اولین مسابقه جت‌پک جهان برگزار می‌شودشرکت «گرویتی» (Gravity) که به ساخت و توسعه جت‌پک‌ها مشهور است، اعلام کرد که اولین مسابقه جهان در این رشته در تاریخ ۲۸ فوریه در دوبی امارات برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد زمان آن فرا رسیده است که ببینیم دستگاه‌های پرواز شخصی نسل جدید در یک مسابقه هیجان انگیز چگونه به نظر می‌رسند و چگونه عمل می‌کنند.

به نقل از نیو اطلس، شرکت گرویتی اینداستریز(Gravity Industries) اعلام کرده است که اولین مسابقه جت‌پک در جهان ظرف کمتر از یک ماه آینده برگزار می‌شود.

آنها می‌گویند اولین مسابقه موتور سیکلت در روزی که دومین موتور سیکلت ساخته شد، اتفاق افتاد. در حالی که این اتفاق برای جت‌پک‌ها کمی بیشتر کشیده شده است. تقریباً هفت سال پیش بود که تلاش‌های اولیه ریچارد براونینگ بنیان‌گذار شرکت گرویتی نتیجه داد و با جت‌پک خود به پرواز درآمد.

از آن پس این شرکت بسیاری در پیشبرد برداشت خود را از پرواز شخصی با موتور توربینی انجام داده است.

در حالی که شرکت میمن ایرواسپیس (Mayman Aerospace) در ساخت جت‌پک‌ها و موتورسیکلت‌های پرنده با ظاهر سنتی تخصص دارد و شرکت زاپاتا (Zapata) به سراغ جت‌بردها و پرنده‌های شبیه به خودروهای کارتینگ رفته است و تیم جتمن (Jetman) بال‌های جت پرسرعت کرده است. ، جت‌پک شرکت گرویتی یک توربین جت را به نمایش می‌گذارد که با مخزن سوخت خود و چهار توربین دیگر روی بازوهای خلبان یکپارچه می‌شود.

وجود توربین ها روی بازوها این دستگاه را به یک ماشین بسیار موفق برای پرواز می کند. اما نه اینکه بقیه اینطور نباشند، اما در اینجا خلبان بیشتر وزن بدن خود را از طریق شانه‌ها و بازوه تحمل می‌کند و می‌توان از آنها برای مانور نیز استفاده کرد. اینها جت‌پک گرویتی را فوق‌العاده چابک و سرگرم‌کننده می‌سازند.

بخوان  پایان یک دوره: مایکروسافت به زودی فروش مجوزهای ویندوز 10 را متوقف خواهد کرد

قیمت هر یک از این جت‌پک‌های اسب بخاری و 2750 عدد حدود 483 هزار دلار آمریکاست. همچنین می‌ با پرداخت ۳۵۰۰ دلار به مدت یک روز آن را اجاره کرد.

اکنون گرویتی پس از سال‌ها پروازی و آزمایشی همراه با پروازهایی در تمرینات نظامی و حتی استفاده از آن در یک سیستم شلیک با استقرار سلاح روی شانه برای شرکت در یک مسابقه آماده می‌شود.

طبق قراردادی که با دولت دوبی امضا شده است، اولین مسابقه جت‌پک جهان در تاریخ ۲۸ فوریه در این شهر به عنوان بخشی از نمایشگاه قایق دوبی برگزار می‌شود.

یک خلبان اماراتی به نام احمد الشهی برای تمرین با جت‌پک گرویتی به بریتانیا رفته است و قصد دارد در کنار هفت خلبان دیگر در این مسابقه شرکت کند.

این مسابقه در مسیر دایره‌ای برگزار می‌شود و مشخص نیست که آیا این یک مسابقه زمانی خواهد بود یا به صورت مسابقه‌ای دو به دو می‌شود.

گفتنی است که این لباس‌ها برای شناور ماندن روی آب و محافظت در برابر غرق شدن خلبان در تصویری که در آب فرود آید، اصلاح می‌شود.

ریچارد براونینگ در بیانیه‌های مطبوعاتی گفت: مجموعه مسابقات Gravity Race نسبت به مسابقات فرمول یک نوید می‌دهد. ما فقط به سازماندهی یک نمایش پروازی و مسابقه‌ای بسنده نمی‌کنیم، بلکه به دنبال افزایش شدت رقابت و هیجان هستیم. عبور از مسیر این مسابقه شامل چالش‌هایی است که به مانور، دقت و سرعت پرواز نیاز دارد تا چهار نفر برتر را در پایان مشخص کند. سپس برای تعیین رتبه های برتر رقابت می کنند و روی سکو میروند.

بخوان  جزئیات جدید از نحوه تولد ستاره‌ها در تصویر جدید جیمزوب

بسیاری از افراد مشتاقانه منتظر تماشای این رویداد بی‌نظیر هستند.

انتهای پیاممنبع