاص داده می شود. این قبیل کاربران با خرید ADSL اقتصادی می توانند از افزایش هزینه های مصرفی خود جلوگیری نموده و نسبت مدیریت بودجه خود اقدام نمایند.

همین موضوع نیز باعث شده که بسیاری از مردم چین بوسیله فیلتر شکن ها از سایت ها و اپلیکیشن های خارجی استفاده کنند. IoT قابلیتهایی دارد که امروزه خطوط هوایی به آن نیاز دارند و قرار است نقش مهمی در آینده صنعت هوانوردی ایفا کنند. 16.34 درصدی باشد. مطابق این گزارش، محرکهای اصلی رشد در دوره پیشبینی شده شامل استقرار IoT توسط فرودگاههای هوشمند برای ارائه یک تجربه کاربری لذتبخش همراه با جبران خسارت وارد شده بر تجارت حملونقل هوایی است. رشد CAGR تا 18.4 درصد برآورده شده است و محرکهای اصلی رشد در این منطقه شامل تقاضا برای اتصالات حین پرواز همراه با دستگاههای الکترونیکی متصل و مهمترین آن، سرمایهگذاریهای سنگین انجام شده در راهحلهای IoT توسط مقامات فرودگاهها و اپراتورهای خطوط هوایی است. دادههای بدون برچسب، هیچ پارامتر قابل خواندنی توسط ماشین ندارند، بنابرای نیاز به راهحلهای پیچیدهتری دارند.

ما سال هاست که الگوی چین را سرلوحه خود قرار داریم و با یک نظر می توان گفت که همین الان نیز ما در حال پیاده سازی الگوی اینترنت چینی هستیم که از بسیاری جهات از نوع روسی سختگیرانه تر است. مضاف بر اینکه چین با تمام توان خود نیز نتوانسته همه مردم را مجاب به استفاده از سایت ها و اپلیکیشن های داخلی خود کند؛ پس بی دلیل نیست که ما هم نتوانسته ایم. با اچ تی ام ال (HTML) نویسندگان محتوا می توانند از طریق نشانه گذاری ها (Markup) به ایجاد تگ های مورد نیاز خود بپردازند. شرکت های Startups Graphcore ،Wave Computing ،SambaNova و Syntiant معماری را برای مقابله با تقاضای روز افزون ایجاد کرده اند. سپس الگوریتم روابط بین پارامترهای داده شده را پیدا میکند و اساساً یک رابطه علت و معلولی بین متغیرهای مجموعه داده ایجاد میکند. از مناسب بودن پارامترهای فیزیکی خط DSL تان شامل نویز و کیفیت سیگنال اطمینان حاصل کنید. در صفحه محتوای آموزشی سایت ؛ در بخش “بررسی پارامترهای کیفی سرویس ADSL” توضیحات کاملی در این خصوص ارایه شده است. جواب این سوال آری هست. برای فهم کلی ماجرا، ابتدا باید به دو سوال اساسی جواب دهیم؛ اولا اینترنت چیست؟

همچنین راهحلهای اینترنت اشیاء به خدمه هواپیما این امکان را میدهد تا کابین مسافر را به صورت بیسیم مدیریت کنند. همچنین ممکن است کندی سرعت مربوط به شرکت ارایه دهنده اینترنت باشد که در اینصورت باید با واحد پشتیبانی تماس گرفته تا آن را برطرف کنند و یا اینکه هزینه بیشتری را برای ارتقای خدمات دریافتی پرداخت کنید. 5. تست سرعت را با سیستمی که از طریق کابل به مودم متصل است انجام دهید. همچنین اشتباه گرفتن اصطلاح واقعیت مجازی با تکنولوژی واقعیت افزوده (AR) بسیار رایج است. تورینگ به این نتیجه رسید که اگر خوانندههای مقاله متوجه اشتباه شوند، با خود تصور میکنند که مخاطب در سؤالهای بالا، انسان باشد؛ چرا که چنین اشتباهاتی از ماشین محاسباتی بعید به نظر میرسد. در نتیجه ایمنی مسافر بیشتر و پاسخگویی به نیازهای آنها بهتر میشود. صنعت نیاز به استفاده از روشی دارد که به آنها اختیار آزمایش فناوریهای نوظهور را بدهد. این وب سایت از 80 سرور در سراسر جهان به منظور ارزیابی سرعت اینترنت استفاده می نمایند تا یک سرعت قابل اعتماد و سریع ترین میزان ممکن را به کاربران نمایش بدهد. سایت معروف Ookla Speedtest نیز براساس اتصال ISP محلی، مدت زمانی را که طول میکشد دادهها بین کامپیوتر شما و یک سرور در نقطهای دیگر منتقل شوند، محاسبه میکند.

