Discover اکنون، برای تکنولوژی جهان چه کاری باید انجام دهید؟

گوشی های شیائومی از سیستم عامل اندروید با رابط کاربری مجله یک بیتی MIUI استفاده میکنند. توی این رنج قیمتی 15 تا 25 میلیون لپ تاپ های خوب زیادی وجود داره. ممنون. اگر با صفحه نمایش بزرگتر بخوام، تا زیر 30 تومن، چه پیشنهادی دارید ؟ اگر دانشجو، برنامه نویس یا یک مهندس هستید این لپ تاپ میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اکنون در ادامه بحث بهترین لپ تاپ های 2022 میخواهیم درباره گوگل پیکسل گو صحبت نماییم ما را در ادامه همراهی کنید. بنابراین اگه نیاز به لپ تاپی یا هر وسیله ای دارید اون رو تهیه کنید و از استفاده کردن اون لذت ببرید. اینکه با این لپ تاپ میشه بازی کرد که باید بگم صد در صد. به بیان دیگر موضوع از تولید بازی، به تولید سناریوهای قدرتمند بازی و عمیقتر شدن و معناگرا شدن تغییر خواهد کرد و این به لطف هوش مصنوعی در آینده رقم میخورد.

اکنون دنیا در زمانی قرار دارد که شاهد تحولات عظیمی از نظر تکنولوژی است، فناوری های نوظهور و جدید 2020 این ظرفیت را دارند که زندگی ما را تغییر دهند. در زومیت شما قادر به تغییر تصویر پروفایل خود هستید، هر گونه تصاویر زننده، مستهجن، بیربط و توهین آمیز حذف خواهد شد.7. هنگامی که فیسبوک یا برنامه عکس اپل دوستان و تصاویر شما را میشناسد، این نیز یادگیری ماشین است. این تصاویر بیشتر به صحنههایی از فیلمهای آخرالزمانی شبیه است، اما همهی اینها از بیمهایی است که شاید بسیار از متخصصان و غیر متخصصان داشته باشند. برخی از متخصصان تکنولوژیهای امروزیِ بر پایهی هوش مصنوعی را فناوریهای شبههوش مصنوعی(pseudo AI) مینامند تا بر نوپا بودن آن تاکید کنند.

و پیشنهاد میکنم موقع خرید یک 600 تومن هزینه کن و یک حافظه ی 128 SSD هم روش نصب کن تا سرعت لپ تاپت هم به شدت بالا بره. ممنون از راهنمایی خوبتون برای نصب برنامه فتوشاپ ورد و… امیدواریم تونسته باشیم راهنمایی تون کرده باشیم. بنابراین الگوریتمها اجازه دارند تا نقاط داده موجود در مجموعههای داده را طبقهبندی، برچسبگذاری و یا گروهبندی کنند، بدون اینکه هیچ راهنمایی خارجی در انجام آن کار داشته باشند. در واقع شاخه ای از علوم کامپیوتر است که قصد دارد راه حل های الگوریتمی را ارائه کند تا بتوانیم به وسیله آنها در ماشین ها هوشمندی ایجاد کنیم. درمجموع اصطلاح هوش مصنوعی برای توصیف ماشینها یا کامپیوترهایی بهکار میرود که فعالیتهای شناختی وابسته به ذهن انسان را بهخوبی انجام دهند. نظریه ذهن نیز جزو چهار دسته اصلی هوش مصنوعی، محسوب میشود؛ نظریه ذهن با توانایی سنجش افکار میسر میشود؛ این نظریه شاخهای از علوم شناختی است که به بررسی این موضوع میپردازد که چگونه حالات ذهنی را به افراد دیگر نسبت میدهیم و چگونه از حالات نسبت داده شده، برای توضیح و پیشبینی اعمال آن افراد دیگر استفاده میکنیم.

در مرتبه پیشرفتهتر از مشخصههای بیومتریک مانند حالت چهره برای تشخیص هویت افراد استفاده میشد. اما در کشورمان برخی از روندهای اداری نظیر، روندهای قوه قضاییه و یا ثبتنام و مشارکت افراد در بازار سرمایه، نیاز به احراز دقیق هویت دارد و با مکانیزمهای فوقالذکر نمیتوان هویت افراد را آنطور که باید احراز کرد. از معروف­ترین پردازنده­های گرافیک بازار می­توان به GeForce از انویدیا و Radeon از AMD اشاره نمود. به سیستمهای هوش مصنوعی اشاره دارد که برای انجام دادن کاری خاص و محدود طراحی شدهاند. سالهاست که دانشمندان شیوه و مدل پرواز کردن پرندگان، خفاشها و حشرات را برسی میکنند تا با استفاده از آن پهپادها و سیستمهای پروازی بهتری طراحی کنند. الگوریتم ژنتیک در خدمت بهینهسازی ساختار نسلها قرار گرفته تا فرایند تکامل طبیعی را شبیهسازی کند. با بررسی سازوکارهای مغز میتوانیم سر از کار سیستمهای هوشمند دربیاوریم و آنها را در کامپیوتر شبیهسازی کنیم.

