برف در مشتری چگونه میبارد؟

 منبع

ناتالی، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: “زمانی که در حال کاوش قمر اروپا هستیم، به شوری برف‌ها و ترکیب اقیانوس علاقه مندیم، زیرا این برف‌ها ممکن است بر شرایط حیات و زندگی در سیاره مشتری تاثیر به سزایی بگذارد.

اطلاعات جدید ممکن است برای اکتشافات آینده قمر اروپا ارزش زیادی داشته باشد. انتظار می‌رود ماموریت ناسا اروپا کلپر در سال ۲۰۲۴ پرتاب شود و در سال ۲۰۳۰ به دنیای یخی برسد، و سطح نمک محبوس شده را مورد مطالعه قرار دهد. 

اخیرا محققان دو نوع Underwater snow که بر روی سیاره مشتری کشف کرده بودند را برای درک چگونگی ضخیم شدن پوسته قمر اروپا (یکی از قمر‌های سیاره مشتری) مورد مطالعه قرار دادند.

بیشتر بخوانید


اروپا یکی از چهار قمر بزرگ مشتری و تقریباً به اندازه قمر زمین است. در حالی که گوشته‌ای سنگی بسیار شبیه به زمین دارد، دانشمندان بر این باورند که گوشته اروپا توسط اقیانوس پنهانی از آب و یخ به ضخامت بین ۵۰ تا ۱۰۵ مایل (۸۰ تا ۱۷۰ کیلومتر) احاطه شده است. مطالعات قبلی حاکی از آن است که دما، فشار و شوری اقیانوس اروپا که نزدیک‌ترین نقطه به پوسته یخی است، مشابه دمای موجود در زیر یک قفسه یخی در قطب جنوب است.


قمر اروپا سیاره مشتری

به گزارش سایت اسپیس، این دو نوع یخ در ستون‌های آب فوق‌سرد تشکیل سپس به سمت بالا شناور و باریده می‌شوند.  پس از بررسی‌های فراوان محققان به این نتیجه رسیدند که یخ‌ها فقط بخشی از نمک آبی (۰.۱ درصد) که از آن‌ها تشکیل شده‌اند را حفظ می‌کنند. طبق گفته محققان این یخ‌ها در اقیانوس‌های اروپایی بیشتر رایج هستند.

بخوان  کپسول رباتیک دراگون به فضا پرتاب شد