به روز رسانی ویندوز 11 به کاربران کنترل بیشتری بر روی آنچه از یک فایل استفاده می کند، می دهد

مطابق با جدیدترین ویندوز (در برگه جدید باز می شود)، این به روز رسانی آینده برای PowerToys به شما امکان می دهد کلیک راست کرده و در منوی زمینه، گزینه ای را انتخاب کنید تا دقیقاً متوجه شوید کدام فرآیندها از فایل مورد نظر استفاده می کنند.

این ویژگی هنوز در حال آزمایش است و هنوز در دسترس کاربران نیست، اما در عین حال، ما نصب PowerToys را بدون توجه به آن توصیه می‌کنیم، زیرا می‌تواند به راحتی برخی از مراحل تغییر نام دسته‌ای از فایل‌ها را به طور همزمان کاهش دهد.منبع

این می‌تواند از راه‌های مختلفی مفید باشد، زیرا می‌توانید سریع‌تر متوجه شوید که چرا رایانه شما کند می‌شود و به جای راه‌اندازی مجدد کامل رایانه، فایل مورد نظر را متوقف کنید.

در حالی که فایل اکسپلورر بالاخره در آپدیت بعدی ویندوز 11 برگه ها را به خود اختصاص می دهد، اکنون که اولین به روزرسانی بزرگ 2022 برای آن در دسترس است، PowerToys نیز به روز رسانی مفیدی را ارائه می کند تا ببیند چه چیزی از فایل های شما استفاده می کند زیرا باعث کاهش سرعت رایانه شما می شود.

این برنامه که «File Locksmith» نامیده می‌شود، می‌تواند بسیار مفید باشد اگر با لحظاتی روبرو شده باشید که برخی از فایل‌ها انتخاب شده‌اند و برای مدت طولانی سرعت رایانه شما را کاهش داده‌اند.

یک قفل ساز آماده است