مهمان ناسا برای رونمایی از هواپیمای مافوق صوت «X-59»


ناسا از مردم سراسر جهان دعوت کرده است تا روز ۱۲ ژانویه به تماشای اولین نمایش عمومی هواپیمای مافوق صوت «X-59» بنشینند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، تقریباً زمان آن فرا رسیده است که هواپیمای مافوق صوت «X-59» ناسا اولین نمایش عمومی خود را انجام دهد و ناسا از علاقمندان دعوت کرده تا به همراه دوستان و خانواده خود، این مراسم را به صورت زنده تماشا کنند.

به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخ هوانوردی، ناسا مردم سراسر جهان را می کند تا گرد هم بیایند و این مناسبت را با تماشای جشن رونمایی از کلاس های درس، خانه خود یا هر جای دیگری جشن می گیرند.

مهمان در ناسا تنقلات ارائه نمی‌شود اما این آژانس ایده‌هایی را برای برگزاری یک مهمانی تماشای موفق دارد. این ایده‌ها شامل دعوت‌نامه‌های قابل چاپ، پیوندهایی با فعالیت‌های مرتبط در حوزه علم، فناوری، مهندسی و ریاضی و همچنین راهنمای کامل برنامه‌ریزی مهمان هستند.

مهمان ناسا برای رونمایی از هواپیمای مافوق صوت «X-59»

عامل ماموریت «کوئست»(Quesst) ناسا برای بررسی صدا و کمک به کاهش ضربه ناشی از پرواز هواپیمای X-59 ساخت شرکت «لاکهید مارتین»(Lockheed Martin) قرار است روز ۱۲ ژانویه منتشر شود. هواپیمای X-59 ناسا برای نشان دادن پرواز یا پرواز مافوق صوت سریع‌تر از یک ماخ طراحی شده است. ناسا X-59 را بر فراز شهر به پرواز در خواهد آورد تا داده هایی را در واکنش به صدای تولید شده در طول پرواز مافوق صوت جمع آوری کند. ناسا این مجموعه داده‌ها را به آمریکا و تنظیم‌کننده‌های بین‌المللی تحویل خواهد داد تا پرواز مافوق صوت تجارت را روی زمین امکان‌پذیر کند.

بخوان  ۳ کهکشان را از چشم «هابل» و «جیمز وب» هم تماشا کنید

مراسم رونمایی X-59 در روز ۱۲ ژانویه از ساعت چهار بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی به صورت زنده از سرویس پخش ناسا پلاس پخش خواهد شد. همچنین، این رویداد به صورت زنده در ناسا اپ، کانال یوتیوب ناسا و وب سایت ناسا پخش خواهد شد.

انتهای پیاممنبع