اشتراک‌گذاری تجارب یک ساله کشور در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در کنفرانس مدیریت فناوریبه همت انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری از روز ۱۱ بهمن در دانشگاه شهید بهشتی آغاز به کار می‌کند و طی آن دستگاه‌های دولتی در کنار شرکت‌های صنعتی و دانشگاه‌ها نقش و اثرگذاری خود را در حوزه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به اشتراک می‌گذارند.

دکتر سید حبیب الله طباطبائیان، رئیس کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری ایران در گفت‌وگو با ایسنا، این کنفرانس بزرگترین رویداد مدیریت علمی و فناورانه کشور را در سال 1385 دانست که با اخذ مجوز کمیسیون علوم علمی وزارت علوم آغاز به کار کرد و گفت: در این کنفرانس، مدیران دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های بزرگ صنعتی کشور، توسعه‌دهندگان کسب و کار و کارها، نهادها. سرمایه مالی و خطرپذیر در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و در نهایت شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهیان گرد هم می‌آیند تا موضوعات و موضوعات مهم این حوزه را با همگانی به اشتراک بگذارند.

وی معرفی پایان‌نامه‌ها، مقالات و تجربیات برتر در حوزه مدیریت فناوری و نوآوری را از برنامه‌های جنبی در این کنفرانس بیان کرد و ادامه داد: در سال جاری نیز سیزدهمین دوره بین‌المللی و هفدهمین دوره ملی این کنفرانس در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۱ و ۱۲ بهمن با موضوع «زیست‌بوم نوآوری، شرکت‌های بزرگ و اقتصاد دانش‌بنیان و نوآور» در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

طباطبایی اظهار کرد: محورهای موضوعی این کنفرانس به این شرح است:

* زیست بوم نوآوری با محوریت شرکتهای بزرگ
* نوآوری شرکتی
* سیاست‌گذاری، تنظیم‌گری و مدیریت فناوری‌های نوظهور (هوش مصنوعی، زنجیره بلوکی و کلان داده)
* اقتصاد نوآوری و فناوری
* اقتصاد پلتفرمی، تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم
* اقتصاد دانش‌بنیان و تاب‌آوری در فضای تحریم
* همکاری دانشگاه و صنعت، نوآوری باز و زیست بوم نوآوری و فناوری
* فناوری هوشمند و نوآوری، آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری
*مسئله‌محوری در سیاست‌گذاری فناوری و نوآوری
* نوآوری اجتماعی، نوآوری فراگیر و نوآوری به صرفه
* حقوق، مدیریت و اقتصاد مالکیت فکری
* نوآوری و اقتصاد سبز، اقتصاد گردشی، اقتصاد پایدار و اقتصاد کمینه کربن
*سیاست‌ها، نهادها و سازوکارهای تامین مالی نوآوری
* سیاست‌گذاری و حکمرانی فناوری و نوآوری
* نظام نوآوری ملی، بخشی، منطقه‌ای و فناورانه و فرارسی فناوری
* دیپلماسی فناوری و نوآوری.

بخوان  قرار گرفتن اولین تلسکوپ فضایی بزرگ چین در مدار

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه این کنفرانس در سه بخش برگزار می‌شود، یک بخش آن را مختصراً به بررسی فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانست و گفت: در بخش دوم کنفرانس به بررسی نقش شرکت‌های صنعتی به‌ویژه شرکت‌های بزرگ ملی در پیشبرد اقتصاد دانش‌بنیان پرداخت. پerdaخthe umی‌شwed w adder bخش shnیز thmerکز barehahhehhehhhehhhhhhhhhhhhhhhhhhe گزdarbarah ف amahmentharthnthnthenthnthnathnthnthnthnthnthnthnthnthnthahnthahnthahnthah د بود

کنفرانس مدیریت فناوری و نوآوری رئیس ایران معرفی شد: این کنفرانس فرصتی است تا تجارت کشور در حوزه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان به اشتراک گذاشته شود، در حالی که فعالان حوزه نیز با حضور خواهند داشت.

وی برپایی کارگاه‌های آموزشی را از دیگر برنامه‌های این رویداد فناورانه عنوان کرد و گفت: «تجاری‌سازی فناوری»، «کسب کاره فناورانه»، «تحول دیجیتال» و «نوآوری اجتماعی» از عناوین این کارگاه‌ها به شماره می‌رود.

طباطبائیان در پایان نیز در کنفرانس شرکت می کنند و از پخش همزمان سخنرانی ها و پانل های مربوط به شبکه های اجتماعی را به همه متخصصان در بخش های مختلف دانشگاهی، صنعتی و دولتی دستاندرکار توسعه علمی و فنی کشور توصیه می کنند.

انتهای پیاممنبع