رونمایی شیائومی از اولین ربات انسان نمای خود با نام CyberOne

ربات انسان نمای CyberOne

این دستگاه به الگوریتم کنترل کل بدن که توسط شیائومی توسعه یافته، مجهز شده است که می‌تواند حرکت ۲۱ مفصل را هماهنگ کند. علاوه بر این، ربات انسان نما می‌تواند ۴۵ احساس معنایی انسان را تفسیر کند و ۸۵ معناشناسی محیطی را تشخیص دهد. ادعا می‌شود که این ربات هر روز مهارت‌های جدیدی یاد می‌گیرد.

شیائومی تعداد زیادی از محصولات جدید خود را در رویداد امروز معرفی کرد و صادقانه بگویم که همه آن‌ها بسیار باحال بودند. با این حال، چیزی که بیش از همه ما را تحت تاثیر قرار داد.

بیشتر بخوانید
منبع

شیائومی از اولین ربات انسان نما خود به نام CyberOne رونمایی کرد. البته این اولین بار نیست که غول فناوری چینی یک محصول رباتیک را عرضه می‌کند، چون این شرکت قبلاً از ربات CyberDog نیز رونمایی کرده بود.

ربات CyberOne فقط یک محصول نسل اول است و بیشتر جنبه‌های آن هنوز در مرحله توسعه است. با این حال، این ربات قطعا نمونه اولیه ربات انسان نمای تسلا را شکست داده است.

طبق گفته این شرکت، CyberOne یک ربات بیونیک انسان نما با مقیاس کامل است که ۱۷۷ سانتی متر قد و ۵۲ کیلوگرم وزن دارد. به آن لقب “برادر فلزی” داده اند. صورت ربات از یک پنل OLED منحنی ساخته شده است و می‌تواند دنیا را به صورت سه بعدی ببیند و برای شنوایی نیز دو میکروفون دارد.

به گفته شیائومی، ربات انسان نمای CyberOne، مکاترونیک پیچیده و هوش مصنوعی ایجاد شده توسط آزمایشگاه‌های تخصصی ربات این شرکت را ترکیب می‌کند.

بخوان  ️دایناسورها احتمالا قبل از برخورد شهاب‌سنگ منقرض شده‌اند

ربات CyberOne شیائومی چیزی در محدوده ۶۰۰,۰۰۰ تا ۷۰۰,۰۰۰ یوان (حدود ۸۹,۱۰۰ تا ۱۰۴,۰۰۰ دلار) قیمت خواهد داشت و هنوز تجاری نشده است.