امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

شرکت فضایی اکسیوم اسپیس‌ (Axiom Space) امروز ۱۵ مارس از لباس‌های فضایی ماه‌نوردان ماموریت آرتمیس ۳ رونمایی می‌کند.

انتهای پیاممنبع

امروز از لباس فضایی ماموریت ماه رونمایی می‌شود

ناسا، شرکت اکسیوم و گروهی به رهبری شرکت هوافضای کولینز (Collins) را برای توسعه و ساخت لباس‌های فضایی برای ماموریت‌های آینده به ماه و ایستگاه فضای بین‌المللی در ماه ژوئن سال ۲۰۲۲ انتخاب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، فضانوردان این لباس‌های فضایی را در نزدیکی قطب جنوبی ماه طی سفری که احتمالا تا سال ۲۰۲۵ انجام خواهد شد، می‌پوشند.

اکسیوم پیش از این برای ناسا لباس فضایی نساخته است، اما این شرکت شریک آژانس فضایی ناسا در سایر سرمایه گذاری ها است. به عنوان، ماموریت Ax-1 اکسیوم اولین ماموریت تجاری سرنشین‌دار این شرکت به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۲ بود که با فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس انجام شد و Ax-2 امسال به پرواز در خواهد آمد.

در بلندمدت، اکسیوم یک مرکز تجاری در ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد ساخت که شامل یک استودیوی فیلم‌سازی می‌شود. در نهایت، ماژول‌های اکسیوم از ایستگاه‌های فضای بین‌المللی جدا می‌شوند و به یک ایستگاه فضای خصوصی مستقل در مدار پایین زمین تبدیل می‌شوند.

شرکت اکسیوم اسپیس که در هیوستون مستقر است، نمونه‌های اولیه لباس‌های فضایی ماه خود را برای ماموریت‌های آرتمیس طی یک رویداد زنده امروز چهارشنبه در ساعت ۱۰:۳۰ صبح به وقت منطقه شرقی (۱۸:۰۰ به وقت ایران) به نمایش در خواهد آمد.

بخوان  کمک چند صد میلیون دلاری مایکروسافت برای ساخت ابرایانه ChatGPT