یادگیری عمیق یک سیستم یادگیری، بر پایه ریاضیات پیچیده است که از عملکرد شبکههای عصبی مغز انسان برای پردازش اطلاعات الهام گرفته است. هوش مصنوعی ضعیف، برخلاف هوش مصنوعی قوی، با اینکه در نگاه اول پیچیده به نظر میرسد، خودآگاه نیست و در شرایطی از پیش تعیینشده عمل میکند. ماشین لرنینگ یکی از کاربردهای هوش مصنوعی است و به عنوان پیچیده ترین تکنولوژی جهان یا حداقل یکی از پیچیدهترین فناوریهای جهان امروز شناخته میشود. RTX 3070 به عنوان یکی از قویترین پردازندههای گرافیکی جهان، به این غول قابل حمل اجازه میدهد سنگینترین بازیهای رایانهای را به سادگی و بدون هیچ مشکلی، اجرا کند. امروزه در دنیا هوش مصنوعی کاربردهای متنوعی در زمینه هوشمند کردن فرایند ها دارد، به طور مثال موتور جستجوی گوگل از هوش مصنوعی برای پیدا کردن نتایج جستجوی کاربران بهره می برد، تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را پیدا کند، این موضوع را هم باید در نظر گرفت که هوش مصنوعی و رباتیک دو علم کاملا مجزا از هم هستند و اصلا به یکدیگر شباهتی ندارند و تنها در برخی از بخشها به منظور هوشمند شدن ربات ها از هوش مصنوعی استفاده میشود.

این دو فناوری امروزه در پلتفرمهای متعددی در کشور رشدیافته و توانسته است تجربههای کاربری را به نحوی چشمگیری ارتقاء دهد. کافی است به آمار تلفات جادهای در همین کشور خودمان نگاهی بیندازید تا میزان حاد بودن این مشکل پی ببرید. در سالهای اخیر رشد سریع هوش مصنوعی در دنیا و کشور خودمان بر محبوبیت روزافزون این حوزه در میان برنامهنویسان مختلف اثرگذار بوده است. از نقاط ضعف سیستم آموزشی امروز این است که برای همهی دانشآموزان محتوای درسی یکسانی تدارک میبیند و به تفاوتهای فردی دانشآموزان توجهی ندارد. برای تهیه محتوای دیپ فیک از دو الگوریتم استفاده میشود که یکی از آنها ایجادکننده (Generator) و دیگری تفکیککننده (Discriminator) است. مثلاً میتوان سیستم را طوری طراحی کرد که با توجه به برنامهی شخصی دانشآموز محتوای درسی مناسب او را نیز در اختیارش قرار دهد و ارزشیابی دانشآموز را نیز خودش بر عهده بگیرد.

لپ تاپ گیمینگ مخصوص بازی کردن طراحی شده و گیمرها مخاطبین مخصوص آنها هستند. در مقایسه هر دو لپ تاپ مشخصات تقریبا مشابهی از همه نظر به جز حافظه دارند. بهعنوان نمونه برخی از تصمیمگیریهای ماشینهای خودران، قدرت تصمیمگیری در حافظه محدود را نشان میدهند. این گونه از AI، شاید همانی باشد که بسیاری را نگران آیندهی استفاده از این فناوریها کرده است. با استفاده از هوش مصنوعی میتوان الگوهایی برای مدیریت این مراکز داشت که خطای بسیاری کمتری داشته باشند. هماکنون دولت آمریکا حدود 150 میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایهگذاری کرده است، که حدود نیمی از آن برای کشف افقهای جدید در علوم پایه در لابهلای تحقیقاتی که تاکنون انجامشده، متمرکز شده است. ». در واقع هسته مرکزی انگیزش تحقیق و توسعه در هوش مصنوعی همین پرسش است. در ایران زندهیاد، دکتر کارو لوکاس که در سال ۱۳۲۸ در اصفهان دیده به جهان گشود، پیشگام معرفی و توسعه رشته هوشمصنوعی و رباتیک در کشورمان بود.

