رونمایی از اولین ابزار پردازش هوشمند زبانی چینایسنا/خراسان رضوی ابزار چینی پردازش زبان هوشمند برای کتابهای باستانی راهاندازی کرد.

به نقل از نیوز، چین اولین ابزار هوشمند خود، شونزی (Xunzi) را راه‌اندازی کرده است که به طور خاص برای پردازش و تحقیق در کتاب‌های باستانی چین طراحی شده است.

این طراحی هوشمند یک مدل زبانی بزرگ از کتاب‌های باستانی، ازجمله «سیکو کوانشو» یا «کتابخانه کامل در چهار شاخه ادبیات» است و بیش از ۲میلیارد کلمه را جمع آوری می‌کند.

این مدلی که توسط محققان کالج مدیریت دانشگاه کشاورزی نانجینگ توسعه داده شده است، می‌توان عملکردهایی را مانند زبان طبیعی، خودکار، تولید شعر و نمایش خودکار انجام داد.

مدل طراحی شده می‌توان کاربران معمولی را برای درک عبارات باستانی، نقطه‌گذاری و ترجمه به زبان چینی می‌سازد. به کمک این ابزار هوشمند، متخصصان می‌توانند تحلیل واژگانی، طبقه‌بندی متن، تطبیق و تولید انتزاعی را انجام دهند.

به گفته، این مدل زبان به‌عنوان ابزار منبع باز در هر دو وب سایت GitHub و ModelScope در دسترس است.

شونزی فیلسوف مشهور چینی (۴۷۵ قبل از میلاد تا ۲۲۱ قبل از میلاد) بود و کتاب همنام او تلفیقی از نوشته‌های فلسفی اوست. مدل زبان بزرگ کنونی نیز به افتخار این فیلسوف، شونزی نام گرفت.

درسهایی که مشتاقانه منتظر پرورش استعدادهای بین رشته‌های بیشتر از طریق مطالعه هوشمندانه کتاب‌های باستانی و ادامه میراث فرهنگی چین هستند.

همچنین انتظار می‌رود که ابزار زبان برای خوانندگان، خواندن راحت‌تر کتاب باستانی را ارائه کند و توسعه خلاقانه فرهنگ سنتی چین را ارتقا دهد.

مدل زبان بزرگ شونزی در نوشتن هوش مصنوعی (AI)، آموزش هوش مصنوعی و سرگرمی های دیجیتال نیز کاربرد خواهد داشت.

بخوان  چگونه خدمات VPN بر سرعت اینترنت تأثیر می گذارد

انتهای پیاممنبع