نجات ماهیگیر پس از ۱۱ روز از وسط اقیانوس+ فیلم

یک ماهیگیر محلی اهل برزیل که به مدت ۱۱ روز در آب‌های سرد اقیانوس اطلس سرگردان بود سرانجام نجات یافت. “رومالدو ماسدو رودریگوئز ” ۴۴ ساله چند روز پس از ترک ساحلی در ایالت آماپا برزیل در اواخر ژوئیه دچار حادثه شد.

بیشتر بخوانید


گفته می‌شود او پس از نجات توسط ماهیگیران سورینانی ۱۶ روز را در زندان گذراند، اما کابوس رودریگوئز سرانجام پس از آنکه هواپیمای حامل او در فرودگاه کشورش در بِلام مرکز ایالت پارا برزیل بر زمین نشست خاتمه یافت.منبع

رودریگوئز در مورد لحظه نجات خود نیز گفت: «صدایی شنیدم و دیدم یک قایق بالای سر فریزر من است. آن‌ها آرام آرام نزدیک‌تر شدند و من دیدم کمتر شد. بعد گفتم خدای من قایق. دست هایم را بالا بردم و کمک خواستم.»

در ویدئویی که از لحظه نجات این ماهیگیر در تاریخ ۱۱ آگوست تهیه شده است او را در داخل این یخچال فریزر شناور روی آب در نزدیک یک کشتی ماهیگیری سورینامی در فاصله ۴۵۰ کیلومتری محلی که قایقش غرق شد نشان می‌دهد. سرنشینان این کشتی پس از پیدا کردن رودریگوئز در حالی که دچار کم آبی شدید شده بود او را به کف کشتی منتقل و به او آب و غذا دادند.


رودریگوئز پس از سوراخ شدن قایق ۷ متری اش در وسط اقیانوس مجبور شد به داخل آب پریده و برای زنده ماندن از یخچال خودش که روی آب شناور مانده بود بالا برود. رودریگوئز در طول این ۱۱ روز بدون آب و غذا بود و معتقد است دست کم ۵ کیلو وزن کم کرده است.

بخوان  پیش‌بینی نوع ۱ قبل از وقوع احتمالی ممکن است

او پس از نجات خود در مورد این تجربه وحشتناکش به رسانه‌های محلی گفت: «آنچه مرا بیشتر از همه اذیت می‌کرد تشنگی بود. این یخچال برای من خدا بود. یک معجزه. من فکر می‌کردم مورد حمله کوسه‌ها قرار خواهم گرفت، چون ماهی‌های کنجکاو زیادی در دریا‌های آزاد وجود دارند.»

“کارلوس پورتو”، یک افسر پلیس محلی گفت: «او بسیار لاغر و ناتوان بود، اما روحیه خوبی داشت. زخم‌هایی روی بدنش دیده می‌شد که بر اثر تابش خورشید ایجاد شده بود. او به علت گرمای شدید، نمک و نور مشکلات بینایی پیدا کرده است، اما آرام و در سلامت است.»