در دوره آموزشی شبیهسازی تبریدی، ابتدا مباحث نظری مطرح شدهاند و سپس این الگوریتم به صورت عملی در متلب پیادهسازی شده است. برای یادگیری هوش مصنوعی اول از همه به دانش ریاضیات لازم دارید، پس اگر پایه ریاضی قوی ندارید ابتدا آن را تقویت کنید و همه مشکلاتتان را با ریاضی حل کنید. بنابراین اگر حکومت یا ارگانی بخواهد ارتباط ویپیان را قطع کند اصلا کل کشور میخوابد! در تعریف اینترنت در ویکیپدیا به این جمله بر می خوریم که سامانهای جهانی از شبکههای رایانهای متصل است که از مجموعه پروتکل اینترنت (TCP/IP) برای ارتباط بین شبکهها و دستگاهها استفاده میکند.در واقع اینترنت یک شبکه جهانی است که آمریکایی ،چینی و روسی ندارد.آن چیزی که مد نظر برخی از آقایان است که می گویند اینترنت آمریکایی و روسی وغیرذلک،اینترانت است و نه اینترنت. فیلترشکن تکنولوژی ویپیان است که شما استفاده میکنید برای اینکه ارتباط امن داشته باشید مثل ارتباطی که بانکها با هم یا همه ارگانها با هم دارند. در کشوری که فخری زاده که یک فرد مهم و محافظت شده است، سال ها توسط سازمان های جاسوسی به صورت فیزیکی تحت نظر بوده و سرویس های جاسوسی دشمن تا آنجا پیش آمده اند که وزیر اطلاعات سابق به مقامات نظام توصیه می کند مراقب جانتان باشید ، با کدامین عقل سالم می توان انتظار داشت که کل شبکه ملی اطلاعات کشور را بتوان از تیررس نفوذ جاسوسان به آن ایمن نگه داشت؟

چه بلایی بر سر زیر ساخت های ما مانند سیستم آب و برق و حمل و نقلمان می آید؟ بارها وزیر جوان دولت روحانی بر این موضوع تاکید کرده، که در دنیای امروز نه فیلترینگ انجام پذیر است و نه اینترنت ملی ، مانند آنچه برخی از آقایان مدنظرشان است. این دانشگاه در ماه مارس سال ۱۸۶۸ افتتاح شد تا در رشتههای کشاورزی، معدن، مکانیک و تکنولوژی دانشجو بپذیرد. خب تا اینجا برخی از مسائل روشن شد اما دغدغه بخش امنیتی کشور را چگونه برطرف کنیم.؟ به جرأت می توان گفت تا امروز بسیاری از مسائل لاینحل و دشوار بشر به وسیله هوشمصنوعی حل شده است و این روند به صورت فزاینده ای ادامه دارد.