این نوع از تابش الکترومغناطیس، بسیار بهتر از نور مرئی کار میکند، چرا که جزییات ثبت شده توسط آن از عنبیه بسیار دقیقتر از نور مرئی هستند. به کمک آن میتوانید انواع اشکال دوبعدی، هیستوگرام، نمودار و غیره طراحی کنید. برای تجربهی آثاری مانند Cyberpunk 2077 و Dark Souls، میتوانید لپ تاپی را خریداری کنید که در کنار کارت گرافیک قدرتمند، دارای پردازنده مرکزی مناسب، حافظه SSD و دیگر فاکتورهایی است که در درجه اهمیت بعدی قرار میگیرند. این لپ تاپها نمیتوانند برای اجرای برنامههای سهبعدی مانند 3D Max، تجربهی بازی یا ذخیرهسازی اطلاعات حجیم مناسب باشند. از آنجایی که هوش مصنوعی در بازی های رایانه ای بر روی ظاهر هوش و گیم پلی تمرکز دارد، روشی که از آن استفاده می کند با روش های معمول هوش مصنوعی سنتی تفاوت زیادی دارد.

ماشینهای واکنشی نقشهها و دیگر اشکال برنامهریزی از پیش موجود را به طور کامل حذف میکنند و بر مشاهدات زنده از محیط تمرکز میکنند؛ وظایف خاصی به آنها داده میشود و تواناییهایی فراتر از این وظایف ندارند. در ابتداییترین شکل هوش مصنوعی، رایانهها به گونهای برنامهریزی شدهاند که با استفاده از دادههای گسترده از نمونه رفتارهای مشابه، رفتار انسان را «تقلید» کنند. یک ماشین هوشمند هرگز به دستورالعملهای دقیق در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهد نیاز ندارد، در عوض برای درک موقعیتهای مختلف و سپس حل آنها برنامهریزی شده است. در هوش مصنوعی هدف این است که یک سیستم کامپیوتری هوشمند مانند انسان برای حل مشکلات پیچیدهایجاد کند، هوش مصنوعی یک فناوری است که یک دستگاه را قادر میسازد تا رفتار انسان را شبیه سازی کند. برای این که این تعامل بسیار طبیعی و کامل تر از تعامل با یک دستگاه به نظر برسد به هوش مصنوعی نیاز است.

پیش بینی می شود اندازه بازار این فناوری تا سال ۲۰۲۰ به سطح ۱۳٫۸ میلیارد دلار درآمد برسد و قطعاً یکی از ۱۰ فناوری برتر در نظر گرفته شده برای امسال خواهد بود. گفتنی است که در تمام این امور، هوشمصنوعی میکوشد تا روندهای زندگی و امور تمدن انسانی را هوشمندسازی کند. اخیراً دانشمندان دانشگاه MIT آمریکا به همراه بتهوون شناسان مشهور، توانستهاند به کمک هوش مصنوعی فقرات مفقود شده سمفونیهای این آهنگساز مشهور آلمانی را ترمیم کنند. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که میخواهد به طور کامل با از فناوری راداری مستقل شده و از قویترین پردازشگرهای هوش مصنوعی در شاخه بینایی ماشین برای حالت Autopilot خودروی تسلا استفاده کند. فناوری است که میکوشد نوعی از بینایی را برای ماشین فراهم آورد. تصمیمگیریهای AI بر اساس الگوریتمهایی است که قابلیت درک شرایط را دارند و مانند انسان توان استدلال و حل مسئله دارند. مهمترین پیشفرض معرفت شناسانه ساخت گرایی آن است که معنا، تابعی از چگونگی ساختن آن بر اساس تجربههای فردی است.

چتبات امکانی است که از طریق آن کاربر شما میتواند با نرمافزاری که در آن از هوش ماشینی استفاده شده گفتوگو کند. از الگوریتم ژنتیک در خدمت بهینهسازی ساختار نسلها با اصلاح ژنتیک استفاده میشود؛ الگوریتم ژنتیک یک جستجوی اکتشافی است که از نظریه تکامل طبیعی چارلز داروین الهام گرفته شده است. ماشینهای هوشمند که توان تحلیل قدرتمندی دارند میتوانند در حل این مشکل به کمک انسان بیایند. همانطور که از نامش نیز مشخص است به حوزهی تحلیل دادهها،بهویژه دادههای کلان، مربوط است. در حال حاضر ۳۲ درصد از برق مورد استفاده در ایالات متحده با سوختن گاز طبیعی تولید می شود – فرایندی است که حدود ۳۰ درصد از انتشار گازهای کربن از بخش برق را تشکیل می دهد. در حال حاضر نیز، برنامهنویسان و طراحان وبسایتها میکوشند تا Sketch ها را به کمک Artificial Intelligence به کدهای Html تبدیل کنند که این خود نشان از آغاز هوشمندسازی روندهای برنامهنویسی در آینده نزدیک دارد.

