Twitter API دیگر رایگان نیست زیرا پلتفرم شارژ می شود و توسعه دهندگان را عصبانی می کند

در این مرحله، مایلیم از توییتر در مورد این حرکت جدید بپرسیم. با این حال، تماس مطبوعاتی آنها در هیچ کجا یافت نمی شود. ما مطمئناً تماس خواهیم گرفت … اگر آن را پیدا کنیم.

این بدان معنا نیست که این پلتفرم هزاران دلار از توسعه دهنده برای استفاده از API توییتر برای ساخت ربات دریافت می کند (ما هنوز این را نمی دانیم). این کاملا ممکن است توسعه دهندگان فقط باید پرداخت کنند 99 دلار در ماه یا کمتر (در برگه جدید باز می شود) برای دسترسی با این حال، با توجه به اخیر ممنوعیت برنامه های شخص ثالث به عنوان بخشی از “اجرای … قوانین طولانی مدت API” و 12.5 میلیارد دلار کوه بدهی (در برگه جدید باز می شود) ایلان ماسک به دلیل خرید توییتر خود تحت فشار است، تصور اینکه چیزها ارزان بمانند دشوار است.

برای شرکت‌های بزرگ مانند گوگل، این احتمالاً چیزی را تغییر نمی‌دهد. اما برای توسعه دهندگان کوچک، مانند توسعه دهندگان پشت سر ربات دادگاه وکیل آس در توییتر (در برگه جدید باز می شود)، این برای آنها عذاب است مگر اینکه بتوانند به نحوی پول را برای هزینه های بالای مورد انتظار جمع آوری کنند.

اعتراض کاربران

دسترسی به Twitter API نسخه 1.1 و نسخه 2 به زودی با “سطح پایه پولی” جایگزین خواهد شد که ممکن است پشتیبانی شخص ثالث را بیشتر فلج کند. توییتر API (در برگه جدید باز می شود) به توسعه دهندگان شخص ثالث اجازه می دهد تا به داده های عمومی در دسترس توییتر برای ایجاد ربات یا برنامه برای سایت دسترسی داشته باشند. ما فقط در مورد ربات هایی مانند RemindMe_OfThis صحبت نمی کنیم که اساساً توییت هایی را به کاربران یادآوری می کنند. محققان در گذشته از API استفاده کرده اند ردیابی سخنان نفرت آنلاین (در برگه جدید باز می شود).