High 10 اینترنت اکانت برای دنبال کردن در Twitter

استفاده از تکنولوژی در امر آموزش نتیجه تحقیقات روانشناسی بوده ولی لزوما به این معنی نیست که تاثیرات مخربی ندارد. من خودم اینقدری که شما نقد دارید، منتقد این امر نیستم. من خودم عضو گروه مشاور پروژۀ “شنود بسوی موفقیت” یوری میلنر هستم، اما اینطور نیست که دم به دقیقه منتظر خبر موفقیت باشیم. کشور ژاپن عضو سازمان ملل متحد، جی۴، جی۸ و APEC است. کارن پانتا، همکار سازمان فنی حرفه ای IEEE و استاد مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تافتز گفت: به همان سرعت که تجارت در این عصر دیجیتالی حرکت می کند، هوش مصنوعی به پیشرفت سریعتر آن کمک می کند. مهندسان در زمینه ماشین لرنینگ باید هم خواسته های شرکت و هم موانع مختلفی را که طرح هایشان برطرف می کند به منظور ایجاد برنامه های خود گردان و بهینه سازی راه حل های مورد استفاده سازمان ها و مشتریان، بشناسند.

یکی از مشکلات پزشکان معمولا ساعات شعلی نامناسب است که این موضوع با استفاده از هوش مصنوعی حل می شود و علاوه بر این استفاده از آنها در شناسایی بیماری ها و سلول های سرطانی کار را راحت تر می کند و همچنین هوش مصنوعی توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از آزمایشات پزشکی را دارد و می تواند در زمینه پیشگیری از بیماری ها موثر باشد. کاربرد بیرویۀ “اصل احتیاط”، اجتناب از اقدام به خاطر احتمال ضرر، عیبی واضح دارد. رباتیک یکی از مطرحترین زیرشاخههای هوش مصنوعی در ایران و جهان است. از طرفی، تألیفات خلاقانه به زبان انگلیسی نیز نمیتواند مخاطبان عمومی در سطح کشور پیدا کند، اگرچه میتواند رتبه علمی کشورمان به لحاظ تولید علم در زمینه هوش مصنوعی را افزایش دهد، اما بدون تردید بخش مهمی از جامعه نمیتوانند مخاطب نظریات و ایدههای تولید شده در این زمینه باشند.

درگیر شدن پروفیل ها با جدا شدن و یکپارچه شدن هر سه بخش اسبک انجام می شود که این کار نیز با استفاده از یک شیر برقی (Solenoid Valve) صورت می گیرد. دنیای ما به صورت فزآینده به شبکههایی گسترده متکی میشود: خطوط انتقال برق، کنترل ترافیک هوایی، مبادلات مالی بینالمللی، خطوط تولید پراکنده در سطح جهان، و امثالهم. وقتی از او خواستهایم ما را در سریعترین زمان به مقصد برساند چگونه میتوانیم اطمینان حاصل کنیم که ماشین “هر کاری که لازم باشد” را برای تکمیل این هدف انجام نمیدهد؟ ماسک بودجه شرکت های توسعه دهنده هوش مصنوعی، مثل ذهن عمیق گوگل (Google Deep Mind) و Vicarious را تأمین می کند، که هدف وی زیر نظر داشتن سیر تحولی هوش مصنوعیست. وی در حوزه فضا به تایم گفت: «هدف کلی این است که اجازه دهیم حیات در چندین سیاره توسعه یابد و بشریت را به یک تمدن فضایی تبدیل کنیم.» هدف بزرگ بعدی ساخت یک شهر خودمختار در مریخ و آوردن حیوانات و موجودات زمینی است، شبیه کشتی نوح آینده.

