«مبتکر سال» مرکز فضای گادرد ناسا اعلام شد

جاش یاکوبوچی (Josh Yacobucci)، مهندس مکانیک، بیش از ۱۵ سال با اسکات هش کار کرده است و می‌گوید که همیشه زمانی که آنها با هم همکاری می‌کنند در حال آموختن است.

هیوز می‌گوید: اسکات هش به دلیل رهبری‌رشته‌هایی که باعث پیشرفت‌های متحول‌های در قابلیت‌های علوم جوی و خورشیدی می‌شوند، شایسته دریافت جایزه مبتکر سال گادرد است.

پیتر هیوز (Peter Hughes)، متخصص فنی ارشد مرکز فضای گادرد، در مورد اسکات می‌گوید: یک مهندس برق با کنجکاوی سیری‌ناپذیر، اسکات هش و تیمش در سال ۲۰۱۷ همراه با متخصصان علمی کار کرده‌اند. او یک فناوری برای نمونه‌برداری از جو فوقانی زمین در چندگانه با داده‌های زمانی و مکانی دقیق‌تر آنچه را که پیش‌تر از یک موشک صوتی امکان‌پذیر بود، توسعه داد.

انتهای پیاممنبع کتی هش(Cathy Hesh)، کارشناس برنامه موشک‌های صوتی (Sounding Rocket)، می‌گوید: اسکات برای کاری که انجام می‌دهد به قدری آشتیاق دارد که به نظرم آشتیاقش واقعا مسری است. او در رشته مهندسی برق تحصیل کرده اما در رشته‌های دیگر نیز می‌خواهد و به همین دلیل شبیه به یک سامانه مهندس است. اگر بخواهد چیزی را بهبود بخشد، شروع به آموختن موارد می کند که فراتر از حیطه رشته او هستند.

جایزه مبتکر تحقیق و توسعه داخلی (IRAD) سال از سوی دفتر متخصص فنی ارشد گادرد به افرادی که بهترین‌ها را در نوآوری به نمایش گذاشته می‌شود.

مهندس برق تاسیسات پرواز ولوپس(Wallops Flight Facility) ناسا به عنوان مبتکر سال ۲۰۲۲ مرکز فضای گاد معرفی شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، اسکات هش(Scott Hesh)، مهندس برق تاسیسات پرواز ولوپس ناسا در ساحل شرقی ویرجینیا، در روز دوم نوامبر(۱۱ آبان) به عنوان مبتکر تحقیق و توسعه داخلی سال ۲۰۲۲(FY22 IRAD) معرفی شد. این جایزه توسط مرکز پرواز فضایی گادرد ناسا در گرینبلت، مریلند اهدا می‌شود.

بخوان  مایکروسافت استفاده از بینگ مبتنی بر ChatGPT را بسیار آسان‌تر می‌کند - با یک گیر

"مبتکر سال" مرکز فضای گادرد ناسا اعلام شد

یاکوبوچی می‌گوید: اسکات یک چشم اندازه عالی به ارمغان می‌آورد. کمک می‌کند تا مواردی را در طرح‌هایم شناسایی کنم که به آن‌ها فکر نکردم.