Zoom و Google Meet بالاخره به هم نزدیک می شوند

در تلاش خود برای تبدیل Google Meet به بهترین پلتفرم کنفرانس ویدیویی موجود، این شرکت اکنون با رقیب بزرگ خود Zoom همکاری می کند – نه علیه آن.

این شرکت قول داده است که به مرور زمان پشتیبانی از دستگاه‌های دیگر را اضافه کند، اما حداقل در حال حاضر، با وجود همکاری مشابه با پلتفرم Webex سیسکو بیش از یک سال پیش، احتمالاً بسیاری از کاربران بی‌توجه خواهند بود.

با این حال، یک هشدار کوچک وجود دارد، زیرا در حالی که کاربران Zoom می‌توانند به تماس‌های Google Meet «در همه پلتفرم‌ها» بپیوندند، فقط برخی از کاربران Google Meet می‌توانند به تماس‌های Zoom بپیوندند. به طور خاص، کسانی که از دستگاه‌های Meet مبتنی بر ChromeOS استفاده می‌کنند.

در حالی که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند از محیط Google Workspace استفاده کنند، که شامل Meet نیز می‌شود، بسیاری از شرکت‌ها به سرمایه‌گذاری در Zoom به عنوان یک پلتفرم ارتباطی اولیه ادامه داده‌اند.

Google Meet و Zoom

این خبر که اواخر سال 2022 منتشر می‌شود، به این معنی است که کاربران می‌توانند از طریق دعوت‌نامه تقویم یا با وارد کردن کد جلسه، به تماس‌های یک پلتفرم مخالف بپیوندند.

برای تقویت گزینه‌های بالقوه مشتریان جدید، Google اکنون قابلیت همکاری دو طرفه بین Meet و Zoom را تأیید کرده است.

گوگل از زمان رونق کار هیبریدی که به دلیل همه‌گیری همه‌گیر رخ داد، به سرمایه‌گذاری هنگفت ادامه داده و ویژگی‌های جدیدی را اضافه کرده است، با این حال مشکل نسبتاً بزرگی دارد زیرا پلتفرم‌های جایگزین زیادی وجود دارد که هر مشتری، مشتری یا حتی همکار، آن را انجام نمی‌دهد. از همین محلول استفاده کنید

بخوان  پایان ماموریت ۲۷۶ روزه هواپیمای مرموز چینمنبع