آینه جادویی داستان «سفیدبرفی» در نمایشگاه فناوری!


اگر داستان «سفیدبرفی» را خوانده باشید، حتما با آینه جادویی آن آشنا هستید. در نمایشگاه «CES 2024» از یک آینه هوشمند رونمایی شده است که مانند آینه جادویی این داستان، زیبایی کاربر را به یاد می‌کند.

به گزارش ایسنا، یک آینه هوشمند جدید که در نمایشگاه «CES ۲۰۲۴» معرفی شده است، عبارت افسانه‌ای «ای آینه، آینه روی دیوار! چه کسی از همه زیباتر است؟» را که در داستان «سفیدبرفی» خوانده‌ایم، به واقعیت تبدیل می‌کند.

به نقل از زدنت، آینه هوشمند «بی‌مایند»(BMind) ساخت شرکت فرانسوی «باراکودا»(Baracoda) از هوش مصنوعی مولد بهره می‌برد و به گفته شرکت سازنده، می‌تواند خلق‌وخوی را تعیین کند و جملات کاربرانی، تصاویر و موارد دیگر را برای بهبود آن ارائه دهد.

آینه هوشمند که پیشتر به خاطر جایزه نوآوری CES ۲۰۲۴ در خانه‌های هوشمند شناخته شده است، هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی را برای تحلیل احساسات هر کسی که به آن نگاه می‌کند، به کار می‌برد و آن را با عبارات، حرکات و صداها ترکیب می‌کند. . سپس، آینه با خلق‌وخوی فعلی کاربر سازگار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و نوردرمانی، مدیتیشن‌ها و بررسی‌های خود را با هدف بهبود خلق‌وخوی کاربر و مدیریت بهتر استرس برای ارائه می‌دهد.

این فناوری از طریق پلتفرم «CareOS» کار می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد تا اپلیکیشن‌های کاربردی خود را برای نمایش در ارتباط آینه مرتبط کنند. آینه هوشمند با مشخصاتی مانند میکروفن تشخیص صدا، دوربین نمایش بسیار بالا ۴K و تشخیص چهره به عنوان یک اقدام امنیتی برای باز کردن قفل آن ساخته شده است.

«سابرینا اورتیز» (Sabrina Ortiz) سردبیر زدنت این آینه را شخصا در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ کند. آینه از اورتیز پرسید که روز او چگونه است و اورتیز برای آزمایش آینه گفت که به طرز وحشتناکی پیش می‌رود. آینه با گفتن واژه‌های مؤثر، لامپ‌ها را به رنگ آبی آرامش‌بخش درآورد و در حالی که تصویری از طبیعت را به نمایش می‌گذاشت، از اورتیز خواست تا یک جلسه مدیتیشن را آغاز کند.

بخوان  جدیدترین تحلیل از دست نوشته های دانشمند انگلیسی

اورتیز گفت: علاوه بر این، اگر شخصی جلوی آینه بگوید که زیبایی را احساس کند، آینه زیبایی او را نمی‌تواند انجام دهد.

آینه جادویی داستان «سفیدبرفی» در نمایشگاه فناوری!

اورتیز در برابر آینه هوشمند

به غیر از جنبه‌های سلامت روان، آینه بی‌مایند دارای ویژگی‌هایی مانند ارائه راهنمایی برای استفاده از مسواک، تحلیل پوست و راهنمایی در مورد آن، نظارت بر روی آب حمام و موارد دیگر است.

توجه به این نکته مهم است که هوش مصنوعی و سلامت روان می‌تواند یک ترکیب ترکیبی را ایجاد کند. آن تا حدودی به دلیل پتانسیل سوگیری در الگوریتم‌های اساسی و همچنین مسائل مربوط به حریم خصوصی است. باراکودا قبولان کرد که پلتفرم CareOS، داده‌های سلامتی و شخصی‌ را ذخیره می‌کند و هرگز نمی‌توانند درخواست و رضایت صریح کاربر را در اختیار هیچ کس قرار نمی‌دهند.

آینه بی‌مایند با قیمت بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در پایان سال ۲۰۲۴ در دسترس خواهد بود.

انتهای پیاممنبع