نصب بزرگ‌ترین توربین بادی جهان تنها در ۲۴ ساعتیک شرکت چینی بزرگترین توربین بادی جهان را در عرض تنها ۲۴ ساعت نصب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، سریع‌تر نصب می‌شود، می‌تواند هزینه‌های ساخت و ساز را کاهش دهد و مزارع بادی را سریع‌تر کند که هر دو پیروزی بزرگی برای صنعت انرژی به حساب می‌آید.

این شرکت چینی در رسانه های اجتماعی خود نوشته است که بزرگترین توربین بادی تجاری موجود در جهان توسط سازنده آن گلدویند(Goldwind)، تنها در عرض ۲۴ ساعت نصب شده است.

این توربین بادی دارای توانی معادل ۱۶ مگاوات است و در حال حاضر اولین‌های بسیاری را در جهان از آن خود ساخته است که یکی از آنها چند ماه پیش رخ داد.

توربینهای بادی ابزاری حیاتی برای تولید برق با استفاده از منابع انرژی انرژی پذیر هستند. ظهور تأسیسات برای ساخت توربین‌های بزرگ‌تر را به وجود آورده است که می‌توان انرژی بیشتری را از باد به دست آورد.

شرکت‌های چینی خود را درگیر رقابتی برای ساخت توربین‌های بزرگ‌تر کرده‌اند، به طوری که توربین «GWH252-16MW» شرکت گلدویند به بزرگترین توربین موجود در بازار تبدیل می‌شود.

در اوایل سال جاری، شرکت چینی «CSSC Haizhuang» ادعا کرد که یک توربین ۱۸ مگاواتی ساخته شده است. اما ترفند بعدی گلدویند تکمیل سریع‌تر نصب‌شده توربین‌ها بود که باعث شد آنها را از نظر مالی مقرون به صرفه‌تر کنند.

نصب در عرض تنها ۲۴ ساعت

برنامه‌هایی که توربین‌ها گسترش پیدا می‌کنند، باید در اعماق بیشتر در داخل دریا می‌شوند و این موضوع، کار را به چالش برانگیزتر می‌کند. ادعاهای شرکت گلدویند خبر خوبی برای صنعت بادی فراساحلی است زیرا نشان می‌دهد که سریع‌تر این توربین‌ها امکان پذیر است و این راه را برای هر چه سریع‌تر پروژه‌های بادی هموار می‌کند.

بخوان  شمارش معکوس برای مرحله نهایی ماموریت سنجاقک ناسا

اوایل ماه سپتامبر، این شرکت مشابه را با توربین ۱۴.۳ مگاواتی خود اعلام کرده بود.

بیانیه اخیر با تعداد زیادی همراه نبوده است. به عنوان مثال، مکان و همچنین جزئیات نحوه دستیابی به این نقطه فاش نشده است.

سبز شدن فراتر از انرژی

توربین بادی ۱۶ مگاواتی گلدویند در اوایل ماه سپتامبر با تولید ۳۸۴.۱ مگاوات ساعت انرژی در عرض ۲۴ ساعت، ‌رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد. این انرژی برای تامین انرژی ۱۷۰ هزار خانه کافی است و این خروجی متعلق به تنها یک توربین است.

یک توربین ۱۶ مگاواتی دارای چرخانه‌ای با قطر ۸۲۷ فوت (۲۵۲ متر) است و آن مساحتی معادل ۵۳۸ هزار و ۱۹۵ متر مربع (۵۰ هزار متر مربع) دارند.

این رکوردشکنی در مزرعه بادی فراساحلی ژانگپو لیواو(Zhangpu Liuao) فاز ۲ در جنوب شرقی استان فوجیان در جریان طوفان هایکو به دست آمد. سرعت باد در طول طوفان به ۷۷ فوت در ساعت (۸۵ کیلومتر در ساعت) رسیده بود. توربین ۱۶ مگاواتی در این شرایط برای ثبت رکورد جهانی و نشان دادن پتانسیل این فناوری در حال فعالیت بود.

گلدویند با توربین‌های خود، چشمان خود را برای انرژی سبز مصرف می‌کند. به وب سایت این شرکت، توربین‌های گلدویند در یک کارخانه هوشمند با تولید صفر کربن می‌شوند که در آن کارخانه، انرژی با استفاده از ترکیبی از سلول‌های باد و فتوولتائیک و مدیریت انتشار کربن می‌شود.

این شرکت ادعا می کند که محصولات سازگار با محیط زیست هستند و به گونه ای طراحی می شوند که وزن سبکی داشته باشند و به راحتی جدا شوند و بازیافت شوند.

بخوان  طول عمر زنبورها ۵۰ درصد کم شده است

این شرکت در جستجوی انرژی سبز را می‌توان مطمئن کرد و مقرون به صرفه‌تر کرد و در برنامه‌ریزی و طراحی راه‌حل‌های تولید انرژی، ساخت و مدیریت آن‌ها برای کسب حداکثر بازدهی از استفاده حرفه‌ای می‌توان استفاده کرد.

انتهای پیاممنبع