تسلا ۲۲۹ نفر از کارکنان خود را اخراج کرد

 منبع

ایلان ماسک

دفتر سان ماتیو، ۲۷۶ نفر نیروی کار داشت و ۴۷ کارمند باقیمانده که اخراج نشده اند ممکن است برای کار به دفتر اتوپایلوت بوفالو تسلا فرستاده شوند.

اکثر کارگران اخراجی در مشاغل نسبتاً کم مهارت و کم دستمزد، مانند برچسب‌گذاری داده‌های خلبان خودکار، که شامل تعیین اینکه آیا الگوریتم تسلا یک شی را به خوبی شناسایی می‌کند یا خیر، مشغول بوده اند. گفته شده تسلا تصمیم اخراج این افراد را از ماه‌ها قبل در ذهن داشته است.

به گفته منابعی که techcrunch از ذکر نام آن‌ها خودداری کرده است، نزدیک به ۲۰۰ کارمند از شرکت تسلا اخراج شده اند. بلومبرگ اولین منبعی بود که این اخراج‌ها را گزارش کرد.

تسلا ۲۲۹ کارمند حاشیه نویسی داده را که بخشی از تیم بزرگتر Autopilot شرکت هستند، اخراج می‌کند و دفتر سان ماتیو، کالیفرنیا را که در آن کار می‌کردند، تعطیل می‌کند.

این اخراج بخشی از کاهش ۱۰ درصدی نیروی کار است که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در ماه گذشته از آن خبر داده بود. البته عدم صدور اخطار WARN پیش از این منجر به حداقل یک شکایت شده است. وکلای دو کارمند سابق تسلا که در اواسط ژوئن همکاری خود را خاتمه دادند، ادعا می‌کنند این شرکت اخطار ۶۰ روز پیش از اخراج که توسط قانون فدرال اعلام شده را اعلام نکرده است.


بیشتر بخوانید


بخوان  نئاندرتال‌ها به دلیل تولید مثل منقرض شدند!