meصerف گwشt قermah wow lebnیatt memی‌tunand atز betlela behsrطnahna جlevگیerی کndیک مطالعه جدید و شگفت انگیز نشان می دهد که مصرف گوشت قرمز و لبنیات ممکن است به سرطان کمک کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اس‌اف، ‌ اسیدهای ترانس واکسنیک(TVA) دریافت می کنند که یک اسید چرب در گوشت گاو، بره و لبنیات موجود است، سلول های ایمنی را برای مبارزه با تومورها افزایش می دهد. این مطالعه همچنین می‌دهد که بالاترین سطح اسید ترانس واکسنیک در خون با پاسخ بهتر به ایمونوتراپی مرتبط است و اسید ترانس واکسنیک به عنوان یک غذای مکمل بالقوه برای درمان‌های سرطان پیشنهاد می‌شود.

تحقیقات زیادی در جستجوی رمزگشایی ارتباط بین رژیم غذایی و سلامت انسان انجام شده است و مکانیسم‌های اساسی بدن به دلایل مختلف از غذاهایی که مردم می‌خورند بسیار آسیب می‌رسانند.

جینگ چن (جینگ چن)، استاد خدمات برجسته پزشکی جانت دیویسون رولی در شیکاگو و یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه می‌گوید: اگر فقط در مواد مغذی و متابولیت‌های مشتق شده از غذا مصرف شود، متوجه می‌شویم که چگونه آنها را بر فیزیولوژی و آسیب‌شناسی می‌کنند. . ما با استفاده از مواد مغذی که می‌توان پاسخ‌های سلولی را فعال کرد، ماده‌ای یافت می‌شود که در واقع یک مسیر ایمنی مهم، ضد تومور را تقویت می‌کند.

در علم بیوشیمی مواد شرکت کننده در متابولیسم یا سوخت و سازهای سلولی را متابولیت می‌نامند.

متخصصان کار خود را با ایجاد مجموعه‌ای از مواد مغذی خون از حدود ۷۰۰ متابولیت مصرف‌شده از مواد غذایی شروع کردند.

این موارد را برای بررسی نتایج برای ایمنی ضد تومور غربالگری کردند و اسید ترانس واکسنیک را به عنوان بهترین نتیجه در بین شش گزینه در سلولهای انسان و موشها شناسایی کردند.

بخوان  Vision Pro ممکن است یک مشکل برنامه داشته باشد، زیرا توسعه دهندگان احتمالاً تمایلی به تعهد به پلتفرم جدید 'انقلابی' اپل ندارند.

پروفسور چن توضیح می‌دهد: پس از میلیون‌ها سال توسعه، تنها چند صد متابولیت از غذا وجود دارد که در نهایت در خون به گردش در می‌آید، بنابراین این‌ها می‌توانند در زیست‌شناسی ما متابولیت‌ها داشته باشند. مشاهده اینکه یک ماده مغذی واحد مانند اسید ترانس و اکسنیک دارای مکانیزم بسیار هدفمندی بر روی یک نوع سلول ایمنی هدف است و یک پاسخ فیزیولوژیکی بسیار عمیق در سطح کل ارگانیسم ایجاد می‌کند، به نظر من واقعاً شگفت‌انگیز و جذاب است.

این مطالعه نشان داد که رژیم غذایی غنی شده با اسید ترانس واکسنیک در موشها به طور قابل توجهی رشد تومور در ملانو و سرطان روده بزرگ را کاهش داد.

پروفسور چن تاکید می‌کند که این مطالعه نباید به عنوان مصرفی برای مصرف گوشت قرمز و لبنیات مصرف شود. به زبان ساده، این مطالعه را نباید برای خوردن بیشتر چیزبرگر و پیتزا در نظر گرفت.

ملانوما به توموری با منشا سلول‌های ملانی‌دار گفته می‌شود. این تومور بدخیم اصولا یک تومور پوستی است. این نوع سرطان به سرعت می‌تواند در بدن گسترش پیدا کند.

نمونه‌های خونی از بیماران مبتلا به تومور لنفوم که تحت تأثیر ایمونوتراپی قرار گرفته بودند، نشان داد که سطح بالاتر اسید ترانس و اکسنیک با پاسخ‌های درمانی بهتر مرتبط است.

علاوه بر این، اسید ترانس واکسنیک کارایی یک داروی ایمونوتراپی را در کشتن سلول‌های سرطان خون در بهبود بهبود بخشید.

با این، نویسندگان این مطالعه با توجه به خطرات برای سلامتی، نسبت به مصرف بیش از حد گوشت در حال حاضر هشدار می‌دهند و در بررسی منابع گیاهی با ترکیبات مشابه هستند.

بخوان  مصوبه شورای فضای مجازی به طرح صیانت ربطی ندارد

پروفسور چن تاکید می‌کند که این مطالعه نباید به عنوان مصرفی برای مصرف گوشت قرمز و لبنیات مصرف شود. به زبان ساده، این مطالعه را نباید برای خوردن بیشتر چیزبرگر و پیتزا در نظر گرفت.

چن نتیجه می‌شود: داده‌های اولیه وجود دارد که نشان می‌دهد اسیدهای چرب با منشا گیاهی از گیرنده‌های مشابه پیام‌های مشابه ارسال می‌کنند، بنابراین ما معتقدیم که احتمالاً وجود دارد که گیاهان مغذی همین کار را با فعال کردن مسیر مرتبط‌سازی می‌کنند به عامل واکنش می‌دهند. به آدنوزین مونوفسفات حلقه‌های به اختصار CREB نیز انجام می‌دهند.

این یافته ها در مجله نیچر منتشر شده است.

انتهای پیاممنبع