پیشنهاد میکنیم قبل از تصمیم گیری در این مورد، حتما با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. در آینده ای بسیار نزدیک، دانش، با ایجاد سرعت عمل به دلیل فراهم سازی دسترسی سریع به تخصص مورد نیاز، تاثیری بسزا در اقتصاد متغیر سازمانی دارد. ایلان ماسک به تکنولوژی بلاکچین و به طور خاص، قدرت ارز دیجیتال اعتقاد دارد. برآورد میشود بخش عمدهای از ثروت ایلان ماسک از طریق شرکت خودروسازی تسلا موتورز کسب شده باشد. اگر در جستجوی کتابی هستید که با چارچوب مشخصتر و نیز با مراجعه به منابع معتبرتر، زندگینامه ایلان ماسک را بررسی کرده باشد، میتوانید کتاب اشلی ونس را با عنوانِ «تسلا، اسپیس ایکس و جستجوی یک آیندهی خارق العاده» را بخوانید. به این ترتیب در این گزارش میتوانید پردرآمدترین مدیران تکنولوژی جهان را بشناسید. چیزی که ما یاد گرفتهایم این است که ترتیب وقوع پیشرفتهای بسیار مهم است. اما حتی اگر مشخص شود که شکل سادۀ حیات گسترده است، نمیتوانیم احتمال اینکه این حیات ساده به چیزی که آن را حیات هوشمند مینامیم تکامل یابد را ارزیابی کنیم؛ و حتی در صورت وجود حیات هوشمند، ممکن است به شکلی غیرقابل شناخت متفاوت باشد.

اگر بیگانههای هوشمند برای ما پیام بفرستند، سوالات بزرگ بسیاری شکل خواهند گرفت. با اختراع رایانه های دیجیتال قابل برنامه ریزی بر پایه مفاهیم ریاضی در دهه ۱۹۴۰ این ایده به شدت مورد علاقه قرار گرفت و دانشمندان ساخت یک مغز الکترونیکی را مورد بحث قرار دادند. مهر: به راه افتادن جنبش ضد آیفون در چین در واکنش به تحریم گوشیهای هوآوی در آمریکا میتواند به شرکت اپل به شدت آسیب زده و از سود امسال آن تا ۲۹ درصد بکاهد. تکنولوژی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده است و دانش آموزانی که آن را می فهمند، کسانی هستند که در دنیای کسب و کار به موفقیت دست پیدا خواهند کرد. این شرکت در سال گذشته میلادی درآمد ۳۷۸ میلیون دلاری به دست آورد و رشد سالانه ۱۱۹ درصدی را تجربه کرد.

اما به تازگی این تکنولوژی در دسترس عموم قرار گرفته است. آنها منحصر به شما هستند، اما اجتماعی و مرتبط هستند. اما مهم است که انتخابهایی که در رابطه با چالشهای اصلی اجتماعی که علم در آن نقش دارد، مثل انرژی، سلامت، خوراک، روباتیک، محیط زیست، فضا و اینها، نباید تنها توسط دانشمندان صورت گیرند: این مسائل برای همۀ ما مهم هستند و بایستی نتیجۀشان حاصل مباحثۀ عمومی باشد. به عنوان استدلالی در دفاع از این حرف، خط زمانی سیارۀ زمین، ۴ میلیارد سال حیات غیرهوشمند را نشان میدهد، حداکثر چند هزاره تمدن تکنولوژیک و پس از آن، میلیاردها سال تکامل پساانسانی هوشهای الکترونیک خواهیم بود که نیازمند محیط سیارهای نیستند. یک مثال دیگر که مایۀ حسرت است، این است که زودتر انرژی پاک بدون کربن را در اولویت قرار ندادیم، تا خیلی زودتر به جایگزینهای بهینه و ارزانی برای سوختهای فسیلی برسیم و مانع از رسیدن کربن دیاکسید به سطوحی که در حال گذشتن از خط قرمزهاست، شویم.

در نتیجه اینکه هنوز از این موضوع محرومیم، مایۀ تاسف است. اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله یک بیتی لطفا به بازدید از وب سایت ما. آنگاه البته این پرسش مؤکد مطرح میشود که آیا ممکن است که به جای رجوع به موضوع یا عامل، از عواید منفعل این رشد و گسترش سریع سخن گفت. در این مرحله جدید طراحان به جای ایجاد نتایج یادگیری یکسان و از قبل تعیین شده برای تمام شاگردان، به خلق تجارب یادگیری انحصاری برای هر یک از شاگردان میپردازند. یکی دیگر از تکنولوژی های برتر در جهان امروز علم بلاک چین می باشد اگر برای یک بار هم که شده به ارز های دیجیتال علاقمند شده باشید صد درصد کلمه بلاک چین را شنیده اید.

