مک‌بوک پرو یا مک‌بوک ایر کدام بهتر است؟

منبع:forbesمنبع

بیشتر بخوانید 


در تمام این موارد، شما همچنین باید از آنچه در ماه اکتبر در راه است آگاه باشید. مک بوک پرو ۱۳ اینچی به روز رسانی خود را برای خانواده M۲ دریافت کرده است. مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی همچنان از تراشه‌های M۱ Pro و M۱ Ultra استفاده می‌کنند و همچنان عملکرد بهتری نسبت به M۲ MacBook Pro دارند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود ماه اکتبر شاهد عرضه مک‌های مبتنی بر M۲ Pro و M۲ Max باشیم، فاصله بین مک بوک‌های کوچکتر و بزرگتر به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

شاید این در روز‌های معماری اینتل که عملکرد ویندوز بسته به چیپست و دمای کارکرد از پایین به بالا می‌رفت درست بود، اما در مورد اپل سیلیکون مبتنی بر ARM صدق نمی‌کند. خط پایه تعیین شده توسط M۱ مک بوک ایر را بسیار بالاتر می‌برد به این معنی که Air می‌تواند بسیار فراتر از نمونه قبل عمل کند که باعث می‌شود افزایش عملکرد جزئی به مک بوک پرو سطح ابتدایی بسیار کمتر از چند صد دلار اضافی باشد.

در حالی که M۲ مطمئنا یک پیشرفت نسبت به M۱ است (بین هجده تا بیست درصد به طور گسترده پذیرفته شده است) هنوز با قدرت هیچ چیپست دیگری فراتر از M۱ اولیه وجود ندارد. ممکن است به نظر برسد مک بوک پرو بهترین نوع باشد، اما واقعیت این نیست.

این را نمی‌توان در مورد M۲ MacBook Pro گفت. M۲ MacBook Pro در نگاه اول جذابیت خاصی دارد و بسیاری از آن به برند ۲ برمی‌گردد. این عدد در حال افزایش است، اما مطمئنا ۲ بزرگتر و بهتر از ۱ است، حتی اگر M۱ دارای M۱ Pro یا M۱ Max باشد، مطمئنا M۲ تراشه بهتری است.

بخوان  چرا اپل فکر می کند که M1 Pro MacBook Pro من ناگهان ارزشی ندارد؟

پیش از این مشتریان اپل، MacBook Air را به عنوان یک لپ‌تاپ ضعیف و MacBook Pro را به عنوان لپ‌تاپی قوی‌تر برای کاربران قدرتمند می‌دانستند. با حرکت به سمت اپل سیلیکون، مک بوک ایر عملکرد کافی برای براندازی این قانون سرانگشتی به دست آورد. با آپدیت تابستانی پردازنده جدید M۲، مک بوک ایر همچنان ارزش زیادی برای پرداخت دارد.

حداقل صبر کنید و تفاوت عملکرد بین مدل‌ها را ببینید. اما اگر شکاف مشابه خانواده M۱ باشد، مک‌بوک پرو‌های جدید M۲ از نظر عملکرد، مک‌بوک پرو فعلی M۲ را پشت سر می‌گذارند و مک‌بوک ایر در حال حاضر قیمت مناسب‌تری را برای یک لپ‌تاپ همه کاره ارائه می‌کند.


اگر نیاز به افزایش قدرت بیش از مک بوک ایر دارید، باید گام کامل را تا لپ تاپ‌های مک بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچی بردارید. این‌ها لپ تاپ‌های حرفه‌ای هستند. سرمایه گذاری اضافی، قدرت مازادی را تضمین می‌کند که ارزش آن بسیار بیشتر از صرفه جویی در بازگشت به مک بوک پرو ۱۳ اینچی متمرکز بر مصرف کننده است. یک پرو که بین نداشتن قدرت کافی برای بهتر بودن به طور قابل توجهی از Air و صرفه جویی کافی برای در نظر گرفتن جای مک بوک پرو بعدی در نمونه کار‌ها گیر کرده است.