جدیدترین فیلم از راه رفتن ربات تسلا را تماشا کنیدایلان ماسک به ویدئویی از ربات اُپتیموس شرکت تسلا منتشر کرده است که برخی از تصاویر بدون پوشش می‌کند و می‌توان اندام‌های داخلی آن را هنگام حرکت مشاهده کرد.

به گزارش ایسنا، زمانی که فکر می‌کردیم پروژه اُپتیموس(Optimus) تسلا در حال کارها و وظایفی مانند تا کردن پیراهن است، ایلان ماسک ما را شگفت‌زده کرد. ویدیوی قدیمی که توسط مدیر عامل تسلا در ایکس(توئیتر سابق) به اشتراک گذاشته شده است، اپتیموس را در آواتار جدید ۲(Gen 2) ژن خود به شکلی که قبلا ندیده‌ایم به نمایش می‌گذارد و در حالی که کاملاً پوشش است، راه می‌رود.

به نقل از آی‌ای، پوسته متالیک براق نسخه‌های اولیه در این ویدئو از بین رفته است. در عوض، ما نگاهی بدون حفاظ و تقریباً آسیب پذیر به اسکلت در معرض دید این مجموعه‌ها از سیم‌ها و چرخاندن آن‌ها است که سیستم عصبی و ماهیچه‌های آن را می‌سازند، می‌سازند.

این «پشت صحنه» مطمئناً یک حرکت عمدی برای دعوت به بررسی، همکاری و درک مفاهیم از پیشرفت پروژه است.

این ویدیو گنجینه برای علاقه‌مندان به حوزه رباتیک است. ما قادر به کنترل موتورهای پیچیده و محرک‌ها، رقص پیچیده چرخ‌دنده‌ها و موتورهایی هستیم که استخوان‌های فلزی را به حرکت در می‌آورند.

قدم زدن با استخوان‌های عاری از پوشش اپتیموس ممکن است آن منظره‌ای است که از تسلا انتظار نمی‌رود، اما پیامی قدرتمند است. این بیانیه می‌دهد آینده رباتیک نه در شرایط صیقلی بلکه در کارهای آشفته با سیم‌گاه‌های نشان می‌دهد و راه رفتن‌های متحرک ساخته می‌شود.

از زمان معرفی این پروژه در سال ۲۰۲۱، ربات اپتیموس پیشرفت بسیار زیادی داشته است، به طوری که ماسک به تازگی از نسخه ۲.۰ یا ژن ۲(Gen 2) آن رونمایی کرده است. نسخه‌ای که اکنون به نمایش گذاشته شده است. این ربات به گونه‌ای طراحی می‌شود که یک ربات همه منظور تولید می‌شوند که می‌توانند انسان را در حوزه‌های مختلف، ساخت و ساز، مراقبت‌های بهداشتی و سرگرمی کمک کنند.

بخوان  نشانگر درصد باتری به آیفون باز می‌گردد

انتهای پیاممنبع