8 مسائل همه آگاه هستند درباره تکنولوژی که نمی‌زنی

اگر عادت دارید که فقط با یک دست از گوشی موبایل استفاده کنید بهتر است سایز گوشی که میخرید بین 3.5 تا 4.7 اینچ باشد. دسترسی سراسر شهر به شبکه WiFi با یک هزینه اندک ماهانه که از 4.50 تا 12 دلار متغیر است، صورت می گیرد. تلاش ها برای خلق هوش مصنوعی عقب نشینی های زیادی را تجربه کرده است، از جمله گزارش ALPAC(کمیته مشورتی پردازش زبان اتوماتیک) در سال 1966، دست کشیدن از پرسپترون (یک نوع شبکه عصبی مصنوعی) در سال 1970، گزارش لایتیل در سال 1973 و نیز اقدامی تحت عنوان “Collapse of the Lisp machine market” . رشته هوش مصنوعی از علم کامپیوتر، ریاضیات، روانشناسی، زبان شناسی، فلسفه، عصب شناسی و روانشناسی مصنوعی بهره می برد. نخستین اقدامی که عموماً امروزه به عنوان هوش مصنوعی شناخته می شود طرح “مک کولو” و “پیت” برای عصب مصنوعی “تورینگ کامل”بود.

تکنیک های پیشرفته آماری (به عنوان “یادگیری عمیق” نیز شناخته شده است) به حجم زیادی از اطلاعات و کامپیوترهای پر سرعت دسترسی یافته و موجب توانمندی بیشتر در “یادگیری ماشین” و استنباط شده اند. سامسونگ بدون شک یکی از غول های صنعت گوشی است که همیشه توانسته بوسیله موبایل های پیشرفته ایضاً خوش قیمت خویش باعث جلب توجه مردم شود. مؤسسات آموزشی از سرمایه گذاری بر تأثیر رسانه های اجتماعی عقب نمانده اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده از این شرکت بیمه، هوش مصنوعی واتسون تقریبا جایگزین ۳۰ کارمند شده است. اما فراموش نکنید که در حال حاضر، بزرگترین جوامع برنامهنویسان هوش مصنوعی از زبان پایتون استفاده میکنند و شما اگر میخواهید تا به جدیدترین فناوریهای هوش مصنوعی دسترسی داشته باشید، باید به زبان پایتون و کتابخانههای هوش مصنوعی آن مسلط شوید. پاسخ به این پرسش تا نزدیک به یک سال پیش مثبت بود.

پاسخ مثبت است. شما میتوانید با زبانهای دیگری هم برنامهنویسی هوش مصنوعی را تجربه کنید. پرسش ششم: آیا میشود هوش مصنوعی را با زبانهای برنامهنویسی دیگری به جز پایتون پیادهسازی کرد؟ به علاوه، در این نوشتار زبانهای ساخت هوش مصنوعی و ابزارهای مورد نیاز آنها نیز مورد بررسی قرار گرفتهاند. علاوه بر این دارای تنظیمات بالا بوده و برخی از آنها ممکن است حتی لمسی نیز باشند. بسته به آنچه در حال مطالعه هستید، ممکن است سیستم مورد نیاز خاصی مانند Mac OS یا Linux وجود داشته باشد. OS: داشتن آیفون به این معنی است که مجموعهای از برنامهها را در سیستم عامل iOS با امنیت بالا خواهید داشت. خودکارسازی روند تکراری یادگیری و کشف از دادهها توسط هوش مصنوعی به جای خودکار کردنِ وظایفِ دستی، هوش مصنوعی وظایفِ کامپیوتری، تکرارشونده و با حجم بالا را بدون خستگی و قابل اطمینان انجام میدهد. صدر نشینان و مقتدرین دنیای تکنولوژی و مخصوصا تکنولوژی های جدید سال ۲۰۱۹ ، در اینجا شامل آمازون، گوگل، آی بی ام و مایکروسافت هستند که همه تلاش خود را برای افزایش دسترسی به آموزش دستگاه و تکنولوژی شبکه عصبی مصنوعی انجام می دهند تا بتوانند آن را ارزان تر و آسان تر از از چیزی که الان در دسترسی هست، استفاده کنند.

اما باید گفت در کنار این تغییرات و پیشرفت در تکنولوژی شاهد پیشرفت هکر ها و روش های هک آنها نیز خواهیم بود همچون هک گوشی موبایل و شبکه های اجتماعی مثل هک تلگرام. یک نمود از “آنچه که موجود است” اونتولوژی می باشد: مجموعه ای از اشیاء، روابط و مفاهیم و غیره که ماشین در مورد آنها اطلاع دارد. این مطلب بحث و جدل های فلسفی در مورد ذات ذهن و اخلاقیات موجود مصنوعی بهره مند شده از هوش شبه انسانی، را بالا برده است، مسائلی که از عصر باستان در افسانه ها، خیالات و فلسفه مطرح شده بود. در این قسمت میتوانید لیست گوشی های موبایل موجود در برتر دیجیتال به همراه قیمت روز آنها را ملاحظه فرمایید. در گذشته بسیاری از پدیدههایی که روزی ادعا میشد دنیا را عوض خواهند کرد، زودتر از آن که فکر میشد از رده خارج شدند و پس از مدتی کسی حتی نام آنها را نیز به خاطر نمیآورد.

