ربات‌ها کشاورزی سنتی را متحول می‌کنندمزرعه رباتیک پیشرفته شرکت پلنتی(Plenty) کشاورزی سنتی را دگرگون می‌کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، این شرکت کشاورزی عمودی و رباتیک پیشرفته را برای انجام کارهایی مانند کاشت و استخراج توسعه داده است.

یک مزرعه عمودی سرپوشیده با فناوری پیشرفته می‌تواند غذا را متحول کند. پلنتی، یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو، سرپرستی یک مزرعه رباتیک با فناوری بالا را بر عهده دارد.

کشاورزی عمودی شامل کشت محصولات در برج‌های روی هم قرار گرفته در داخل خانه است در حالی که ربات‌های پیشرفته کاشت بذر تا برداشت محصول را انجام می‌دهند و فرآیندهای خودکار و کارآمد را تضمین می‌کنند.

چه فناوری پیشرفته ای در مزرعه پلنتی وجود دارد؟

این مزرعه سرپوشیده از محیطی کاملاً کنترل‌شده می‌کند، از جمله سیستم‌های روشنایی الای‌دی (LED) سفارشی که نور خورشید را شبیه‌سازی می‌کند تا رشد، طعم و گیاه گیاهی را بهینه کند و مصرف انرژی را به حداقل برسانند.

مدیریت آب در اینجا ضروری است زیرا از سیستم‌های آبیاری مخصوص گیاهان به طور قابل توجهی مصرف آب را در مقایسه با کشاورزی معمولی کاهش می‌دهد. این مزرعه شامل کنترل کیفیت نیز می‌شود و ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی بدون نیاز به نصب یا آفت‌کش، محصولات برتر را بررسی می‌کنند.

هدف این نوآوری‌ها ایجاد انقلابی در تولید مواد غذایی از طریق افزایش بازده، حفظ منابع و ارائه محصولات تازه و با کیفیت بالا در تمام طول سال است. در این مزرعه سبزی‌های برگ‌دار پرورش می‌یابد.

هدف دستیابی به بازدهی بسیار بالاتر، مصرف کمتری آب یعنی فقط 10 درصد از آنچه که یک مزرعه سنتی به آن نیاز دارد، استفاده نمی شود از آفت کش ها و پتانسیل تکثیر در مکان های مختلف که انقلابی در تولید مواد غذایی ایجاد می کند.

بخوان  بیش از نیمی از بیماران کووید دچار آسیب در اندام می‌شوند

این تاسیسات در روز ۱۸ ماه سال ۲۰۲۳ افتتاح شد. این ابتکار همچنین به چالش‌های پیش‌روی کشاورزی سنتی، مانند استفاده از محیط‌زیست، کاهش زمین‌های قابل کشت و افزایش مصرف غذا به دلیل رشد جمعیت می‌پردازد و به ارائه یک جایگزین پایدار و کارآمد برای روش‌های کشاورزی مرسوم، کاهش مصرف آب، حذف آفت‌کش‌ها می‌پردازد. و آزادسازی بالقوه زمین‌های کشاورزی برای احیای اکولوژیکی است.

این شرکت از فرآیندهای خودکار برای هر مرحله از تولید، از کاشت بذر تا حمل و نقل استفاده می‌کند.

این مزرعه رباتیک از محیط‌های کنترل شده، سیستم‌های روشنایی الایدی اختصاصی است که نور خورشید را شبیه‌سازی می‌کند و شرایط بهینه برای رشد گیاهان می‌کند. با درک و دستکاری گیاه فیزیولوژیکی بدون اصلاح ژنتیکی، گیاهی می‌تواند کیفیت‌هایی مانند طعم، بافت و مواد غذایی را در محصولات افزایش دهد.

بی‌بی‌سی عملکرد ربات را اینگونه توصیف می‌کند: یک دسته از بازوهای رباتیک سفید، که هر کدام یک ردیف انبر دارند، گیاهان و شاخه‌های آنها را از سینی‌هایشان بیرون می‌آورند. به طور هماهنگ، بازوها می‌چرخند و گیاهان را به حفره‌هایی با فاصله یکسان در امتداد یک بخش باریک ۱۰ متری(۳۲ فوت) منتقل می‌کنند.

انتهای پیاممنبع