اولین ربات سرآشپز با پخت ۱۰۰ هزار غذاربات سرآشپز آی-روبو(I-Robo) که برنده جایزه نوآوری نمایشگاه CES ۲۰۲۴ در بخش رباتیک نیز شده است، اولین ربات آشپز جهان است که ۱۰۰ هزار غذا را در ژاپن تهیه کرده است.

به گزارش ایسنا، ربات سرآشپز I-Robo که در برخی از رستوران‌های ژاپنی تجربه می‌شود، با موفقیت به هدف خود در مهمان‌نوازی با کاهش هزینه‌های نیروهای کار دست یافته است.

به نقل از آی‌ای، شرکت ژاپنی تک‌مجیک(TechMagic) مستقر در توکیو است که این ربات‌ها را ساخته‌اند، آن‌ها را در اکتبر سال گذشته آزمایش کردند و با موفقیت کار نیروی کار را کاهش داد و باعث سودآوری بیشتر شد.

برنده جایزه نوآوری CES ۲۰۲۴

ربات I-Robo در بخش رباتیک برنده جایزه نوآوری نمایشگاه CES ۲۰۲۴ است.

شرکت سازنده می‌گوید هدف ما با معرفی I-Robo حل مشکل نیروهای انسانی در آشپزخانه‌هاست.

هدف آنها کمک به صنعت مهمان‌نوازی و همچنین حمایت از خانواده‌ها با ویژگی‌های مهم از جمله افزودن خودکار چاشنی، اتوماسیون پخت و پز و ظروف خود تمیز می‌شوند.

این ربات به یک منبع دستور العمل برای فضای ابری مرتبط است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به خلاقانه غذاهای دلخواه خود را تهیه کنند.

الگوریتم‌های هوشمند این ربات غذاهای منحصر به فرد به فرد و قابل تنظیم را می‌کند.

جستجو برای ایجاد زیرساخت های غذایی پایدار

پنل لمسی I-Robo به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی در میان دستور العمل‌هایی که توسط سرآشپزهای حرفه‌ای از سرتاسر جهان تهیه شده است، کاوش کنند.

این دستگاه پتانسیل را دارد که دستورالعمل‌های کاربر را به گونه‌ای پردازش می‌کند که کاربر می‌خواهد. به عنوان مثال، ظروف پخت و پز را به انتخاب کاربر کند، طعم‌سازی کند و در آخر، ظروف را تمیز کند.

بخوان  نقش مهم در شکل گیری مغز

شرکت سازنده با اشاره به ویژگی ویژگی خودکار I–Robo می‌گوید این ربات می‌تواند به شکل‌پذیری و مناسب، دمای گرمایش، زمان پخت، سرعت و جهت چرخش ماهیتابه و غیره را مطابق منو تنظیم کند.

تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که روی منوی انتخابی خود در صفحه لمسی ضربه بزند و پس از آن I-Robo فرآیند پخت و پز را برای شما انجام دهد.

یوجی شیراکی موس این شرکت می‌گوید: ما یک شرکت متخصص در توسعه ربات‌های سرآشپز هستیم. ربات‌های ما برای انجام کارهای مختلف پخت و پز مانند جوشاندن و سرخ کردن طراحی شده‌اند.

وی افزود: در ژاپن، آنها قبلاً عملیاتی شده‌اند و در نیم سال گذشته بیش از صد هزار وعده غذایی را با موفقیت آماده کرده‌اند.

شیراکی در ادامه اظهار داشت که شرکت تک‌مجیک فناوری را ارائه می‌دهد و ما را با توجه به فرد ژاپنی به جزییات، قصد پیشرفته‌ای داریم که I-Robo را به بازار ایالات متحده معرفی می‌کنیم تا بتوانیم مشکلات مختلف پیرامون صنعت غذا در سطح جهان را حل کنیم.

انتهای پیاممنبع