Microsoft Teams برای کاربران آفیس در شرف اختیاری شدن است

پس تعجب آور نیست که اسلک احساس می کند که سهم خود را از دست داده است، اما این نبرد حقوقی طولانی مدت با بازوی اجرایی اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا (EC)، با بیانیه ای از مایکروسافت که به FT ارسال شده است، قرار است ادامه یابد. که مذاکرات هنوز در جریان است.

نرم افزارهای همکاری و ویدئو کنفرانس از زمان شروع همه گیری کووید-19 به یک تجارت دائماً پرسود تبدیل شده است. در حالی که نام‌هایی مانند Teams، Slack و Zoom برای مدتی پیش از این وجود داشتند، تنها اکنون است که نام‌های معروفی پیدا کرده‌اند.

با این حال، Slack که اکنون متعلق به ارائه‌دهنده نرم‌افزار CRM Salesforce است، برای اقدامات بیشتر تلاش می‌کند و حکمی مبنی بر اینکه تیم‌های Microsoft و Office باید جداگانه فروخته شوند.

مایکروسافت در مقابل اتحادیه اروپا

به دنبال بوی بدی که توسط ابزار همکاری رقیب Slack در اتحادیه اروپا در سال 2020 ایجاد شد، مایکروسافت موافقت کرده است که به طور خودکار مجموعه Teams را با نرم افزار آفیس خود متوقف کند.

بر اساس فایننشال تایمز (در برگه جدید باز می شود) (paywall)، این اقدام تلاشی است برای فرار از آنچه که اولین تحقیقات ضد انحصار شرکت در بیش از یک دهه است.منبع

یکی از نمایندگان این غول فناوری گفت: “ما به عنوان یک شرکت فناوری بزرگ به مسئولیت های خود در اتحادیه اروپا توجه داریم.” ما به همکاری با کمیسیون در تحقیقات آن ادامه می دهیم و آماده راه حل های عملی هستیم که به نگرانی های آن رسیدگی می کند و به مشتریان خدمات خوبی ارائه می دهد.

بخوان  فناوری‌های شگفت انگیزی که در «نمایشگاه CES ۲۰۲۳» ارائه شدند

مایکروسافت قبلاً زمانی که در سال 2008 مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را با ویندوز همراه کرد، مشکلاتی مانند این را دیده بود. تحت نظارت، شروع به ارائه مرورگرهای انتخابی به کاربران کرد، اما اتحادیه اروپا به دلیل عقب نشینی از قول خود 561 میلیون یورو جریمه کرد. بنابراین، تاریخ ممکن است فقط در شرف تکرار باشد.