GPS تطبیق پذیری و دقت برنامه های واقعیت ترکیبی را برای دیدگاه های هواپیماهای بدون سرنشین افزایش می دهد

GPS تطبیق پذیری و دقت برنامه های واقعیت ترکیبی را برای دیدگاه های هواپیماهای بدون سرنشین افزایش می دهد

سیستم موقعیت یابی نوآورانه تطبیق پذیری و دقت برنامه های کاربردی واقعیت ترکیبی را برای دیدگاه های هواپیماهای بدون سرنشین افزایش می دهد.

مروری بر روش پیشنهادی در حالی که روش‌های قبلی هواپیماهای بدون سرنشین را بر اساس مسیرهای پروازی از پیش تعریف‌شده کار می‌کنند، روش پیشنهادی VPS و ردیابی مبتنی بر ویژگی‌های طبیعی را برای تخمین موقعیت پهپاد ادغام می‌کند، بنابراین با حرکت دنیای واقعی و دنیای مجازی مطابقت دارد. اعتبار: سیستم ها و برنامه های پهپاد (2024). DOI: 10.1139/dsa-2023-0135

یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه اوزاکا با همسوسازی صحیح مختصات دنیای واقعی و مجازی بدون نیاز به از پیش تعیین مسیرها، یک سیستم موقعیت یابی نوآورانه ایجاد کرده است. این با ادغام دو روش تخمین مکان ذهنی مبتنی بر دید به دست می آید: سیستم های موقعیت یابی بصری (VPS) و ردیابی مبتنی بر ویژگی های طبیعی.

این توسعه منجر به تحقق واقعیت ترکیبی مبتنی بر پهپاد (MR) همه کاره با استفاده از پهپادهای موجود در بازار خواهد شد. این تحقیق در مجله منتشر شده است سیستم ها و برنامه های پهپاد.

انتظار می‌رود که فناوری MR مبتنی بر پهپاد در کاربردهای مختلفی در آینده استفاده شود، مانند شبیه‌سازی مناظر شهری و پشتیبانی از کارهای تعمیر و نگهداری و بازرسی، کمک به توسعه بیشتر کاربردهای پهپادها، به ویژه در زمینه‌های معماری، مهندسی. و ساخت و ساز (AEC).

در سال های اخیر، علاقه فزاینده ای به ادغام پهپادها در بخش های مختلف، به ویژه در AEC وجود داشته است. استفاده از پهپادها در AEC به دلیل مزایای برتر آنها از نظر زمان، دقت، ایمنی و هزینه گسترش یافته است.

ادغام پهپادها با MRI به عنوان یک روش امیدوارکننده متمایز است، زیرا محدود به دامنه کار کاربر نیست و هنگام انجام شبیه‌سازی منظر در فضاهای بزرگ مانند شهرها و ساختمان‌ها موثر است.

سیستم موقعیت یابی نوآورانه تطبیق پذیری و دقت برنامه های کاربردی واقعیت ترکیبی را برای دیدگاه های هواپیماهای بدون سرنشین افزایش می دهد.

مقایسه دقت موقعیت‌یابی بین سیستم پیشنهادی برای این مطالعه و سیستم مطالعه قبلی. در مقایسه با نتایج مطالعه قبلی (ستون سمت راست) می توان خواند که دقت موقعیت یابی سیستم پیشنهادی در این مطالعه بیشتر است. اعتبار: سیستم ها و برنامه های پهپاد (2024). DOI: 10.1139/dsa-2023-0135

مطالعات قبلی راه‌هایی را برای ادغام ام‌آر‌آی و پهپادهای تجاری با استفاده از فناوری‌های همه‌کاره‌ای مانند اشتراک‌گذاری صفحه نمایش و تحویل پخش زنده پیشنهاد کرده‌اند. با این حال، این رویکردها به مسیرهای پرواز پهپاد از پیش تعریف شده نیاز دارند تا با حرکات دنیای واقعی و مجازی مطابقت داشته باشند، بنابراین تنوع برنامه ها کاهش می یابد و موارد استفاده از MR محدود می شود.

در حالی که این تحقیق یک برنامه MRI مبتنی بر پهپاد را برای استفاده واقعی پیاده‌سازی نمی‌کند، سیستم هم‌ترازی پیشنهادی بسیار متنوع است و پتانسیل انجام عملکردهای اضافی مختلف در آینده را دارد.

این ما را یک قدم به تحقق برنامه‌های MRI محور پهپاد نزدیک‌تر می‌کند که می‌توانند در کل چرخه عمر پروژه‌های معماری، از مراحل اولیه طراحی و برنامه‌ریزی تا مراحل بعدی مانند تعمیر و نگهداری و بازرسی مورد استفاده قرار گیرند.

ادغام پهپادها و واقعیت ترکیبی پتانسیل حل بسیاری از مسائل اجتماعی مانند مسائل مربوط به برنامه ریزی شهری، توسعه و نگهداری زیرساخت ها، واکنش در بلایا و کمک های بشردوستانه، حفاظت فرهنگی و گردشگری، و حفاظت از محیط زیست را با آزادسازی زباله های کاربران دارد. «اری کینوشیتا» نویسنده اول می‌گوید واقعیت ترکیبی را از محدودیت‌های تجربه کردن تنها در اطراف خود رها می‌کند و به واقعیت ترکیبی اجازه می‌دهد از منظری آزادتر بیان شود.

اطلاعات بیشتر:
آیری کینوشیتا و همکاران، واقعیت ترکیبی مبتنی بر پهپاد: تقویت تجسم برای شبیه‌سازی‌های فضای باز در مقیاس بزرگ با تطبیق دیدگاه پویا با استفاده از روش‌های تخمین حالت مبتنی بر دید، سیستم ها و برنامه های پهپاد (2024). DOI: 10.1139/dsa-2023-0135

ارائه شده توسط دانشگاه اوزاکا

نقل قول: سیستم موقعیت یابی تطبیق پذیری، دقت کاربردهای واقعیت ترکیبی برای دیدگاه های پهپاد را افزایش می دهد (2024، 3 ژوئن) در 4 ژوئن 2024 از https://techxplore.com/news/2024-06-positioning-versatility-accuracy-drone -viewpoint بازیابی شده است. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. علی‌رغم هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.

منبع

بخوان  زمان پرتاب موشک فالکون هوی مشخص شد