7 بدون قیمت کلاس درباره هوش مصنوعی That you’ll هرگز فراموش نکنید

ترکیب سه تکنولوژی واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی یعنی اینکه شما پس از این در خیالات 1biti خود زندگی میکنید. با وجود اینکه فاکتور قیمت موبایل همچنان تاثیرگذارترین مورد در تصمیم نهایی ما محسوب میشود، ولی وقتی قصد دارید موبایل جدید تهیه کنید، به کمک ابزارهای مقایسه گوشی که در این بخش وجود دارد، میتوانید مدلی متناسب با نیازهایتان را پیدا کنید. در واقع، پنیسیلین تا سال 1943، یعنی وقتی که ارتش آمریکا از آن برای درمان سربازان در جنگ جهانی دوم استفاده کرد، فراگیر نشده بود، و در سال 1945- نزدیک به دو دهه بعد از کشف اولیه- پنیسیلین در دسترس عموم مردم قرار گرفت. یادگیری ماشین و یادگیری عمیق دو زیر مجموعه اصلی هوش مصنوعی است؛ هوش مصنوعی دامنه بسیار گستردهای دارد، همچنین در حال تلاش برای ایجاد یک سیستم است تا کارهای پیچیده مختلفی را انجام دهد.

لازم به ذکر است که اگر سیستمی بتوانند فعالیتهای یادگیری و تفکر را مثل یک انسان انجام دهد، به دلیل سرعت و ظرفیت بالای محاسباتیاش توانایی و مزایای قابلتوجهی خواهد داشت. او توانایی ارسال برق بی سیم به نقاط مختلف را داشت، فعالیتهای ابتدایی مربوط به تولید وای فای را انجام داد و حتی سعی داشت ماشین زمان بسازد و در این زمینه یک سری نتایج هم دید. ازمیان فعالیتهای مهم شناختی میتوان به «یادگیری» و «حل مسئله» اشاره کرد. آقای جان مکارتی (John Mccorthy) اولین شخصی بود که از هوش مصنوعی استفاده کرد. ماشین لرنینگ یکی از کاربردهای هوش مصنوعی است و به عنوان پیچیده ترین تکنولوژی جهان یا حداقل یکی از پیچیدهترین فناوریهای جهان امروز شناخته میشود. هوش مصنوعی باعث میشود که رباتها و ماشینها مانند انسان فکر کنند و کارهای او را تقلید کنند. این فناوری به ماشینها این امکان را میدهد تا جهان پیرامون خود را به صورت بصری تفسیر کنند.

هوشمندسازی انواع اتومبیل، تاکسی، کامیون و کشتی در آینده امکانپذیر خواهد بود و نوآوری عظیمی انتظار بشر را خواهد کشید. اما در کنار این موضوعات سعی می کنیم در فرصت های بهتری به جزئیات هر کدام از این موارد بپردازیم. واقعیت مجازی (VR) شبیه سازی رایانهای است که افراد میتوانند محیطی ورای جهان واقعی را در یک محیط سه بعدی مصنوعی با استفاده از دستگاه های الکترونیکی مانند عینک مخصوص با صفحه یا دستکش مجهز به سنسور تجربه کنند. صفحه نمایش با حداقل ابعاد 5.9inch پیشنهاد ما به شما است اما تمام موارد مانند بودجه، کاربری گوشی و نیاز خود را در نظر بگیرد. برای مثال، زمانی که شما از یک سایت فروشگاهی بازدید می کنید و پس از مشاهده کردن چندین محصول، به صفحه اول سایت برمیگردید، می بینید که محصولات مورد علاقه شما را در صفحه اصلی لیست شده است که طبق محصولات مشاهده شما است. خیلی از افراد بر اساس نیاز و سلیقه خود ترجیح میدهند که یک گوشی ارزان قیمت را خریداری کنند؛ اما در انتخاب یک گوشی ارزان آیا مواردی هست که در نظر بگیریم؟

احتمالا من MSI رو انتخاب کنم. سلام ببخشید من یه لپ تاپ میخوام برای گیم تمام گیم هارو هم بیاره روی کیفیت پایین هم باشه مشکلی نداره و تا سقف ۲۰ میلیون هم باشه کمی بالاترین حدود ۱ یا ۲ میلیون طوری نیست اگه چیزه خوبی پیدا نمیشه پیشنهادتون برای سرفیس پرو ۷ i3 چیه؟ مجموعه داده های آموزشی بسیار بزرگ و در اندازه بزرگ برای AI تولید میشوند که یکی از آنها Open Image Dataset Google است و دارای حدود نه میلیون تصویر در خود است که می تواند برای سیستم های AI، بسیار کارآمد باشد و علاوه بر آن نیز، در پلتفرم پخش ویدیو یوتیوب نیز بیش از 7 میلیون تصویر همراه با لینک موثر برای هوش مصنوعی در دسترس است که می توانند از این طریق، داده ها و اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند. بله این دانشمند بیش از آنچه فکرش را بکنید نابغه و از زمان خودش جلوتر بود!