بنا بر پژوهشی که یک متخصص علوم رفتاری اعلام کرد، ۶۰ درصد از دختران موردِ پژوهش از گوشیهای همراه برای ورود به شبکههای اجتماعی و بازیهای مرتبط استفاده میکنند و ۳۰ درصد آنها هنگام اتمام شارژ یا جا ماندن تلفن یا قطع آن به هر شکلی دچار استرس میشوند، وی با اشاره به این که دختران دو برابر پسران به تلفن همراه وابستگی دارند، در نتیجه از اعتیاد دو برابری دختران نسبت به پسران در زمینهٔ استفاده از تلفن همراه بر اساس این پژوهش انجامشده خبر داد. آنها از تشخیص برخی مشکلات باقیمانده عاجز بودند. اما هنوز متاسفانه در برخی از شرکت ها جا نیفتاده است.

همانطور که ما برخی از تکنولوژی های رایج نسل قبلی را ندیده ایم (مثل ماشین بخار و تلگراف)، نسل بعدی ما نیز بسیاری از تکنولوژی های متداول امروز را نخواهد دید. اکثر شرکت های دنیا بر این باورند که با تکنولوژی به جایی می رسند و یک اصل مهم در فناوری و ارتباط شرکت هاست. قیمت گوشی سامسونگ با حکمت کارت را می توانید برای انواع رده ها و انواع محصولات سامسونگ در سایت قسطانه ملاحظه کنید. برای مسائل مشکل، الگوریتم ها نیازمند منابع عظیم محاسباتی هستند. کاوش برای الگوریتم های مفید حل کننده مشکلات یک اولویت مهم و اساسی است. از قرن نوزدهم میلادی موجودات مصنوعی در افسانه ها رواج یافتند؛ رمان “فرانکشتاین” خانم “مری شلی” و یا آدم های ماشینی “کارل چاپک”.

“کینکت” که واسطه حرکت 3 بعدی بدن را برای ایکس باکس 360 وایکس باکس وان فراهم می کند، همانند دستیارهای شخصی هوشمند در اسمارت فون ها از الگوریتم هایی بهره می گیرند که حاصل تحقیقات دراز مدت هوش مصنوعی است. پرسش هفتم: آیا زیرساخت انجام هوش مصنوعی در دانشگاههای علوم پزشکی، مراکز تحقیقاتی یا شرکتهای خصوصی داخل کشور فراهم است؟ هوش مصنوعی عمومی (هوشی که دستگاه را به انجام کار ذهنی، آنگونه که بشر قادر به انجام آن است، توانمند سازد) از جمله اهداف دراز مدت است. من پایتون و هوش مصنوعی (پنج گام اول) را در مدت پنج ماه که تماموقت مشغول مطالعه بودم، یاد گرفتم. مدت پیشروی از گام ششم به بعد نیز تنها به خود شما بستگی دارد.

پس باید همانقدر که به حوزهی جدید هوش مصنوعی علاقهمند هستید و برای آن وقت صرف میکنید، برای رشتهی تخصصی خود در علوم پزشکی نیز وقت صرف کنید. اگر در زمینه دانش و مهارت خود در هوش مصنوعی مطمئن هستید؟ شما بندبازی هستید که اگر به هر طرف خود بیش از حد متمایل شوید سقوط خواهید کرد! همانطور که میدانید این روزها گوشیهای هوشمند اقتصادی و گوشی مقرون بهصرفه برند Xiaomi تا حد زیادی پاسخگوی نیازهای کاربران هستند و همچنین نوسانات پیوسته بازار ارز (دلار و درهم) باعث آشفتگی در بازار موبایل میشود، مصرف کنندگان می توانند در این فروشگاه به راحتی و با تخفیف خرید خود را انجام دهند. “هربرت سیمون” پیش بینی کرد، ماشین ها در عرض 20 سال خواهند توانست هر کاری که بشر قادر به انجام آن هست را انجام دهند.

در مسابقه تلویزیونی پرسش و پاسخ “جئوپاردی” سامانه پاسخگوی شرکت IBM به نام واتسون توانست دو قهرمان جئوپاردی به نام های “براد راتر” و “کن جنینگز” را با اختلاف قابل توجهی شکست دهد. هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با 1biti وب سایت خود باشید. در مارس 2016 “آلفاگو” 4 بازی از 5 بازی “گو” با قهرمان بازی های گو “لی شدول” را برد و به عنوان نخستین سیستم کامپیوتری بازی گو توانست بدون آوانس بازیکن حرفه ای گو را شکست دهد. شرکت هایی که سیستم های آنها در فضای ابری هستند می توانند به هیچ وجه از آنها سود ببرند. در قرن نوزدهم “جرج بول” اندیشه های پیشین را به “منطق گزاره ای” اصلاح کرده و “گوتلوب فرگر” یک سیستم نت برداری برای استدلال ماشینی توسعه داد (یک حساب گزاره ای).

فناوری اطلاعات به معنای امروزی آن هرگز به وجود نمی آمد مگر به وسیله توسعه زبان برنامه نویسی و نزدیک کردن هرچه بیشتر آن به زبان انسان. پرسش دهم: آیا راهی برای برقراری ارتباط با دیگر دانشجویان یا دانشآموختگان ایرانی علوم پزشکی که در حوزهی برنامهنویسی و هوش مصنوعی فعال هستند وجود دارد؟ پرسش هشتم: آیا وارد شدن به حوزهی هوش مصنوعی به مفهوم ادامه تحصیل ندادن و فعالیت نکردن در رشتهی اصلی خودم است؟ این آغاز با جمع شدن بازار ماشین های لیسپ در سال 1987 همراه شده و دوباره هوش مصنوعی دچار یک بی اعتباری شد و وقفه دوم که طولانی تر نیز بود، آغاز گردید.