ChatGPT نقش اول مراسم امشب مایکروسافت

شرکت ماروسافت امشب یک رویداد مطبوعاتی برگزار می‌کند که انتظار می‌رود ChatGPT را در آن بحث قرار دهد.

ChatGPT به خدمات ابری Azure نیز راه می‌یابد و مایکروسافت به یک متن تولیدکننده جدید بر GPT را منتشر کرده است که با ادبیات تخصصی پزشکی آموزش دیده است.

ربات ChatGPT

مایکروسافت در این رویداد، تنها گفته است که ساتیا نادلا (Satya Nadella) جزئیاتی را در مورد برخی از پروژه‌های هیجان انگیز به اشتراک می‌گذارد، اما انتظار می‌رود که ادغام ChatGPT با موتور جستجوی Bing و سایر کاربردهای فناوری هوش مصنوعی محاوره‌ای را نیز بیان کند.

این هوش مصنوعی این کار را با استفاده از آنچه از مقدار حیرت‌آوری از متون موجود در اینترنت به دست می‌آورد، با راهنمایی دقیق متخصصان انسانی انجام می‌دهد. میلیون‌ها نفر در هفته‌های اخیر سؤالاتی از ChatGPT را می‌پرسند و تمام تلاش خود را برای پاسخ دادن به کار می‌گیرند، زیرا نمی‌توانند بدانند. پاسخ‌های آن با اعتماد به نفس بالا و روان ارائه می‌شوند، حتی اگر گاهی اوقات به طرز شگفت‌انگیزی اشتباه باشند.

این شرکت می‌خواهد مطمئن شود که برد استانداردهای بالا را در کیفیت، ایمنی و معیار رعایت می‌کند تا از برخی مشکلات اخلاقی و واقعی که در محصول OpenAI دیده می‌شود، جلوگیری کند.

مایکروسافت برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ در OpenAI سرمایه‌گذاری کرد و در سال ۲۰۲۱ مجدداً از این استارتاپ حمایت کرد. ماه، این متعهد به یک شرکت چند میلیارد دلاری بود که به طور غیررسمی به ارزش آن 10 دلار در طول سالیانه تبدیل شد.

ChatGPT که در نوامبر سال گذشته (۲۰۲۲) راه‌اندازی شد، تبدیل به یک دستیار کلیدی برای عموم مردم می‌شود که پرسش‌هایی را از آن بپرسند که می‌خواهند پاسخ‌های دقیق و جزئی از آنها را بگیرند. ChatGPT به جای پاسخ به یک نتیجه‌ی جست‌وجو را می‌دهد که مثلاً در موتور جستجوی گوگل در ده‌ها صفحه پدیدار می‌شود، سؤال‌ها به سبک مکالمه‌ای پاسخ می‌دهد که کاربرپسند، به آسانی در دستیابی و درک آن است.

بخوان  آیا Duolingo یک برنامه جدید برای یادگیری موسیقی می سازد؟ نشانه ها را تفسیر می کنیم

ربات ChatGPT یک ربات مخصوص گفتگو یا چت است که بر روی خانواده مدل‌های زبان ساخته می‌شود و با استفاده از تکنیک‌های نظارت بر روی خانواده‌ها، به خوبی تنظیم می‌شود.

این ربات در دسامبر 2022 با نظرات مثبتی مطرح شد و به عنوان مثال «نیویورک تایمز» آن را «بهترین ربات چت هوش مصنوعی که تا به حال برای عموم معرفی می شود» نامید و گاردین نیز گفته است که می‌توان متنی با جزئیات چشمگیر و مانند انسان داشت. تولید کند.

این رویداد در دفتر مرکزی مایکروسافت در ردموند در ساعت ۱۳:۰۰ به وقت محلی شرقی(۲۱:۳۰ به وقت ایران) برگزار می‌شود.

گفتنی است که ChatGPT در حال حاضر از صد میلیون کاربر فعال ماهانه فراتر رفته است و به سریع ترین برنامه در حال رشد تاریخ تبدیل شده و حتی از دوران ظهور اینستاگرام نیز پیشی گرفته است.

ChatGPT آخرین مورد از یک مجموعه مصنوعی مصنوعی است که سازنده آن به عنوان GPTs یاد می‌کند و مخفف عبارت «مبدل از پیش آموزش دیده مولد»(Generative Pre-Trained Transformer) است.