فناوری خاصی که میتواند بسیاری از جنبههای تجارت را متحول کند. همچنین این فناوری به دانش آموزان اجازه می دهد تا با معلم خود به صورت زنده چت کنند. به این منظور که شما می توانید به راحتی در دستگاه هوشمند خود از سیستم ضعیف AI استفاده کنید و یا به طور آزاد، از دستیارهای هوشمند نظیر سیری، الکسا، کورتانا و.. در حقیقت به واسطه الگوبرداری این سامانهها از نظام منطق و استدلال انسان و نیز یکسان بودن منابع دانش مورد استفاده آنها، پیامد کار یک سامانه خبره میتواند تصمیماتی باشد که در حوزهها و قلمروهای گوناگون قابل استفاده، مورد اطمینان و تأثیرگذار هستند. برای خرید بستههای اینترنت فوق به سامانه بامن 24 مراجعه کنید و بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید. مطلب ما در مورد بررسی همه جانبه این وسیله کارآمد است تا جایی که شما به عنوان یک خریدار بتوانید به راحتی پیش از اقدام به خرید، محصولات مختلف را باهم مقایسه کنید و آن محصولی را انتخاب کنید که بیشترین و بهترین کارایی را برای شما دارد.

برنامه چکرز آرتور ساموئلز که در اواسط دهه ۱۹۵۰ و اوایل ۱۹۶۰ توسعه داده شد، در آخر موفق شد مهارت لازم را برای شکست یک بازیکن آماتور پیدا کند. این شبکه جدید با هزینه 700 میلیون دلاری دولت صورت می گیرد و به این کشور کمک می کند در رقابتهای بین المللی برای ارائه سرعت بیشتر پهنای باند که درحال حاضر میان چند کشور آسیایی درجریان است، رتبه اول را از آن خود کند. روز به روز شرکت ها در حال آموزش یادگیری ماشین به کاربران خود هستند و به تازگی نیز از سرویسی به نام AutoML رونمایی کرده است که کاربر می تواند بدون نیاز به یادگیری ماشین، اقدام به پردازش بر روی تصاویر خود کند. کاربران از طریق این سرویس های ابری امکان استفاده از همه امکانات یک سیستم مبتنی بر ابر را در هر جایی دارند. دانش آموزان می توانند از خانه های خود به این منابع دسترسی داشته باشند و تکالیف را تکمیل کرده و به معلمان خود ارائه دهند.

با این حال تلاش برای عملکرد واقعگرایانه بازیها، همواره یکی از منابع اصلیِ بهبود در هوش مصنوعی بوده است. برای ذخیره اطلاعات با هر حجمی دیگر نیازی به فلش مموری یا سایر منابع ذخیره داده ندارید. همه اطلاعات شما میتواند به کمک اینترنت ذخیره شود. اخیراً در مجله Nature اشاره شد که امروزه تعداد نویسندگان یک مقاله علمی به طور متوسط چهاربرابر گذشته است و کاری که این تعداد نویسنده انجام میدهند بینرشتهایتر است و در فواصل بزرگتری نسبت به گذشته انجام شده است. با این حال تا دهههای بعد تحقیق در این زمینه تنها به پروژههای فردی و گمانهزنیها ختم شد؛ چون علاوه بر موانع متعددی که وجود داشت، هیچکس جرئت نمیکرد بهصورت جدی در این حوزه سرمایهگذاری مالی انجام دهد. اما این تنها تأثیر هواپیماهای بدون سرنشین نیست. هواپیماهای هوشمند که یا از راهدور و یا به صورت خودکار کنترل و خلبانی میشوند، چهره عملیات نظامی را تغییر دادهاند.

آزبورن ۱ اندازه چرخ خیاطی پرتابل را داشت و توانست برای هواپیماهای تجاری استفاده شود. زیرا هنوز هم یک شکاف عریض، کشف اولیه و ایده محصول جدید و مناسب برای رشد و ترقی را از یکدیگر مجزا میکند. یادگیری ماشین (Machine Learning) رشتهای در هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) است که تلاش میکند تا سیستم را قادر سازد که بیاموزد و بین اطلاعات گوناگون ارتباط برقرار کند؛ دقیقاً به همان صورتی که یک انسان این کار را انجام میدهد. دو تا از بهترین ابزارهای حال حاضر برای توسعه دنیای AI و همچنین نمونه برنامه برتر که برای AI ساخته شده است، Azure Machine Learning و TensorFlow می باشد که برای شرکت مایکروسافت و گوگل است.

