اطلاعات در مورد آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا پیش از سال ۲۰۲۵

آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا پیش از سال ۲۰۲۵، در هشتم نوامبر به‌پیوندید.

در این فاصله، ماه‌گرفتگی جزئی رخ خواهد داد. اولین مورد قابل مشاهده از ماه‌گرفتگی جزئی، در قره آمریکا در ۲۸ اکتبر ۲۰۲۳ و سایر موارد در ۲۵ مارس و ۱۸ سپتامبر سال بعد از وقوع خواهد داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، ناسا اعلام کرده است که آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا مارس ۲۰۲۵، در ساعات اولیه صبح هشتم نوامبر در آمریکای شمالی آغاز می‌شود. بخش‌هایی از آسیا، استرالیا، نیوزلند و آمریکای جنوبی نیز می‌توانند نگاهی اجمالی به آن داشته باشند. ماه‌گرفتگی جزئی از ساعت ۴:۰۹ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی آغاز می‌شود و ماه‌گرفتگی کامل از ساعت ۴:۱۶ صبح تا ۵:۴۲ صبح ادامه خواهد داشت. مرحله نهایی در ساعت ۶:۴۹ صبح به پایان می‌رسد. کسانی که ساکن سواحل شرقی آمریکا هستند، با غروب ماه، بخشی از این منظره یا تمام بخش را از دست خواهند داد.

حتی اگر سال ۲۰۲۵ بیشتر دور به نظر نرسد، باید نگاهی به این رویداد بیندازید. ماه‌گرفتگی کامل که طی آن، مستقیماً بین ماه و خورشید قرار می‌گیرد، به دلیل ترفندهای نوری که سطح ماه را به رنگ قرمز چشمگیری درمی‌آورد، لقب «ماه خونین» را به دست آورده است. در جایی که نور آبی دارای طول موج کوتاه است در ذرات جو زمین گیر کند، طول موج‌های بلندتر قرمز، نارنجی و زرد به آن کمک می‌کنند تا سفر کیهانی را تکمیل کند. این یک اثر خیره‌کننده است که می‌توان با چشم غیرمسلح دید و در صورت داشتن تلسکوپ، حتی ممکن است اورانوس نیز در دوردست دیده شود.

بخوان  اختلال در دسترسی به پلتفرم‌های خارجی مرتفع شد

انتهای پیاممنبع اگر هوا خیلی سرد باشد و مردم نخواهند از خانه بیرون بروند، راه‌هایی برای تماشای آن در گرمای خانه نیز وجود دارد. می‌توان این رویداد را زنده پخش کرد. «رصدخانه لول» (رصدخانه لوول) در شهر فلگستف ایالت آریزونا، نمایش های بسیاری از ماه‌گرفتگی کامل را از ساعت چهار صبح به منطقه زمانی شرقی ارائه خواهد کرد. “پروژه تلسکوپ مجازی”(پروژه تلسکوپ مجازی) نیز پوشش بین‌المللی را خواهد داد.