«حلقه سئول» از «چشم لندن» جلو می‌زند!

«حلقه سئول» از «چشم لندن» جلو می‌زند!

کره جنوبی در طرح موسوم به «حلقه سئول»، ساخت یک چرخ‌وفلک را مد نظر قرار می‌دهد که انتظار می‌رود از چرخ‌وفلک‌های مشهور جهان پیشی بگیرند.

انتظار می‌رود که حلقه سئول به عنوان نقطه عطف جدید شهر عمل کند، رقابت جهانی و شهری آن را افزایش دهد و در عین حال، اقتصاد محلی را احیا کند.

«حلقه سئول» از «چشم لندن» جلو می‌زند!

طبق‌ها، این چرخ‌وفلک میزبان ۳۶ واگن خواهد بود که هر کدام را می‌توان با ۲۵ نفر انجام داد.

دولت متروپولیتن سئول با متخصصان بین‌المللی معماری و مهندسی می‌کند تا مطمئن شوید که حلقه سئول از نظر ساختاری، ایمن و سالم خواهد بود. در ساخت حلقه سئول، از فناوری‌های سازگار با محیط زیست استفاده می‌شود که با تغییرات آب‌وهوایی و پایدارسازی هم‌خوانی می‌شود. این در حالی است که سئول در نظر دارد طرح های زیرساختی پیشرفته را با مشارکت در زمینه توسعه ارائه می دهد.

«حلقه سئول» از «چشم لندن» جلو می‌زند!

این چرخ‌وفلک در یک محل سابق دفن در «پارک هانول» (Haneul Park) ساخته می‌شود که «دولت متروپولیتن سئول» (SMG) آن را «دروازه‌ای به سئول» (دروازه سئول) می‌نامد. این سازمان در بیانیه‌ای که اوایل ماه جاری منتشر شد، گفت: حلقه سئول نه تنها به عنوان یک مرکز سرگرمی عمل می‌کند، بلکه به یک مجموعه فرهنگی تبدیل می‌شود. علاوه بر این، محلی برای برگزاری جشنواره‌ها، محتواها و برنامه‌های فرهنگی و گردشگری و مکانی برای ایجاد ارتباط می‌شود.

انتهای پیاممنبع

بازدیدکنندگان این فرصت را خواهند داشت که از مناظر «رودخانه هانگانگ»(Hangang River)، مرکز شهر سئول، «کوه نامسان» (کوه نامسان) و «کوه بوکانسان» (Bukhansan Montain) دیدن کنند.

این طرح آینده‌نگر موسوم به «حلقه سئول» (Seoul Ring)، به لطف فناوری نوآورانه خود از ظاهر سنتی چرخ‌وفلک فاصله می‌گیرد.

بخوان  خرید Vision Pro اپل ممکن است غیرممکن باشد - و نه فقط به دلیل قیمت آن

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، چرخ‌وفلک‌های موسوم به «چشم لندن» (London Eye)، «فلایر سنگاپور» (Singapore Flyer) و چرخ‌وفلک‌های دیگری در سرتاسر جهان، دهه‌هایی است که توجه مردم محلی و گردشگران را به خود جلب می‌کنند، اما کره جنوبی با برنامه‌ریزی برای بزرگترین برنامه‌ریزی می‌شوند. چرخ‌وفلک بدون پره جهان که تا سال ۲۰۲۵ مناظر خیره‌کننده‌ای را از پایتخت این کشور ارائه می‌دهد، این امر را ارتقاء خواهد داد.

سیان‌ان گزارش داد که این چرخ‌وفلک پس از ساخته شدن، ۵۹۱ فوت ارتفاع خواهد داشت. برای مقایسه می‌توان گفت که این چرخ‌وفلک، ۱۴۹ فوت بلندتر از چرخ‌وفلک موسوم به «چشم لندن» خواهد بود که ارتفاع آن ۴۴۲ فوت است. همچنین، حلقه سئول قرار است بزرگترین چرخ‌وفلک جهان را در شاندونگ چین شکست که ۴۷۵ فوت ارتفاع دارد.

مکان مورد نظر فعلی، از بین جایگزین گزینه جایگزین شامل «جزیره نودول»(Nodeul Island)، «پارک یویدو»(Yeouido Park) و منطقه «جامسیل» (جمسیل) انتخاب شده است که سازمان دولت متروپولیتن سئول از اکتبر گذشته در حال بررسی آنها است. بوده است، اما در نهایت پارک هانول انتخاب شد.