واضح ترین تصویر از قمر سیاره مشتری ثبت شد

تنها دوربین ستاره‌ای جونو متوجه شد که در هفته‌های آینده تحلیل و تحلیل این داده‌ها خواهد بود. در طول چهل و پنجمین گردش جونو در مدار نگهبان، همه ابزارهای علمی این فضاپیما در حال جمع آوری داده شده است، هم در طول پرواز از قمر اروپا و هم در زمانی که جونو هفت ساعت و نیم پس از آن بر فراز قطب های مشتریان به پرواز در می آیند. آمد.

دوربین ستاره‌ای جونو که برای ثبت تصاویر در شرایط کم نور طراحی شده، با کشف رعد و برق‌های کم عمق در جونو، تصویربرداری از سیستم حلقه مرموز مشتری، و اکنون ضبط تصاویر از برخی از جذاب‌ترین اشکال زمین‌شناسی قمر اروپا را به عنوان یک ابزار ضبط می‌کند. علمی ارزش ثابت کرده است.

دوربین ستاره‌ای “Stellar Reference Unit” جونو این تصویر سیاه و سفید را در طول پرواز این کاوشگر از کنار قمر اروپا در تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲ از فاصله ۲۵۶ مایلی(۴۱۲ کیلومتری) ثبت کرده است. تصویر این تصویر بین 840 تا 1115 فوت (256 تا 340 متر) در هر پیکسل بوده و ثبت آن در حالی انجام می شود که جونو با سرعتی در حدود 11 مایل بر ثانیه (24 کیلومتر بر ثانیه) از سطحی از قمر که نور خورشید به آن می رسد. آن نمی‌تابید، عبور می‌کرد. نور ضعیفی توسط درخشش سیاره مشتری به آن تابیده است.

انتهای پیاممنبع

این تصویر ۹۳ مایل (۱۵۰ کیلومتر) در ۱۲۵ مایل (۲۰۰ کیلومتر) از سطح قمر اروپا را پوشش می‌دهد و منطقه‌ای را با شبکه‌های شیارهای ظریف و برآمدگی‌های دوتایی متقاطع که نشان‌دهنده مشخصه‌های مرتفع در یخ است، می‌دهند. در بخش راست و بالای تصویر، و همچنین درست در سمت راست و پایین مرکز، لکه‌های تیره‌ای وجود دارند که احتمالاً به فوران مواد از لایه‌های زیرین به سمت بالا می‌شوند. در زیر و سمت راست یک مشخصه سطحی وجود دارد که ظاهر یک نت موسیقی را به یاد می‌آورد، نقاط سفید را در تصاویر نشانه‌هایی از نفوذ ذرات پرانرژی از محیط مملو از پرتو در اطراف این قمر هستند.

بخوان  VLC Media Player با اعتراض دادگاه به ممنوعیت هند پاسخ داد

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، مشاهدات حاصل از گذر این فضاپیما از کنار قمر سیاره مشتری در طی بیش از دو دهه اولین تصویر از نمای نزدیک از این دنیای اقیانوسی را ارائه کرده است.

این عکس که برجسته‌تر است را درطول مامور جونو ناسا دارد از ویژگی خاصی از قمر اروپای سیاره مشتری ثبت شده و نمایش دقیق از یک منطقه گیج کننده از پوسته یخی به شدت شکسته‌ای این قمر را نشان می‌دهد.

هایدی بکر (Heidi Becker)، محقق ارشد دوربین ستاره‌ای جونو، می‌گوید: این تصویر میزان فوق‌العاده‌ای را در مناطقی نشان می‌دهد که پیش از این با وضوح واضح و در چنین شرایط نوری ثبت نشده است. موارد استفاده از این دوربین برای علم، نمونه ای عالی از پیشگامانه جونو است. این ویژگی ها بسیار جذاب هستند. نحوه شکل‌گیری آنها و نحوه اتصال آنها به تاریخ قمر اروپا در فرآیندهای داخلی و شکل خارجی ارائه‌دهنده این قمر آگاهی می‌دهد.

کاوش جونو ناسا تصویری با بیشترین وضوح از فاصله نزدیک از قمر سیاره مشتری ثبت کرد.

قمر اروپا ششمین قمر بزرگ منظومه شمسی است. مطمئن هستند که آبی شور در زیر پوسته یخی چند مایلی آن قرار دارد که سوالاتی در مورد امکان تشکیل حیات در اقیانوس‌های آن را مطرح می‌کند. در اوایل دهه ۲۰۳۰، فضای اروپای کلیپر ناسا از راه خواهد رسید و جستجو خواهد کرد تا به این سؤالات در مورد امکان سکونت پذیری قمر اروپا پاسخ دهد.

اسکات بولتون (Scott Bolton)، محقق اصلی جونو می‌گوید: جونو کار خود را کاملاً با تمرکز بر مشتری شروع کرد. ما واقعاً هیجان‌زده هستیم که در طول مأموریت طولانی‌مان، تحقیقات خود را به سه مورد از چهار قمر و حلقه‌های آن گسترش دادیم. با این گذر از کنار قمر اروپا، جونو اکنون نماهایی نزدیک از دو قمر جالب مشتری ثبت کرده است و پوسته یخی آنها بسیار متفاوت از متفاوت به نظر می‌رسد. در سال ۲۰۲۳ قمر آیو سیاره مشتری نیز به این قمرهای در حال کاوش می‌پیوندد.

بخوان  فضانوردان چینی امروز به زمین بازمی‌گردند