یکی از ویژگی‌های کلیدی ChatGPT اجرای آن در ایجاد پاسخ‌های متنی انسان‌ها به درخواست‌ها است. این باعث می‌شود که برای برنامه‌هایی که باعث ایجاد ربات‌های چت می‌شوند، برای ارائه خدمات به کاربران، پاسخ به پرسش‌ها در انجمن‌های آنلاین یا حتی شخصی‌سازی‌شده برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی مفید ایجاد شود.

انتهای پیاممنبع

مایکروسافت در حال حاضر با یک برنامه طراحی گرافیکی هوش مصنوعی به DALL-E، یک ابزار برنامه نویسی زبان طبیعی به نام ChatGPT و یک سرویس موسوم به Teams Premium برای ارائه ترجمه‌ها و فصل‌بندی‌ها توسط هوش مصنوعی، سرمایه‌گذاری بسیاری روی اکوسیستم شرکت توسعه هوش مصنوعی OpenAI انجام شده است.

بخوان  تصویر تلسکوپ ناسا از یک گردباد خورشیدی به بلندی ۱۴ زمین
ChatGPT از زمان راه‌اندازی آن در نوامبر سال گذشته یک موفقیت فوق‌العاده تبدیل شده است. این برنامه مصنوعی مصنوعی که اساساً یک ربات گفتگوگر است، می‌تواند به بزرگترین و کوچکترین سؤالات زندگی پاسخ دهد و مقالات دانشگاهی، داستانهای تفسیری و حتی نامه‌های درخواست شغلی را ارائه کند.

مایکروسافت برنامه‌های خود را برای برگزاری یک رویداد در روز جاری اعلام کرده و دعوتنامه‌های این رویداد هفته گذشته ارسال شده است.

گوگل و مایکروسافت هر دو تحت فشار هستند. در حالی که گوگل در ابتدای کار انتشار ربات هوش مصنوعی بر متن و توضیحات خود برای عموم نداشت، گزارش‌ها حاکی از آن بود که این شرکت پس از اینکه ChatGPT را برای تجارت خود دانست، نظر خود را تغییر داد.

این ربات می‌تواند برای پردازش زبان طبیعی مانند تولید متن و ترجمه زبان استفاده و با مدل GPT-3.5 آموزش دیده شود که یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین مدل‌های زبان موجود در حال حاضر است.

این معناست که می تواند ChatGPT بتواند فیزیک کوانتومی را توضیح دهد یا شعری را به استفاده از فرد بنویسد، اما به گفته ها، تسخیر کامل توسط هوش مصنوعی قریب الوقوع نیست.

با این حال، ادغام آن با موتور جستجوی Bing، برجسته‌ترین همکاری OpenAI با مایکروسافت باشد. شایعات حاکی از آن است که موتور جستجوی مایکروسافت از ChatGPT برای پاسخگویی به سوالات به سبک مکالمه استفاده خواهد کرد و کاربران می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به فهرستی از نتایج جستجوی مستقیم در صفحه‌های مختلف، به صورت لحظه‌ای دریافت کنند.

این خبر کوتاهی پس از آن منتشر شد که گوگل اولین جزئیات را در مورد ربات هوش مصنوعی مخصوص خود به نام Bard ارائه کرد که سرویسی به سبک ChatGPT است. در صورتی که گوگل در نهایت قصد دارد برد را به شکل عمومی ارائه کند، با ارائه یک نسخه محدود به تعداد انگشتان از کاربران قابل اعتماد قبل از افزایش سرعت شروع به کار است.

بخوان  استودیوهای بازی سازی کوچک در سوئد از وزن خود بالاتر می روند

در عین حال، مایکروسافت مدت‌هاست که برای رقابت در حوزه جستجو با جستجوگر جستجو می‌کند و در هر دو حوزه ابری و بهره‌وری با رقابت‌های شدیدی است. فناوری OpenAI از نظر تئوری به مایکروسافت مزیتی می‌دهد که گوگل و سایرین ممکن است تا مدتی به آن نرسند.

به نظر می‌رسد این نوع ربات‌ها را بر اساس مدل‌های زبانی طبیعی که گفتگوگر و نویسنده هستند، در آینده نزدیک، تفاوت‌های فناورانه مهمی را می‌خواهند زد و ما را با پنجره‌های جدید از فناوری می‌سازند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شاید لازم باشد که تعداد زیادی منتظر بمانید تا ببینید مایکروسافت و OpenAI، شرکت توسعه دهنده ربات مشهور این روزها(ChatGPT) چگونه روابط خود را عمیق‌تر می‌کنند.