لمس بهتر اجسام در دنیای مجازی با پوست الکترونیکی

این تیم می‌گویند که فناوری آن‌ها می‌توانند به سیستم‌های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده شوند. علاوه بر آن این پوست هیدروژلی می‌تواند به کاربران کمک کند تا ربات‌ها را از راه دور کنترل کنند و حس لامسه‌ای را که می‌کند دریافت کند.

انتهای پیاممنبع

لمس بهتر اجسام در دنیای مجازی با پوست الکترونیکی

هیچ اشتراکی در دستگاه‌های پوشیدنی که به کاربران اجازه می‌دهند اشیاء مجازی را دستکاری کنند و از آن‌ها لمس کنند، وجود ندارد. اما بیشتر اوقات این دستگاه‌ها بزرگ و حجیم هستند و نیاز به پیچیدگی و سیم‌های درهم تنیده دارند.

این هیدروژل دارای ۳۲ الکترود است که در کف دست، شست و انگشتان پخش می‌شود و جریان‌های الکتریکی برای ایجاد حس لامسه از طریق آنها ارسال می‌شود. اندازه‌های می‌گویند که با حرکت‌های خاصی از این الکترودها در قدرت‌سازی‌های مختلف، این سیستم‌ها را می‌توان از احساسات شبیه‌سازی کرد. این موارد شامل گرفتن یک توپ تنیس یا احساس راه رفتن یک موش مجازی روی دست شماست. حتی می‌توانم ناخوشایند مانند لمس یک کاکتوس دیجیتال را از آن دریافت کنم.

این تحقیق در مجله Nature Machine Intelligence منتشر شده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، در حالی که در حوزه فناوری گام‌های بزرگی برای گرفتن چشم‌ها و گوش‌های ما در دنیای مجازی برداشته شده است، درگیر کردن حسی مانند لامسه کارتری است. مهندسان دانشگاه سیتی هنگ‌کنگ اکنون «WeTac» را توسعه داده‌اند که یک پوست الکترونیکی نازک و پوشیده است که احساس می‌کنم برای کاربران واقعیت مجازی و می‌افزایید.

پوست هیدروژل لمسی احساس لامسه را در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده شبیه‌سازی و به کاربر منتقل می‌کند.

بخوان  کوالکام از عرضه نسل بعدی تراشه پوشیدنی اسنپدراگون خبر داد

سیستم «WeT» به نظر یکی از جدیدترین موارد است که دیده‌ایم. این سیستم از یک هیدروژل لاستیکی ساخته شده است که به کف دست و روی انگشتان می‌چسبد و به یک باتری کوچک و سیستم ارتباطی بلوتوثی که در یک برچسب پنج سانتی متر مربعی تعبیه شده و روی ساعد دست قرار دارد، می‌شود. باتری آن را می‌توان به صورت بی‌سیم شارژ کرد.