رونمایی از یک اسکلت زرهی ضد گلولهاسکلت بیرونی زرهی ExoM جدیدترین اسکلت زرهی است که در عین کاهش وزن از روی شانه های پوشنده، مقاومت در برابر ضربه و ضد گلوله بودن را نیز به ارمغان می آورد.

به گزارش ایسنا، اسکلت بیرونی ExoM طبق گزارشات تا ۷۰ درصد بار کلی را از شانه‌های پوشنده برمی‌دارد، می‌تواند در برابر ضربه‌های مختلف مقاومت کند.

به نقل از نیو اطلس، سربازان و افسران پلیس تعدادی از جلیقه‌های سنگین برای حمل دارند. اسکلت بیرونی ExoM برای حل این مشکلات در نظر گرفته شده است تا بار تحمیلی را همراه با ضد گلوله کاهش دهد.

اسکلت بیرونی ExoM توسط شرکت آلمانی ملر پروتکشن(Mehler Protection) ساخته شده است که این محصول را با همکاری شرکت فناوری بیومکانیک کانادایی ماواشی(Mawashi Science & Technology) و نیروی پلیس تاکتیکی فرانسوی GIGN طراحی کرده است.

پنل‌های زرهی در سرتاسر این اسکلت بیرونی، تمام بدن را محافظت می‌کنند و استاندارد اروپا VPAM ۸ را می‌دهند. این معنی است که آنها می توانند در برابر اصابت سه گلوله 39 میلی متری از فاصله 10 متری که سلاح های AK-47 از آنها استفاده کنند، مقاومت کنند.

علاوه بر این، قاب تیتانیومی این اسکلت بیرونی طبق گزارش‌ها، ۷۰ درصد بار را از سایت‌های کاربر تا زمین بازتوزیع می‌کند. در عین حال ادعا می‌شود ستون فقرات کاهش پذیر ExoM، کمربند کشویی و طراحی بخش‌های مربوط به مفاصل ران، زانو و مچ پای آن تضمین می‌شود که کاربر تا 9 درصد از دامنه حرکتی معمولی را حفظ کند.

در نهایت، از آنجایی که ExoM یک اسکلت بیرونی غیرفعال است، به این معناست که هیچ محرک موتوری استفاده نمی‌کند، هیچ باتری در آن وجود ندارد که وزن آن را زیاد کند یا نیاز به شارژ داشته باشد.

بخوان  تعمیر هدست ویژن پرو اپل تقریباً به اندازه یک دستگاه جدید هزینه دارد - مگر اینکه این کار را انجام دهید

شرکت سازنده هنوز اطلاعاتی در ممورد نوع مواد استفاده و وزن کلی این دستگاه منتشر نشده است.

انتهای پیاممنبع