برای اولین بار میتوانیم سقوطی – اجتماعی یا طبیعی- را متصور شویم که میتواند عقبگردی حقیقتاً جهانی برای تمدن رقم بزند. سفر هوایی میتواند در عرض چند روز یک بیماری مسری را در جهان منتشر کند، و در ابرشهرهای نامنظم کشورهای در حال توسعه، ویرانی به بار آورد؛ و رسانههای اجتماعی میتوانند وحشت و شایعه، و بیماریهای مسری اقتصادی را با سرعت نور پخش کنند. “Metaverse” تا حد زیادی به عنوان چیزی در اینترنت تصور می شود که با استفاده از واقعیت مجازی (VR) یا هدست های AR قابل دسترسی است. با کاهش قیمت رفته رفته ی موارد یاد شده، به زودی میتوان تصور کرد که مردم این سلول های خورشیدی را بر روی خانههای خود نصب کرده و در زمینه انرژی مستقل شوند.

او با کمک لری پیج شرکت گوگل را تأسیس نموده و به همین واسطه به شهرتی فراوان در عرصه فناوری اطلاعات دست پیدا کرد. بدیهی است که در چنین موقعیتی ،شناخت تاثیرات فناوری اطلاعات اهمیت فزاینده ای یافته است .با توجه به این واقعیات باید گفت که فناوری اطلاعات یکی از عوامل مهم محیطی به شمار می آید که بر موقعیت ، عملکرد و سرنوشت جوامع، سازمانها و افراد اثرات جدی می گذارد. تکنولوژی مدرن اطلاعات بر موقعیت و عملکرد بسیاری از جوامع، سازمانها و افراد اثرات قابل ملاحظه ای گذاشته و به موازات پیشرفتهای شگرفی که در این زمینه بوجود آمده است، سرنوشت جوامع، سازمانها وافراد هر روز بیش ازگذشته به این فناوری مدرن گره می خورد . ابزارهای دقیق ریاضی با بهره گیری از نظریه تصمیم گیری، آنالیز تصمیم گیری و نظریه ارزش اطلاعات توسعه یافته اند تا چگونگی انتخاب و برنامه ریزی عامل هوشمند را تحلیل کنند.

آقای ماسک با اشتیاق درباره برنامههای خود برای سفر به مریخ نیز سخن میگوید. اگر هر نوع مخابرۀ مشخصاً مصنوعی از اعماق فضا را شناسایی کنیم، منبعش از هوش الکترونیکیای خواهد بود که یک تمدن زیستی که مدتها پیش از بین رفته آن را پدید آورده (همانطور که ممکن است برای انسان نیز اتفاق بیافتد) و این هوش الکترونیک نه تهاجهی خواهد بود و نه پیام معناداری میفرستد. توسعه هوش مصنوعی کامل ممکن است منتج به پایان نسل بشر گردد. او خطر انقراض نوع بشر تا سال ۲۱۰۰ در نتیجۀ فناوریهایمان را حدود ۵۰ درصد میدانست. نرخ رشد جمعیت در کشور ژاپن در حدود ۰/۰۳− درصد بودهاست. ایلان ماسک علاوه بر فعالیت در حوزه خودروسازی، در بخش فضایی نیز فعالیت میکند. معمولا در حوزه معماری و در اکثر پروژهها، علاوه بر نرمافزار و تصاویر، از ماکت برای درک بهتر ساختمان و پروژه کمک میگیرند.

با این حال، به نظرم نگرانیهای آخرالزمانی در رابطه با “چیرگی” هوش مصنوعی، ناشی از خوشبینی مفرط نسبت به میزان توانایی ماشین در کنار آمدن با “جهان واقعی” است و همچنین میتواند ناشی از یک تشبیه کاذب به تکامل داروین باشد، که علاوه بر هوش، جسارت (روحیۀ تهاجمی) را هم از عوامل وفوق میداند. اما، از طرفی ممکن است چنان ویرانگر باشد (و میتواند چنان تنزل زیستمحیطی یا ژنتیکی را رقم بزند) که بازماندگان هرگز نتوانند تمدنی همسطح با تمدن فعلی را بازتولید کنند. تکنولوژی یا فناوری به معنای کاربرد منظم معلومات علمی و دیگر آگاهی های نظام یافته برای انجام وظایف عملی است. این ماشین ها کاری غیر از آنچه برایش برنامه ریزی شده را انجام نمی دهند و بنابراین مهارت های بسیار محدودی دارند. مطالعه غیر یادگیری شبکه های عصبی مصنوعی در دهه پیش از پایه گذاری تحقیقات هوش مصنوعی با اقدامات والتر پیتز و وارن مک کالو آغاز گردید.