مسدودکننده‌های تبلیغات Google Chrome پس از به تعویق افتادن تغییرات API فعال می‌شوند

در پی تغییرات، توسعه دهندگان پشت سر موزیلا فایرفاکس دارند قصد خود را اعلام کردند (در برگه جدید باز می شود) برای حفظ WebRequest در اجرای MV3.

محور اصلی این بحث WebRequest است، یک API که برای مسدود کردن محتوای وب مانند تبلیغات حیاتی است و اجرای MV3 توسط کروم حذف خواهد شد.

موزیلا گفت: «مسدود کردن محتوا یکی از مهم‌ترین موارد استفاده برای برنامه‌های افزودنی است و ما متعهد هستیم که اطمینان حاصل کنیم که کاربران فایرفاکس به بهترین ابزارهای حفظ حریم خصوصی در دسترس دسترسی دارند.»منبع

گوگل کروم پس از تصمیم شرکت مبنی بر به تعویق انداختن حذف آنها از فروشگاه وب کروم تا ژانویه 2024، برنامه های افزودنی قرار است یک سال دیگر از پشتیبانی برای استفاده سازمانی ببینند.

از ژانویه 2023، گوگل می گوید که دیگر برنامه های افزودنی MV2 را در فروشگاه وب کروم برجسته نمی کند، زیرا به نظر می رسد “نوار امنیتی” را در این پلت فرم افزایش دهد.

اما چنین مهلتی برای کاربران شخصی کروم ارائه نشده است، زیرا گوگل می گوید که در معرض برنامه های افزودنی ساخته شده بر روی API موجود Manifest V2 (MV2) قرار خواهند گرفت که به طور موقت در یک سری از “آزمایش ها” در سال آینده حذف خواهند شد.

تغییرات API مرحله‌ای Google Chrome

گوگل همچنین به توسعه‌دهندگان هشدار می‌دهد که پس از انتشار نسخه‌های جدید کروم در سال آینده، برنامه‌های افزودنی MV2 آن‌ها ممکن است در «هر زمانی» کار خود را متوقف کنند.

را اعلامیه (در برگه جدید باز می شود) در وبلاگ Google Chrome Developers برای تغییرات گسترده در موتور Chromium که حریم خصوصی مدافعان می گویند که خنثی خواهد شد مرورگر اینترنت برنامه های افزودنی طراحی شده برای مسدود کردن تبلیغات