برنامه OG تبلیغات اینستاگرام را حذف می کند و شما را به اصول اولیه باز می گرداند

در حالی که ایده اینستاگرام بدون تبلیغات ما را هیجان زده می کند، تجربه استفاده از آن تا حدودی کمتر از رضایت بخش بود.

در زمان نوشتن این مقاله، برنامه OG فقط به صورت رسمی است در فروشگاه Google Play موجود است (در برگه جدید باز می شود). اگر به Apple App Store بروید، تنها چیزی که به دست می آورید یک صفحه وب است که بی پایان بارگذاری می شود. با این حال، می‌توانید به برنامه TestFlight بپیوندید تا نسخه بتا برنامه OG را امتحان کنید. دستورالعمل نحوه عضویت می تواند باشد در وب سایت توسعه دهنده یافت می شود (در برگه جدید باز می شود).

ویژگی ها و تجربه دست اول

این سوال باقی می ماند که آیا متا برنامه OG را خواهد کشت. و پاسخ به آن “شاید” است. با توجه به برجسته افشاکننده صنعت الساندرو پالوزی (در برگه جدید باز می شود)، برنامه OG “بدون اجازه از API خصوصی اینستاگرام استفاده می کند.” API (یا رابط برنامه کاربردی) بخشی از نرم افزار است که به آن اجازه می دهد با برنامه های دیگر ارتباط برقرار کند. Paluzzi ادعا می کند که به دلیل عدم وجود مجوز، OG App چندان در فروشگاه های آنلاین دوام نخواهد آورد، که می تواند ناپدید شدن ناگهانی از فروشگاه App اپل را توضیح دهد. چیزی مشابه زمانی اتفاق افتاد گوگل YouTube Vanced را حذف کرد (RIP) که یک برنامه رسمی نبود.

اول از همه، ورود به حساب اینستاگرام شما پیچیده است. پس از راه اندازی برنامه، باید با استفاده از شماره تلفن یا حساب Google متصل به آن، به پروفایل اینستاگرام خود متصل شوید. پس از اتصال، باید برای بار دوم با استفاده از اعتبار ورود به اینستاگرام خود وارد شوید. ما همه این کارها را انجام دادیم تا با یک پیغام خطایی مبنی بر اینکه چند دقیقه دیگر دوباره امتحان کنید مواجه شدیم. خطا ممکن است از آخرین به روز رسانی باشد، اما برنامه ما را مجبور کرد این را دانلود کنیم بنابراین ما گیر کردیم.

توسعه‌دهنده تا آنجا پیش می‌رود که ادعا می‌کند متا اقدامات فوق‌العاده‌ای برای سرکوب و سانسور انجام می‌دهد. [them]”. برنامه OG هنوز در فروشگاه Google Play موجود است و در فروشگاه App Apple در دسترس نیست. آنها همچنین توضیح اپل را در مورد اینکه چرا OG را خارج کرده است با ما در میان گذاشتند و اظهار داشتند که این برنامه دسترسی غیرمجاز به سرویس اینستاگرام دارد و حقوق متا در این پلتفرم را نقض کرده است.

منبع

نامیده می شود برنامه OG (در برگه جدید باز می شود) و اینستاگرام را به اصول اولیه باز می گرداند. این یک پلتفرم رسانه اجتماعی دیگر نیست و شما هنوز بسیاری از ویژگی‌های مشابه مانند Stories و صفحه کاوش را دارید. اما اکنون، به لطف مجموعه ای از ابزارها و فیلترها، بر روی محتوایی که در فید اینستاگرام خود می بینید، کنترل دارید. در گزارش اخیر (در برگه جدید باز می شود)، توسعه دهندگان گفتند که می خواهند “با این برنامه کاربران و نه تبلیغ کنندگان را در اولویت قرار دهند.”