ChatGPT از اینستاگرام پیشی گرفت

پایگاه کاربران ChatGPT از این که بحث برانگیز است، احتمالاً در آینده رشد خواهد کرد. در عین حال، واکنش کاربران به نمودار رشد ChatGPT که توسط وینتون ترسیم شده این بود: این دیوانه‌وار است.

هر دو مدل، مزایا و محدودیت‌های خاص خود را دارند و با فناوری‌های دیگر ترکیب می‌شوند تا به دلخواه دست یابند.

گفتنی است که شرکت گوگل قبلاً شانس خود را در چت‌ها امتحان کرده است، اما هنوز به نتایج مطلوب دست نیافته است.

ربات مصنوعی مشهور ChatGPT که این روزها به شدت بر سر زبان‌ها افتاده است، با عبور از ۱۰ میلیون کاربر روزانه آن هم فقط طی ۴۰ روز از اپلیکیشن معروف اینستاگرام پیشی گرفت.

در این موضوع، Chat به ابزاری ارزشمند برای انجام دادن GPT را می‌توان از کاربردهایی مانند زبان طبیعی، ماشینی و تجزیه و تحلیل داده‌ها تبدیل کرد، بنابراین خواب را از غول‌های فناوری پرانده استفاده می‌کند.

این ربات می‌تواند برای پردازش زبان طبیعی مانند تولید متن و ترجمه زبان استفاده و با مدل GPT-3.5 آموزش دیده شود که یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین مدل‌های زبانی موجود در حال حاضر است.

زمانی که وینتون از chatGPT لیستی از محصولاتی را خواست که مردم فکر می کنند به دلیل پذیرش و استقبال کاربران دوام خواهند آورد اما در نهایت محو می شوند، سه پاسخ اول آن عبارت بودند از موج گوگل، گوگل پلاس و شیشه گوگل.

در حالی که ChatGPT برای تولید زبان طبیعی است، گوگل از مدل زبان خود مانند BERT، بیشتر برای تفسیر و جستجوی زبان طبیعی استفاده می‌کند.

بر اساس گزارش‌های برخی رسانه‌ها در هفته گذشته، مدیریت گوگل ظاهراً در واکنش به افزایش محبوبیت مصنوعی مصنوعی ChatGPT، یک هشدار قرمز اعلام کرده است.

در عین حال گفته می‌شود که شرکت OpenAI یک نسخه آزمایشی و برتر از ربات هوش مصنوعی محبوب خود را به نام «ChatGPT Professional» عرضه می‌کند که برای عضویت ماهانه آن باید ۴۲ دلار پرداخت کند. این نسخه پریمیوم شامل ویژگی‌های غیرقابل دسترسی بیشتر، زمان پاسخ دهی سریع‌تر و دسترسی به اختیار خواهد بود.

ربات ChatGPT یک ربات مخصوص گفتگو یا چت است که بر روی خانواده مدل‌های زبان ساخته می‌شود و با استفاده از تکنیک‌های نظارت بر روی خانواده‌ها، به خوبی تنظیم می‌شود.

آیا رشد کاربران ChatGPT می شود؟

موفقیت این چَت‌بات را می‌توان در آن درک و تولید محتوایی به زبانی شبیه به انسان با درک و پاسخ به مجموعه‌های متنوعی از ورودی‌های زبان طبیعی که بر مجموعه داده‌های متنی عظیم آموزش داده شده، نسبت داد.

یکی از کاربران در پاسخ به رشته توییت وینتون اظهار داشت که سرعت رشد ChatGPT می‌شود، در حالی که اینستاگرام سریعتر رشد می‌کند.

پایگاه خبری آی‌ای(Interesting Engineering) نیز از ChatGPT خواست تا واکنش خود را نسبت به تعداد کاربران خود و پیشی گرفتن از رشد اولیه اینستاگرام نشان دهد و این خبر را پاسخ داد: این خبر که ChatGPT تنها در ۴۰ روز به ۱۰ میلیون کاربر روزانه است. ، چشمگیر است و محبوبیت و کاربرد روزافزون این مدل را در تاثیرگذاری از برنامه های برجسته می کند.

برت وینتون(Brett Winton) آینده‌شناس موسسه ARK Venture Investment در توییتی نوشت: ChatGPT به بیش از ۱۰ میلیون کاربر روزانه در ۴۰ روز دست یافته است. این در حالی است که برای اینستاگرام ۳۵۵ روز طول کشید تا ۱۰ میلیون کاربر ثبت شود.

یکی از ویژگی‌های کلیدی ChatGPT اجرای آن در ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌ها به درخواست‌ها است. این باعث می‌شود که برای برنامه‌هایی که باعث ایجاد ربات‌های چت می‌شوند، برای ارائه خدمات به کاربران، پاسخ به پرسش‌ها در انجمن‌های آنلاین یا حتی شخصی‌سازی‌شده برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی مفید ایجاد شود.

ChatGPT در مقابل گوگل

به گفته یک کارشناس، وقتی در نظر بگیرید که این پلتفرم احتمالاً حداقل ۲۰ میلیون کاربر ماهانه را می‌دهد، این تعداد حتی چشمگیرتر می‌شود.

این ربات در دسامبر 2022 با نظرات مثبت اعلام شد و به عنوان مثال نیویورک تایمز را «بهترین ربات چت هوش مصنوعی که تا به حال آن برای عموم معرفی شده است» نامید و گاردین نیز گفته است که می‌توان متنی را با جزئیات چشمگیر و مانند انسان تولید کرد. .

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، ربات نویسنده و گفتگوگر ChatGPT با ۱۰ میلیون کاربر روزانه در مدت تنها ۴۰ روز از برنامه اینستاگرام پیشی گرفته شده است.

ChatGPT آخرین مورد از یک مجموعه مصنوعی مصنوعی است که سازنده آن به عنوان GPTs یاد می‌کند و مخفف عبارت «مبدل از پیش آموزش دیده مولد»(Generative Pre-Trained Transformer) است.

گوگل و ChatGPT هر دو دارای مدل‌های زبانی قدرتمند هستند که توسط شرکت‌های فناوری ایجاد شده، اما کاربردها و روش‌شناسی آنها متفاوت است.

طبق گفته‌های فناوری، کاربردهای بالقوه، بر اساس هوش مصنوعی، نامحدود است و با اطلاعات بیشتر پژوهشگران و توسعه‌دهندگان از آن، محبوبیت آنها افزایش پیدا خواهد کرد.

ChatGPT یک مدل زبانی هوش مصنوعی قوی است که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته و تنها ظرف 40 روز از 10 میلیون کاربر روزانه فراتر می رود که ارائه دهنده پیش از رشد سریع برنامه محبوب اینستاگرام است.