ChatGPT در آزمون MBA پذیرفته شد

ترویش همچنین بررسی کرد که نسخه فعلی ChaGPT نمی‌تواند سوالات پیشرفته‌تر از تجزیه و تحلیل فرآیند را حتی اگر آنها بر اساس الگوهای نسبتاً استاندارد باشند، بررسی شوند.

وی میگوید: از هزاران سوال طراحی کرده ام و گاهی احساس می کنم ذهنم را برای طراحی سوالات جدید خسته کرده ام. اما می‌توانم منظورم را برای بررسی ChatGPT بروم تا سوالات امتحانی جدید برای طراحی کند؟

آیا ChatGPT می‌تواند سوالات آزمون طراحی کند؟

اندرو کارولی، رئیس کالج بازرگانی SC جانسون نیز همین موضوع را در دانشگاه می‌کند. او به فایننشال تایمز گفت: یک چیزی که همه ما به طور قطع می‌دانیم این است که ChatGPT از بین نمی‌رود. در هر صورت، این تکنیک‌های هوش مصنوعی روز به روز بهتر و بهتر می‌شوند و مدیران دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها باید روی آموزش خود سرمایه‌گذاری کنند.

مقاله وی با عنوان «آیا ChatGPT می‌تواند از مدرک MBA برخوردار شود؟» منتشر شده است.

ترویش در مقاله خود آورده است که ChatGPT مهارت‌های توجهی در حل مشکلات و مشکلاتی است که به طور مستقیم در آموزش و آزمون دانشجویان MBA استفاده می‌شود. وی می‌گوید: با توجه به پاسخ‌های ChatGPT و نتایج آزمون، من عملکرد آن را در سطح B تا B- درجه‌بندی می‌کنم.

پروفسور ترویش تأثیر ماشین‌حساب‌های الکترونیکی بر شرکت‌ها را با تأثیری که ChatGPT می‌تواند در حوزه دانشگاه و تحصیلات عالی داشته باشد، می‌کند.

در نتیجه مشخص شد که سوالاتی که ChatGPT طراحی می کند، قابل قبول و کمی طنز هستند. ترویش گفت که این سؤالات به اندازه کافی خوب بودند که بتوانند در آزمونهای بعدی استفاده کنند.

بخوان  آمازون به تازگی برنامه چت رمزگذاری شده خود را تعطیل کرد

کریستین ترویش، استاد دانشکده تجارت وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا، عملکرد ChatGPT را در یک آزمون MBA آزمود. او این ربات را در حوزه مدیریت عملیات که یکی از موضوعات اصلی MBA است، به چالش کشید.

دانش‌آموزان و دانشجویان از این ربات برای انجام خود استفاده می‌کنند. اکنون به نظر می‌رسد که می‌تواند آزمون‌ها را بگذراند.

ترویش به همین جا بسنده نکرد. او می‌خواست بداند که آیا ChatGPT می‌تواند یک برگه سوال ایجاد کند یا نه.

ترویش بر اساس این آزمون متوجه شد که پاسخ‌های ChatGPT صحیح هستند و این توضیحات عالی ارائه شده است. با این حال، ChatGPT در محاسبات نسبتاً ساده در سطح ریاضی کلاس ششم اشتباهاتی مرتکب شد که ممکن است بسیار بد باشد.

ربات هوش مصنوعی ChatGPT آزمون MBA مدرسه بازرگانی وارتون را با نمره قبولی قبول کرد.

وی میگوید: قبل از معرفی ماشین‌حساب‌ها و سایر دستگاه‌های محاسباتی، بسیاری از شرکت‌های صدها کارمند را به کار می‌گیرند که وظیفه آن‌ها انجام عملیات ریاضی مانند ضرب یا وارونگی ماتریس بود. بدیهی است که چنین وظایفی در حال حاضر مستقل و ارزشی است که مهارت های مرتبط با آن انجام می شود، به طور چشمگیری کاهش یافته است. به همین ترتیب، هر گونه خودکارسازی مهارت‌های آموزش داده شده در برنامه‌های MBA ما به‌طور بالقوه می‌تواند ارزش آموزش MBA را کاهش دهد.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، ربات نویسنده و گفتگوگر هوش مصنوعی شرکت OpenAI موسوم به ChatGPT از زمانی که تحت حمایت شرکت مایکروسافت در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ برای عموم عرضه شد، به شدت خبرساز شد.

بخوان  راه اندازی ۴۰ شهرک فناوری جدید در کشور تا ۵ سال آینده
گفتنی است که این ربات در همان هفته اول ارائه می شود، از یک میلیون کاربر عبور کرده و انتظار می رود برای گفتگو و استفاده از آن طولانی شود.

ChatGPT حتی زنگ خطر را برای شرکت بزرگ گوگل نیز به صدا درآورده است. طبق گزارش اخیر جدید تایمز، گوگل اکنون قصد دارد از بیش از ۲۰ محصول جدید رونمایی کند و نسخه‌های موتور جستجوی خود را با ویژگی‌های ربات گفتگوگر در سال جاری به نمایش می‌گذارد.

پاسخ‌های بسیار ضعیف در ریاضیات

اکنون شرکت OpenAI نسخه پولی آن را منتشر کرده است. این نسخه که به عنوان «ChatGPT Professional» شناخته می‌شود، با ۴۲ دلار در ماه در دسترس است.

این ربات می‌تواند مفاهیم پیچیده علمی را تجزیه و تحلیل کند، شعر بسراید، داستان بنویسد، کد نویسی کند و حتی بدافزار ایجاد کند. در واقع فهرست بازی‌های آن بی‌پایان است.