ویژگی جدید مرورگر مایکروسافت اج برای مدیریت فضای دیسک

یک حافظه پنهان ذخیره سازی توسط مرورگر‌ها برای ذخیره منابع واکشی شده از وب استفاده می‌شود تا در صورت نیاز بتوان به سرعت به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. هرچه اندازه کش بزرگتر باشد، منبع درخواستی می‌تواند زودتر از دیسک واکشی شود، که اغلب سریعتر از واکشی همان منبع از شبکه است. با این حال، به‌ویژه در سیستم‌هایی با فضای دیسک کم، حافظه پنهان بزرگ، به طور گسترده‌ای خطر کند شدن کل دستگاه را در پی دارد.

مرورگر مایکروسافت اج

به گفته مایکروسافت، از آنجایی که محتویات موجود در این کش‌ها اغلب بسیار فشرده هستند، فشرده سازی منجر به افزایش احتمال دریافت منبع درخواستی از دیسک می‌شود.

این غول فناوری گفت که این ویژگی جدید به طور خودکار و فقط روی دستگاه‌هایی اجرا می‌شود که بررسی‌های واجد شرایط بودن آن را برآورده می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که فشرده سازی بدون کاهش عملکرد خواهد بود.


به همین دلیل جدیدترین نسخه مرورگر مایکروسافت اج قرار است ویژگی جدیدی برای ذخیره دیسک داشته باشد که به گفته این شرکت، ارتقای عملکرد بزرگی را ارائه می‌دهد و فضای ذخیره‌سازی آن را به حداقل می‌رساند.

بیشتر بخوانید
منبع

مایکروسافت می‌گوید این ویژگی جدید به طور خودکار حافظه پنهان دیسک را در برخی دستگاه‌ها فشرده می‌کند و ظاهراً این فشرده سازی، در فضای دیسک مورد نیاز برای محتوای کش، ذخیره می‌شود.

بخوان  ایلان ماسک حساب توییتر مسئول خود را تعلیق کرد