باغ‌های فضایی روی پای بالگرد مریخی “نبوغ”

فیلم قدیمی که از بالگرد مریخی «نبوغ» منتشر شده است، چسبیدن به فضای سبز را پای این بالگرد نشان می‌دهد.

نبوغ به خوبی طی یک ماموریت طولانی پرواز می‌کند. این اولین پهپادی است که بر فراز مریخ پرواز می‌کند و در ابتدا برای پنج پرواز در نظر گرفته شده بود.

استقامت در جستجوی بلندمدت است تا امیدوارکننده‌ترین نمونه‌ها را برای بررسی دقیق‌تر روی زمین جمع‌آوری کند زیرا به دنبال پاسخ‌های بیشتر در مورد امکان حیات در گذشته باستانی مریخ هستند.

فیلم دوربین موسوم به «NavCam» نشان می‌دهد که «نبوغ» یک تماس ایمن با ماسه‌های مریخ داشته باشد، به طور طبیعی طی پرواز به سطح می‌افتند.

ناسا به دنبال این است که نبوغ را تا آنجا که امکان دارد، آزمایش کند. این موضوع به ویژه از آنجا مهم است که این شرکت قصد دارد بالگردهای مریخ را برای ماموریت بازگشت نمونه در آینده وارد بازی کند.

انتهای پیاممنبع

در این بین، بالگرد نبوغ به عنوان یک پیشاهنگ آزمایشی برای مریخ‌نورد استقامت عمل می‌کند زیرا «استقامت» به کاوش در دلتای رودخانه باستانی ادامه می‌دهد. کشف آب در مریخ، یکی از زمینه‌های اصلی پژوهش است و تحقیقات همچنان در مورد قابلیت سکونت این سیاره ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، اتفاق عجیبی در مورد بالگرد مریخی نبوغ در حال رخ دادن است. بالگرد «نبوغ» (Ingenuity) که به همراه مریخ‌نورد «استقامت» (Perseverance) در حال کاوش در دهانه «جیزرو» (Jezero) مریخ است، در پرواز آخرین چیزی به پایش چسبیده است. مهندسان در و سومین پرواز نبوغ بر فراز سیاره در سپتامبر، مسافران را روی دوربین دیدند و سی سرخان کردند که تصاویری را نشان می‌دهند که از روی بالگرد کوچک پرواز می‌کنند. جمع‌آوری‌ها شبیه به تار عنکبوت هستند اما به نظر می‌رسند می‌توانیم مطمئن باشیم که موجودات بیگانه هستند.

بخوان  فردا آخرین مهلت ارسال ایده‌ها به فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه سالمندی

مقامات “آزمایشگاه پیش‌رانش جت” (JPL) ناسا در مورد این موضوع نوشتند: دورسنجی پرواز و جستجو و انتقال پس از پرواز، هیچ نشانه‌ای را از آسیب وسیله نقلیه نشان نمی‌دهند. گروه‌های ماموریت “مریخ ۲۰۲۰”(Mars 2020) شامل بالگرد نبوغ و مریخ‌نورد استقامت در حال تلاش برای شناسایی منبع منابع هستند.