از سیارک‌ها تا قهرمان گیتار، فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی جهان از 4 دهه گذشته

از سیارک‌ها تا قهرمان گیتار، فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی جهان از 4 دهه گذشته

از سیارک‌ها تا قهرمان گیتار، فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی جهان از 4 دهه گذشته

این تصویر ارائه شده توسط The Strong نشان می دهد که 12 فینالیست برای ورود به تالار مشاهیر بازی های ویدیویی جهانی در Rochester، NY Asteroids، Elite، Guitar Hero، Metroid، Myst، Neopets، Resident Evil، SimCity، Tokimeki Memorial، Tony Hawk's Pro Skater ، Ultima و You Don't Know Jack. سه یا چهار نفر از نامزدهای نهایی در ماه مه پس از رای گیری توسط هیئت داوران و مردم معرفی خواهند شد. اعتبار: Evyn Morgan/The Strong از طریق AP

12 فینالیست تالار مشاهیر بازی های ویدیویی جهان در سال جاری از چهار دهه بازی، از Atari Asteroids که روی کنسول های سکه ای در بازی های آرکید نواخته می شود، تا Guitar Hero، برای راک های اتاق نشیمن که بر روی یک گیتار پلاستیکی رقابت می کنند، انتخاب شده اند.

Asteroids که در سال 1979 عرضه شد و Guitar Hero که در سال 2005 وارد شد، در کنار فیلم‌های Elite، Metroid، SimCity و Ultima در دهه 1980 نامزد شدند و از دهه 1990: Myst، Neopets، Resident Evil، Tokimeki Memorial، Prony Hawkater و Tony Hawkater. جک را نمی شناسم

از طرفداران دعوت می شود تا 21 مارس به صورت آنلاین رای دهند.

تالار مشاهیر بازی‌ها را به دلیل طول عمر، دامنه جغرافیایی و تأثیر آن‌ها بر طراحی بازی‌های ویدیویی و فرهنگ پاپ می‌شناسد.

به گفته جان پل دایسون، مدیر مرکز بین المللی تاریخ بازی های الکترونیکی در موزه استرانگ در روچستر، جایی که تالار مشاهیر در آن قرار دارد، هیچ رقبای کم نیست. هزاران نامزدی هر سال برای بازی های الکترونیکی از همه نوع – آرکید، کنسول، کامپیوتر، دستی و موبایل می آید.

“Asteroids نماد بازی اواخر دهه 70 است. Myst پتانسیل فناوری CD-ROM را در دهه 90 نشان داد. Neopets با ورود به دهه 2000 به یکی از اصلی‌ترین بازی‌های مبتنی بر مرورگر و رایگان تبدیل شد. و Guitar Hero که کمتر از 20 بازی است. دایسون در خبری که فینالیست‌ها را فاش می‌کند، گفت: سالهاست که قدرت ماندگاری خود را ثابت کرده است.

سه بازی که بیشترین آرای عمومی را دریافت می کنند، برگه رای “انتخاب بازیکن” را تشکیل می دهند تا با سایر برگه های رای ارسال شده توسط اعضای کمیته ای متشکل از روزنامه نگاران و محققان با تخصص بازی های ویدیویی شمارش شود. برترین ها در تاریخ 9 مه معرفی خواهند شد.

بر اساس گزارش The Strong در مورد فینالیست ها بیشتر بدانید:

– سیارک ها بیش از 70000 واحد آرکید فروختند و به پرفروش ترین بازی سکه ای آتاری تبدیل شدند. یک نسخه خانگی در Atari 2600 در دسترس قرار گرفت.
—Elite که در بریتانیای کبیر توسعه یافته است، با اجازه دادن به بازیکنان برای کنترل کشتی‌هایی که در کهکشان پرسه می‌زنند، گرافیک سه بعدی و ایده بازی‌های جهان باز را پیشگام کرد.
—Guitar Hero با موسیقی مجاز و گیم پلی اجتماعی خود، بیش از 25 میلیون واحد فروخته و بیش از 2 میلیارد دلار درآمد داشته است. این توسط Harmonix راه اندازی شد و توسط Activision خریداری شد.
— متروید نینتندو با قهرمان اصلی خود، ساموس، اولین شخصیت زن انسانی قابل بازی خود را در بازی های ویدیویی رایج به صنعت بازی بخشید. این فرنچایز بیش از 20 میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است.
— Myst که توسط Broderbund منتشر شد، با فروش بیش از 6 میلیون نسخه به پرفروش ترین بازی رایانه ای در دهه 1990 تبدیل شد. فناوری CD-ROM اولیه ظرفیت ذخیره سازی بالایی را ارائه می کرد، اما زمان بارگذاری کندی را ارائه می کرد که با سبک کم سرعت و متفکرانه بازی مطابقت داشت.
Neopets مبتنی بر مرورگر و رایگان برای بازی، یک مؤلفه اجتماعی ارائه می‌دهد که به بازیکنان امکان می‌دهد با یکدیگر چت کنند و انجمن‌های صنفی تشکیل دهند. با 25 میلیون کاربر فعال در اوج خود در سال 2005، به عنوان محل آزمایش مکانیسم های ایمنی سایبری و تبلیغات فراگیر عمل کرد.
— Resident Evil که در ژاپن با نام Biohazard شناخته می شود، اولین بازی ای بود که ژانر «بقا وحشت» را رایج کرد. Resident Evil که توسط کارگردان بازی Shinji Mikami ساخته شده و توسط Capcom منتشر شده است، الهام بخش مجموعه ای از فیلم ها است که بیش از 1.2 میلیارد دلار فروش داشته اند.
—SimCity که توسط Maxis منتشر شد، با ارائه یک شبیه‌ساز طراحی شهری که هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان جذاب بود، به گسترش مخاطبان بازی‌های ویدیویی کمک کرد.
— یادبود توکیمکی کونامی ژانر شبیه ساز دوستیابی را ارتقا داد و روایتی منسجم، گرافیک رنگارنگ و گیم پلی جذاب ارائه کرد.
— اسکیت‌باز حرفه‌ای تونی هاوک، که توسط Neversoft/Activision در سال 1999 راه‌اندازی شد، منجر به دنباله‌هایی شد که حدود 1.4 میلیارد دلار فروش داشت. هاک، اسکیت‌بوردباز واقعی، گفت که این بازی «هم‌زمان کار من را شعله‌ور کرد و آن را تحت الشعاع قرار داد».
Ultima، طراحی شده توسط ریچارد گاریوت، به کمک به تعریف و الهام بخشیدن به ژانر نقش آفرینی رایانه ای اعتبار دارد.
—تو نمی دانی جک نمایش بازی تلویزیونی را برای بازار بازی های ویدیویی خانگی دوباره تصور کرد. نسخه‌های استریم بازی چند نفره در طول قرنطینه‌های COVID-19 افزایش یافت.

© 2024 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

نقل قول: از سیارک‌ها تا قهرمان گیتار، فینالیست‌های تالار مشاهیر بازی‌های ویدیویی جهان از 4 دهه (2024، 14 مارس) بازیابی شده در 18 مارس 2024 از https://techxplore.com/news/2024-03-asteroids-guitar-hero-world -video.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به غیر از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.منبع

بخوان  مهندس اسپیس ایکس جانشین احتمالی ایلان ماسک در توییتر