البته این دو مراحل ابتدایی هستند که در Siri انجام میشود و تا کامل شدن فرایند چند مرحلهی دیگر در این ابزار طی میشود. اما اگر بخواهیم چنین کاربردهای گستردهای را نادیده بگیریم و صرفاً به جایگاه تکنولوژیکی این مفهوم در جامعه خود نگاه کنیم، میتوانیم بگوییم که هوش مصنوعی در ایران در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. برای مثال اگر سوالی داشته باشند و با استفاده از برنامه به پاسخ آن نرسند، ممکن است آن برنامه جذابیت خود را برای فرد از دست بدهد. به این ترتیب ماشین میتواند همان کارهایی را که یک انسان انجام میدهد را در زمانی کوتاهتر و با دقتی بیشتر انجام دهد. در واقع، این یکی از سادهترین کارهایی است که میتوان از ماشینهایی برپایهی هوش مصنوعی (AI) انتظار داشت. این بخش از AI جایی است که زبان طبیعی و زبانهای مصنوعی (مانند زبانهای برنامهنویسی) با هم پیوند میخورند.

در واقع، این ماشینها تصمیماتی میگیرند که معمولاً نیازمند سطحی از تجربهی انسانی است. نکته مهمی که باید در رابطه با قیمت انواع گوشی موبایل در نظر داشته باشید این است که با توجه به نوسانات بازار، سیاستهای شرکتهای تولید کننده و واردکننده میتواند متغیر باشد. سالها پیش، افرادی که در حوزه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین کار میکردند، باید به صورت دستی کارهای مختلف را پیش میبردند. اما اگرچه تولیدات علمی و نظری هوش ماشینی در کشورمان گذشته کوتاهی داشته و بهواقع تاریخچه هوش مصنوعی در ایران عمر چندانی ندارد، اما بر اساس تولیدات و مستندات علمی عمیقی که از سوی دانشمندان علاقهمند ایرانی ایجاد شد، بدون تردید میتوان آیندهای درخشان را برای این رشته از علم در ایران متصور بود. فرایندهایی که بر اساس انجام عملیات روی کروموزومها شکل گرفتهاند.

زنجیره تأمین: هوش مصنوعی میتواند تقاضا برای محصولات در مقاطع زمانی مختلف را پیشبینی کند؛ بنابراین عرضهکنندگان محصول میتوانند موجودی خود را از قبل بر اساس تقاضای بازار تنظیم و تأمین کنند. گفتیم که یکی از امکانهایی که هوش مصنوعی در اختیار ما قرار میدهد توان پیشبینی است. بااینحال، هیچیک از چیزهایی که گفتیم به معنای کمارزش بودن فناوری Ai ضعیف نیست. کلون میگوید: «احتمالا راههای مختلفی برای باهوش بودن وجود دارد.» یکی از چیزهایی که من را در مورد هوش مصنوعی هیجانزده میکند این است که ما ممکن است با دیدن اینکه چه تغییری ممکن است، به طور کلیتر به اطلاعات دست یابیم.

مراحل خریداری گوشی موبایل در 19کالا به چه صورت است؟ ردگیری گونههای در خطر انقراض با ابزارهای فیزیکی دشوار و هزینهبر است. با مروری که درباره کاربردهای هوش مصنوعی در کشورمان داشتیم، دشوار نیست که حدس بزنیم آینده شگفتانگیزی در انتظار صنایع گوناگون است. تاریخچه پیدایش این فناوری، کاربردهای هوش مصنوعی و وضعیت کسبوکار آن در جهان و ایران چگونه است؟ بنابراین واضح است که در این جهانِ AI-first استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محصولات و آموزش مفاهیم و کاربردهای آن برای کارآفرینان و مهندسان بسیار حایز اهمیت است. از اینکه هوش مصنوعی بتواند ارتعاشات گفتار انسانی را بفهمد و آن را به متن تبدیل کند و یا متنهای الکترونیکی را با لحنهای متنوع و گفتار روان انسانی بخواند، میتوان نوید آیندهای درخشان و تحولات خیرهکنندهای را در دهههای آینده داد.