سرمایه‌گذاری «ایلان ماسک» برای کشف ماهیت موجودات بیگانه

این نوع مصنوعی می‌تواند کار فکری را انجام دهد و از هوش انسانی پیشی بگیرد. ماسک معتقد است که با ابداع چنین هوش مصنوعی معتبری می توانم به اسرار کیهان از جمله معماهای پیرامون ماده تاریک، انرژی تاریک و گرانش پی ببریم و در عین حال، پارادوکس فرمی را نیز حل کنیم.

«انریکو فرمی»(Enrico Fermi) فیزیکدان آمریکایی ایتالیایی‌الاصل که موضوع پارادوکس فرمی را برای اولین بار مطرح کرد و همین طور ایلان ماسک، مجذوب این اسرار شدند. هر دو نفر از افراد زیادی را به تعمق در مورد پارادوکس فرمی و بررسی اینکه چه چیزی می‌تواند این موضوع کیهانی را توضیح دهد، اختصاص داده است.

ماسک در یکی از مراسم مجازی که در توییتر برگزار شد، طرح خود را برای شرکت «xAI» فاش کرد که بر تولید هوش مصنوعی مصنوعی است.

ما مدتها حول یک تفکر گشته‌ایم که شاید تسلیم‌های پیشرفته فناوری‌هایی ساخته‌شده‌اند و می‌توانند ایجاد کنند، اما این امکان وجود دارد که فضایی در شکل‌ها و مکان‌هایی وجود داشته باشد که ما هنوز فکر نمی‌کنیم یا به این فکر می‌کنیم که با ما صحبت کنیم. موجودات ابتدایی ندارند. حقیقت در کیهان نهفته است و پیدا کردن آن به ما بستگی دارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از واندرفول اینجینییرینگ، «ایلان ماسک» (Elon Musk) شرکت‌های سرمایه‌دار تجاری معروف «اسپیس‌ایکس» (SpaceX) و «تسلا» (Tesla)، بار دیگر به خود یک چالش‌برانگیز معطوف کرده است. این موضوع موسوم به «پارادوکس فرمی»(Fermi Paradox) می‌گوید که چرا ما هیچ مدرکی را برای وجود بیگانگان ندیده‌ایم. به گفته این غول فناوری، هوش مصنوعی ممکن است پاسخ‌هایی داشته باشد که این راز را برملا کنند.

بخوان  Neuralink ایلان ماسک اولین ایمپلنت مغز انسان را انجام داده است و ما یک قدم به داشتن تلفن در داخل سرمان نزدیکتر شده ایم.

انتهای پیاممنبع

بیشتر بخوانید:

«ایلان ماسک» در اظهارات بعدی خود، طرحی را برای شرکت «xAI» فاش کرد که برای تولید هوش عمومی مصنوعی است و می‌تواند به ما کمک کند تا بفهمیم که چرا هنوز بیگانگان را ندیده‌ایم.

بسیاری از فرضیه‌های خود را در مورد پارادوکس فرمی ارائه کرده‌اند اما تحقیقات ماسک در مورد xAI، یک جهت جدید را نشان می‌دهد. ماسک امیدوار است با استفاده از پتانسیل مصنوعی مصنوعی، ماهیت واقعی جهان را کشف کند و شاید پاسخی را برای این معمای گیج‌کننده بیابد.

ماسک به دلیل نگرانی خود در مورد این که ممکن است ما تنها زندگی هوشمند در وسعت کیهان باشیم، به پارادوکس فرمی علاقه‌مند است. حمایت از سکونت در سیارات دیگر مهم و اکتشاف فضایی، همیشه موضوعی تکراری در اظهارات عمومی و توییت او بوده است.

ایلان ماسک یک شرکت هوش مصنوعی مستقل تاسیس کرد

ماسک در حال حاضر جزئیات بیشتری را در مورد xAI یا توسعه آن ارائه نشده است. با وجود این، چشم‌انداز جاه‌طلبانه ماسک برای این پروژه، تأثیر تأثیری را برجسته می‌کند که هوش مصنوعی می‌تواند ما را در اطراف کیهان و جایگاه ما در آن داشته باشد.