Apple Vision Pro با یک معضل حالت مهمان همراه است – می توانید عشق را به اشتراک بگذارید اما نمی توانید تنظیمات را حفظ کنید


Vision Pro تازه راه‌اندازی شده اپل با حالت مهمان عرضه می‌شود، اما به نظر می‌رسد به طرز ناامیدکننده‌ای محدود است. به نظر می رسد که اپل (با اکراه)، حالت «کاربر مهمان» را در نظر گرفته است تا کاربران دستگاه جدید براق خود را بدون نیاز به دسترسی به اطلاعات و داده های شخصی شما با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارند. با این اوصاف، اگر امیدوارید که این حالت مانند حالت مهمان در سایر دستگاه‌هایی باشد که به آن‌ها عادت کرده‌ایم، باید دوباره فکر کنید.

در حالی که دوستان و خانواده می توانند جادوی Vision Pro را در دستگاه کاربر تجربه کنند. طبق 9to5Mac دستگاه هیچ یک از تنظیمات خود را ذخیره نمی کند. این بدون شک برای هر کسی که آن را به امید اینکه بتواند آن را با گروهی به اشتراک بگذارد – مانند سایر اعضای خانواده خود – ناامید کننده خواهد بود. همچنین، حالت مهمان به شما امکان می‌دهد «برنامه‌ها و تجربیات خاصی را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید»، که به نظر می‌رسد امکان اشتراک‌گذاری در همه برنامه‌ها وجود ندارد.

بنابراین، کاربران مهمان تنها تنظیمات و قابلیت های برنامه محدودی خواهند داشت، تنظیمات از هیچ جلسه ای ذخیره نمی شوند و Vision Pro در واقع حتی داده های کالیبراسیون مهمان را نیز ذخیره نمی کند. اگر مهمانی بخواهد از Vision Pro کاربر خاصی غیر از خودش استفاده کند، باید هر بار فرآیند کالیبره کردن ردیابی چشم، اسکن دستی و جفت کردن درج های نوری ZEISS را انجام دهد.

یکی از کارکنان اپل استور به مشتری نحوه استفاده از هدست ویژن پرو را نشان می دهد.

(اعتبار تصویر: اپل)

نگرانی های احتمالی برای ویژن پرومنبع