ارائه یک ربات همراه حیوانات خانگیربات «اورو» که ساخت یک شرکت هندی است و در نمایشگاه نمایشگاه CES 2024 رونمایی شده است، به سگ‌های خانگی غذا می‌دهد و با آنها بازی می‌کند.

به گزارش ایسنا، ترک کردن یک سگ خانگی کوچک که مستعد خطرناک جدایی است، می‌توان برای ایجاد نگرانی از نمایشگاه فناوری «CES 2024» این مشکل را حل کرد.

به نقل از سینت، یک ربات خودکار جدید موسوم به «اورو داگ کامپنین»(Oro Dog Companion) که تعداد زیادی از ویژگی‌های هوشمند مجهز شده است، می‌تواند از سگ‌های خانگی در غیاب صاحب آنها مراقبت کند. هدف از ساخت این سگ‌های خانگی، ارائه سرگرمی، غذا، همراهی و راحتی آنها در زمانی است که کاربر قادر به انجام این کارها نیست.

«دیوی بهوتانی» (Divye Bhutani) بنیان‌گذار شرکت هندی «اوگمن رباتیکس» (Ogmen Robotics) گفت که ربات اورو با هوش مصنوعی ساخته شده است. این همراه رباتیک سگ‌های خانگی، به صدای دو طرفه و یک صفحه ویدئوی مجتمعی مجهز است تا کاربران خود را از هر کجا با سگ به صورت زنده ارتباط برقرار کنند. این ربات حتی به کاربر امکان می‌دهد تا تصاویر و ویدیوهایی را برای اشتراک با دوستان یا انتشار در رسانه‌های اجتماعی ثبت کند.

ربات اورو به یک سیستم پرتاب‌ توپ مجهز است که در قسمت میانی بدنه آن قرار دارد و توپ را برای سگ پرتاب می‌کند تا بازگرداندن توپ را به آن آموزش دهد. همچنین، اورو می‌تواند با استفاده از دوربین پیشرفته و سیستم نقشه‌برداری بر روی لیدار به صورت خودکار در خانه به درآید تا سگ را ردیابی کند و کاربر را در جریان همه آن قرار دهد.

بخوان  کفش‌هایی برای راه رفتن سریع

شاید چشمگیرترین قابلیت اورو، برای ساختن آن بر روی هوش مصنوعی باشد که به آن کمک کند تا با سگ آشنا شود. هدف ربات این است که الگوهای رفتاری سگ خانگی را بیاموزد و زمانی که سگ احساس ناراحتی می کند، بیقراری یا میل به بازی همراه است، با پخش موسیقی آرام بخش یا ایجاد تغییر در عمل. از آنجایی که در سگ‌ها و نژادهای مختلف متفاوت است، برنامه‌ریزی می‌شود تا علائم شنیداری و مشخص‌کننده نشان‌دهنده آن در ۱۰ مورد از محبوب‌ترین نژادهای سگ‌های تشخیص خانگی باشد.

اگر کاربر مطمئن نباشد که او چه زمانی باید واکسن هاری یا دوز بعدی خود را دریافت کند، اپلیکیشن اورو اسناد و مدارک سلامت سوابق پزشکی، تاریخ آن را هشدار می دهد.

ربات اورو با قیمت ۷۹۹ دلار به فروش می‌رسد و فروش آن در ماه جاری آغاز خواهد شد.

انتهای پیاممنبع