ماموریت آرتمیس ناسا را با هدست واقعیت مجازی مشاهده کنید

به نقل از اسپیس، ماموریت آرتمیس ۱ ناسا امروز و در تاریخ ۲۹ اوت راهی ماه شود. آرتمیس ۱، یک پرواز آزمایشی بدون خدمه به دور ماه خواهد داشت که به عنوان یک عامل مهم در آزمایش ماموریت‌های انسانی آینده عمل می‌کند. همانطور که از نام این ماموریت پیداست، آرتمیس ۱، نخستین ماموریت برنامه آرتمیس ناسا محسوب می‌شود که هدف از آن، ایجاد حضور پایدار انسان در ماه و اطراف آن تا پایان دهه ۲۰۲۰ است.

استودیو Felix&Paul قصد دارد پرتاب را برای بینندگانی که به هدست‌های Oculus Quest دسترسی دارند یا می‌توانند آن را در صفحه Facebook Space Explorers تماشا کنند، به صورت متفاوتی ارائه دهد. این رویداد در ساعت ۷:۳۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۶:۰۳ به وقت تهران) آغاز خواهد شد و تا آخرین شمارش معکوس و پرتاب ادامه خواهد داشت. افراد علاقه‌مند به این ماموریت فضایی همچنین می‌توانند آن را در یکی از ۲۰۰ گنبد و آسمان نما سراسر جهان تماشا کنند.

اگر به دنبال پخش زنده غیر واقعیت مجازی این پرتاب هستید، می‌توانید از ساعت ۶:۳۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۵:۰۰ به وقت تهران) از سایت پایگاه خبری اسپیس و یا توسط تلویزیون ناسا آن را تماشا کنید.

امروز قرار است ناسا ماموریت “آرتمیس۱ ” (Artemis I) خود را به سوی کره ماه پرتاب کند. افراد علاقه‌مند به ماموریت‌های فضایی می‌توانند لحظه پرتاب ماموریت ماه آرتمیس ۱ ناسا را به صورت زنده و با کمک هدست واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه مشاهده کنند.

تجربه استفاده و مشاهده این ماموریت به صورت واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه در استودیو Felix&Paul در ساعت ۷:۳۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۶:۰۳ به وقت تهران) در ۲۹ اوت آغاز خواهد شد. پرتاب این ماموریت برای ساعت ۸:۳۳ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۷:۰۳ به وقت تهران) برنامه‌ریزی شده است.

بخوان  YouTube Shorts به لطف ویژگی جدید ریمیکس ویدیوهای موزیکال برتری بیشتری نسبت به TikTok دارد

یک استودیوی مستقر در کانادا به نام “Felix&Paul” برای آن دسته از افرادی که نمی‌توانند از نزدیک این پرتاب را مشاهده کنند برنامه‌ای به نام “صعود آرتمیس” (Artemis Ascending) را ایجاد کرده است که در آن افراد می‌توانند از عینک واقعیت مجازی ۳۶۰ درجه برای مشاهده لحظه پرتاب این ماموریت تاریخی استفاده و حس کنند که در آن لحظه در نزدیکی مرکز پرتاب ایستاده‌اند.

 منبع

پخش زنده این برنامه توسط “کارن نایبرگ” (Karen Nyberg) و “داگ هرلی” (Doug Hurley) فضانوردان بازنشسته ناسا و در حالی که از هدست واقعیت مجازی Meta Quest استفاده می‌کنند، میزبانی خواهد شد.


بیشتر بخوانید