این تکنولوژی به ماشینها اجازه میدهد به طور خودکار یاد بگیرند و مانند یک انسان هر روز به دانش و علم خود اضافه کنند، قسمت شگفتانگیز ماشین لرنینگ افزایش یادگیری بدون دخالت و برنامهریزی انسان است. این فناوریها استفاده میشوند تا ماشینها را به گونهای ارتقا دهند که جایگزین انسان گردند. وسایل نقلیه هوشمند و خودران سالها است که مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است؛ اما این ماشینها از در اوایل همین دهه یعنی از سال ۲۰۲۰ رشد و توسعه بیشتری پیدا کردهاند. هوش مصنوعی (AI) شبیهسازی هوش انسان در ماشین است. آیا هوش مصنوعی، هوش انسانی را مورد هدف قرار داده است؟ خیلی از مشاغل با تهدیدهای بیسابقهای روبهرو میشوند و دادههای آنها در معرض خطر قرار میگیرد. از آن موقع تاکنون دهها دانشگاه اقدام به ایجاد دورههای آموزشی متنوعی در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل دورههای کوتاهمدت چندروزه تا دورههای دکترای تخصصی نمودهاند و در حال حاضرصدها تشکل ملی و بینالمللی اعم از انجمنهای تخصصی، مؤسسات آموزشی، شرکتهای مشاورهای و مانند آنها در بخش مدیریت تکنولوژی، در کشورهای مختلف فعال میباشند.

از ابزارهای هوش مصنوعی، برای حل مشکلات روزمره، دنیای تکنولوژی، کاربرد انسانی، کاربرد سخت افزاری برای بهینه کردن سرور، مشکلات ترافیکی و… بعضی اوقات، سیستم های AI به گونه ای پیش می روند که هوش انسانی را شبیه سازی کنند اما همیشه اینطور نیست. سهام مذکور مشروط به حضور پیوسته و موثر توسعهدهندگان آن محصول در مدت مقرر در عامراندیش، و همچنین مشروط به محقق شدن اهداف و نتایج کلیدی موظفی مربوط به هرکدام از بازه های زمانی مقرر، مرحله به مرحله به شخص تعلق می گیرد و فرد موردنظر بابت تملک سهام تشویقی هزینه ای به شرکت پرداخت نمی کند. به این ترتیب استفاده از آن به افراد پیشنهاد میشود و افراد را در سازمانها به این کار تشویق میکند.

گرچه قبل از این سال در دروس لیسانس تربیت معلم و علوم تربیتی، دروسی با عنوانهای مقدمات تکنولوژی آموزشی، تولید و کاربرد مواد آموزشی یا نقش وسایل ارتباط جمعی در آموزش و پرورش گنجانده شده بود، اما در دوره فوقلیسانس دروسی از قبیل طراحی سیستمیک آموزشی، تهیه خودآموزها، روانشناسی تربیتی و یادگیری، آمار و سنجش نیز دیده میشود. پردازش زبان طبیعی به توانایی رایانه در درک گفتار انسان گفته میشود، اغلب مردم این شاخه را با نام NLP میشناسند. احتمالا در آینده در صنایع خاص انسانها و رباتها همکاری یکپارچهای خواهند داشت که به آن “cobot” گفته میشود. محاسبات کوانتومی باعث میشود که تکنولوژی پیشرفته فعلی ما چیزی شبیه عصر حجر باشد.

نقطه استفاده آن مانند نرمافزار دسک تاپ است ولی نمیتواند محاسبات متحرک را انجام دهد. تلاش نهایی برای ایجاد برنامه های رایانه ای این است که بتواند مشکلات و جهان و انسان ها را گردآوری کند و از طریق سیستم های AI، اقدام به رفع مشکل کند. با توجه به این موضوع ، جامعه فناوری به سمت تکامل سیستم های هوش مصنوعی گسترده تر و عمومی تر پیش می رود. آموزش به سیستم های هوش مصنوعی به چه صورت است؟ زبان های برنامه نویسی لیسپ و پرولوگ علاوه بر اینکه از مهمترین زبان های مورد استفاده در هوش مصنوعی هستند خصوصیات نحوی و معنایی آنها باعث شده که آن ها شیوه ها و راه حل های قوی برای حل مسئله ارائه کنند. طراحی این لپ تاپ مخصوصا در خانه اهمیت زیادی دارد.

خرید یک لپ تاپ با پردازنده مرکزی و کارت گرافیکی قدرتمند ارزان نیست. اصلا چرا از بنیان خرید کنیم! سایت ایسل یکی از گزینههای ممکن برای خرید گوشی موبایل شما است که میتوانید از آن استفاده کنید. شتاب دادن به نوآوری، واقعاً ضروری است، زیرا هنگامی که دانشمندی در مسیری معین گام برمیدارد، ممکن است سالها برای انجام تحقیقات لازم، تأیید نتایج و آمادهسازی آن برای نشر وقت صرف کند، و در نهایت اگر معلوم شود کار مفید نیست، زمان و تلاش بسیاری هدر رفته است. در این صورت، با استفاده از آن میتوان به ترجمهٔ زبانها پرداخت، از صفحات وب و بانکهای اطلاعاتیِ نوشتاری جهت پاسخ دادن به پرسشها استفاده کرد، یا با دستگاهها، مثلاً برای مشورت گرفتن به گفتوگو پرداخت.اینها تنها مثالهایی از کاربردهای متنوع پردازش زبانهای طبیعی هستند.