توسعه اپلیکیشن های اندرویدی که در چند دستگاه کار می کنند

کیت مذکور به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه می‌دهد ۳ قابلیت مهم شناسایی دستگاه‌هایی در فاصله نزدیک، ایجاد ارتباطی ایمن بین دستگاه‌ها و میزبانی برنامه در چند دستگاه مختلف را فعال کنند.

بیشتر بخوانید


گوگل کاربرد‌های مختلف کیت نرم‌افزار بین دستگاهی خود را توضیح داده که به نظر می‌رسد در برخی موارد بسیار کمک حال باشد. به عنوان مثال با کمک این دستگاه چند کاربر می‌توانند هنگام سفارش گروهی غذا به طور آنلاین در دستگاه‌های جداگانه آیتم‌هایی را انتخاب کنند و سفارش دهند. به این ترتیب نیازی نیست همه آن‌ها از یک موبایل برای سفارش غذا استفاده کنند.

توسعه اپلیکیشن های اندرویدی که در چند دستگاه کار می کنند

به نقل از ورج، گوگل در یک پست وبلاگی توضیح داد که مشغول توسعه یک کیت نرم‌افزار بین دستگاهی جدید است که ابزار‌های مورد نیاز توسعه دهندگان برای اجرای برنامه در چند دستگاه اندرویدی و در نهایت موبایل‌ها، تبلت ها، تلویزیون، خودرو‌های غیر‌اندرویدی را فراهم می‌کند.

 منبع

البته به نظر می‌رسد این قابلیت در حقیقت گسترش ویژگی Nearby Share باشد که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد تا فایل‌هایی را از کروم بوک و دستگاه‌های اندروید جابه جا کنند.

به نوشته گوگل، کیت بین دستگاهی مذکور از وای فای، بلوتوث و همچنین اولترا وایدبند برای ایجاد ارتباط بین چند دستگاه استفاده می‌کند. «اولترا وایدبند» در حقیقت یک فناوری رادیویی است که با کمک سطح اندکی از انرژی در طیف وسیعی از امواج رادیویی، ارتباطات در برد کوتاه و پهنای باند بالا را ایجاد کند.

درهر حال کیت هم اکنون برای توسعه دهندگان نرم افزار ارائه شده و فقط روی موبایل‌ها و تبلت‌های اندروید کار می‌کند. گوگل تصمیم دارد به تدریج پشتیبانی از این قابلیت را به سیستم‌های iOS و ویندوز گسترش دهد. البته هنوز تاریخی درباره انجام این اقدام اعلام نشده است.

بخوان  خودروی شاسی بلند میباخ EQS برای اولین بار دیده شد + تصاویر

همچنین با کمک این کیت می‌توان هنگام تنظیم یک متن در رایانه آن را نیمه کاره رها کرد و سپس در موبایل یا تبلت، بقیه متن را ادامه داد. یا حتی مسافران یک خودرو می‌توانند نقشه موقعیت مکانی خاصی را با سیستم ناوبری خودرو به اشتراک بگذارند.