ایمان سمیعزاده تأکید میکند «من فکر میکنم مقامات جمهوری اسلامی فقط رجزخوانی میکنند و اینترنت ملی یک طرح «خیانت ملی» است و این طرح نشدنی و شکست خورده سایت 1biti است. به جای اینکه انسانها به ماشینها یاد بدهند که مثل انسانها فکر کنند، ماشینها ممکن است روشهای جدید تفکر را به انسانها یاد بدهند. همانطور که هوش مصنوعی یاد میگیرد که آیا درست حدس زده است یا نه، سیستم وزن گرهها را افزایش میدهد. قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین که تهران از آن به عنوان «سند همکاری» یاد میکند، فروردین ماه ۱۴۰۰ میان جمهوری اسلامی و جمهوری خلق چین امضا شد. پیش از آنهم علیعسگری رئیس سازمان صداوسیمای دولتی گفته بود ایران در مقابل اینترنت آمریکایی در حال شکل دادن اینترنت ملی است و برای ایجاد شبکه ملی اینترنت، چین و روسیه را الگو قرار داده است. فرض کنیم ایجاد اینترنت ملی جواب صحیح این دغدغه باشد، حال باید به این سوال جواب داد که اینترنت ملی یا به نوعی اینترانت ملی ایران قرار است شبیه کدام مدل خارجی باشد و آیا سانسور و گذاشتن محدودیت دسترسی کاربران به اینترنت جهانی با تکنولوژی امروزی امکان پذیر هست یا نه؟ پس احتمالا نظر آقایان اینترنت یا به نوعی اینترانت از نوع کره شمالی است.اگر از نقطه نظر تفاوت دو ملت ایران و کره شمالی در رابطه با پذیرش اصل سلطه و سلطه پذیری بگذریم، مسئولین باید بدانند با پیشرفت فناوری بلک چین و اینترنت ماهواره ای (آن هم از نوع ایلان ماسک) مطمئنا دیگر نمی توان به سانسور چشم امید داشت.

محمدصالح جوکار نماینده مجلس یازدهم شهریور ۹۹ هفت ماه قبل از امضای قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به ماجرای همکاری ایران و چین در ارتباط با اینترنت اشاره کرده و گفته بود «طرح ملی شدن اینترنت بحث امروز و دیروز نیست و این ماجرا به چند سال پیش برمیگردد. البته سایت های فیلتر شده دارای مشابه داخلی هستند که مردم چین می توانند بوسیله آن ها کمبودشان را مرتفع کنند.تنها تفاوت آن ها با نمونه های جهانیشان، کیفیت آن هاست که پایین تر است و در حالت رقابت آزاد، مطمئنا مورد استقبال کمتری قرار می گیرند. اگر بگیر و ببند و ممنوعیت فایده داشت که در نمونه هایی مانند ویدیو و ماهواره نیز باید دارای دستاورد می بودیم . مثلاً اگر قرار باشد شرکتی مثل اسنپ مسافری را جابجا کند، با بستن اینترنت خارجی، بتواند کارش را انجام دهد. این دسته از الگوهای برنامهنویسی، با هدف یکپارچهسازی «مدلسازی احتمالی» (Probabilistic Modelling) و روشهای مرسوم برنامهنویسی همه منظوره (General Purpose Programming) طراحی شده است. خوشبختانه، در ده سال اخیر محققان به این نتیجه رسیده اند که برای ساختن یک سیستم هوشمند که بتواند در حوزه های (Domains) مختلف عمل کند، و با یک مساله پیچیده را حل کند، اعتماد کردن به یک روش(یا بینش) کافی نخواهد بود و از اینرو فلسفه هوش مصنوعی ترکیبی (Hybrid Artificial Intelligence) مطرح شده است.

البته لازم به ذکر است که به طور اتوماتیک می تواند نزدیک ترین سرور به محل شما را انتخاب نموده و به منظور انجام تست های پیش فرض استفاده نماید. فهرستی از سرورهای مختلف در جهان دارد تا به راحتی بتوانید نزدیک ترین سرور به خود را انتخاب نمایید. اما همه اینها موقتی است برای اینکه نیاز هست که مدام و یا به صورت متناوب با اینترنت کل دنیا در ارتباط باشند و این لزوماً برای ارائه خدمات نیست، یعنی کسی که دارد خدمات شرکت اسنپ را میدهد یا یک خبرگزاری است، اگر سرورهایش به هر دلیلی مورد حمله قرار بگیرد و برای برطرف کردن ایراد و اختلال ایجاد شده باید به اینترنت جهانی وصل شود که بتواند پچ آن را بگیرد و سرور را بهروز کند. اما این موضوع چه زمانی و توسط چه کسی افشا شد؟ جالب اینجاست که اولین بار شرکت سیمانتک که یک شرکت آمریکایی هست، متوجه وخامت موضوع شد و آن را گزارش کرد. کاربران برای سرعت و کیفیت اینترنت باید پول بیشتری پرداخت نماید ولی اینترنت با سرعت کمتری دریافت می نمایند و همچنین در یک بازه های زمانی از روز دچار افت سرعت شدید اینترنت می شود.