آیفون ۱۴ برای آسیایی‌ها گران‌تر است

بر اساس گزارش رویترز، اپل پیش از این تخفیف‌هایی برای آیفون در چین عرضه کرده بود و آیفون ۱۳ در این کشور، اکنون به قیمت ۵۳۹۹ یوان فروخته می‌شود.منبع

اپل چهار مدل جدید آیفون شامل آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پلاس، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس که قادرند در شرایط اضطراری از طریق ماهواره، درخواست کمک ارسال کنند را چهارشنبه رونمایی کرد. قیمت فروش آیفون ۱۴ از ۷۹۹ دلار آغاز خواهد شد و برای آیفون پلاس به ۸۹۹ دلار می‌رسد. هر دو مدل برای پیش سفارش از ۹ سپتامبر، موجود خواهند بود. قیمت مدل آیفون ۱۴ پرو از ۹۹۹ دلار و آیفون ۱۴ پرو مکس از ۱۰۹۹ دلار آغاز می‌شود. هر دو مدل برای پیش سفارش از ۹ سپتامبر، موجود هستند و ۱۶ سپتامبر، عرضه آن‌ها آغاز می‌شود.

درآمد سه ماهه آوریل تا ژوئن اپل در چین، پس از سه ماهه‌های قوی در این منطقه، یک درصد کاهش پیدا کرد.

آیفون ۱۳ در حال حاضر ۱۰۷ هزار و ۸۰۰ ین در ژاپن قیمت دارد، اپل اوایل سال میلادی ، قیمت این گوشی را در پی افت ارزش ین، حدود یک پنجم افزایش داده و به ۱۱۷ هزار و ۸۰۰ ین رسانده بود.

تحلیلگران بانک کردیت سوئیس در یادداشتی نوشتند: رشد ارزش دلار آمریکا، بزرگترین ریسک برای درآمد‌های اپل است. تقاضا برای اپل در آمریکا و اروپا قوی مانده است در حالی که افزایش اخیر قیمت‌ها و یارانه‌های محدود، ممکن است روی تقاضا در ژاپن تاثیر بگذارد.

در چین که سومین بازار بزرگ اپل پس از آمریکاست، با وجود افت هفت درصدی ارزش یوان، این شرکت قیمت آیفون ۱۴ را ۵۹۹۹ یوان (۸۶۲.۴۲ دلار) یعنی مشابه قیمتی که آیفون ۱۳ در زمان ورود به بازار داشت، تعیین کرد.

بخوان  به‌روزرسانی Google Maps به شما امکان می‌دهد جستجوها و عکس‌های گذشته را با یک حرکت سریع پاک کنید

تحلیلگران گفته‌اند اپل باید خود را برای ضعیف شدن تقاضا در چین که اقتصادش از قرنطینه‌های پی در پی برای مقابله با شیوع کووید ۱۹ آسیب دیده و قدرت خرید مصرف کنندگان را کاهش داده است، آماده شود.

اپل خریداران مدل استاندارد آیفون ۱۴ در ژاپن که ارزش ین در برابر دلار آمریکا از سپتامبر ۲۴ درصد افت کرده است، ۲۰ درصد بیشتر برای این گوشی در مقایسه با آیفون ۱۳ که یک سال پیش به قیمت ۹۹ هزار و ۸۰۰ ین (۶۹۲.۸۱ دلار) وارد بازار شد، پرداخت خواهند کرد.