ویندوز 11 هوش مصنوعی بیشتری دریافت می کند – اما آیا مایکروسافت به شانس خود فشار می آورد؟

همانطور که می‌دانید، مایکروسافت اخیراً هوش مصنوعی را در جای دیگری به ویندوز 11 معرفی کرده است، با دستیار Copilot آن اکنون در نسخه‌های پیش‌نمایش سیستم‌عامل برای آزمایش‌کنندگان وجود دارد.

در حالی که ممکن است وسوسه این باشد که با عجله برای گرفتن یک ویژگی بزرگ عجله کنیم، مایکروسافت باید آن را با نیاز به اتخاذ یک رویکرد سنجیده و ثابت به هوش مصنوعی متعادل کند. نه فقط برای اطمینان از اینکه هنگام ارائه قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید در ویندوز 11 (و سایر سرویس‌ها در این زمینه) همه چیز را درست می‌کند، بلکه برای اینکه به کاربران زمان بدهد تا بین یک افت ویژگی هوش مصنوعی و دیگری نفس بکشند.

و با همه این‌ها، با نگاهی به سطح وسیع‌تر، این سوال باقی می‌ماند که آیا مایکروسافت خیلی زود با هوش مصنوعی کار زیادی انجام می‌دهد یا خیر.

در ماه مه، مایکروسافت به ما گفت: “خلاصه بررسی های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی به زودی در فروشگاه مایکروسافت در دسترس خواهد بود.”

مایکروسافت در اواخر ماه می در یک پست وبلاگی ایده انجام کارهای بیشتر با هوش مصنوعی را در فروشگاه ویندوز 11 خود معرفی کرد، بنابراین این اولین حرکت در استفاده واقعی از این هاب هوش مصنوعی است.


تجزیه و تحلیل: خطر گسترده تر برای مایکروسافت

Windows Latest با این ویژگی بازی می‌کند که برنامه‌هایی را برجسته می‌کند که تجربیات هوش مصنوعی درجه یک (به عقیده مایکروسافت) را ارائه می‌کنند، از جمله مواردی مانند Luminar Neo، Descript و طبیعتاً Edge با Bing Chat.

هاب هوش مصنوعی پایان جاه طلبی های مایکروسافت با هوش مصنوعی در فروشگاه نیست. در واقع، حرکت بعدی – حرکتی که به زودی انجام می شود – خلاصه بررسی های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی است.

بخوان  آتش اژدها؛ سلاح لیزری جدید بریتانیا

اینجاست که این خلاصه‌های هوش مصنوعی وارد عمل می‌شوند، کوهی بالقوه از بررسی‌ها را بررسی می‌کنند و احساسات منطبق را انتخاب می‌کنند تا نظری کلی درباره برنامه مورد نظر ایجاد کنند.

بنابراین ما امیدواریم که اکنون هاب هوش مصنوعی حداقل در ایالات متحده فعال شده است، این خلاصه های بررسی نیز بسیار نزدیک به اجرا هستند. آنها باید کاملاً مفید باشند (انگشتان ضربدری).

برخی از کاربران ویندوز 11 یک هاب هوش مصنوعی جدید را در فروشگاه مایکروسافت دریافت می کنند، بخشی که برنامه هایی را انتخاب می کند که، همانطور که ممکن است حدس بزنید، به نوعی توسط هوش مصنوعی پشتیبانی می شوند.

به عنوان مثال، تجسم اولیه Copilot بسیار محدود است و اساساً به یکپارچه سازی برای چت ربات بینگ به همراه چند بیت اصلی از عملکرد تنظیمات ویندوز 11 خلاصه می شود (نه زیاد). بعید است که کسی را تحت تأثیر قرار دهد (هنوز)، و با توجه به اینکه هوش مصنوعی در حال حاضر به فروشگاه‌ها نیز کشیده شده است، خطری که برای مایکروسافت وجود دارد این است که برخی از مردم از دیدن هوش مصنوعی به هر گوشه سیستم‌عامل خسته می‌شوند. همانطور که در بالا مشاهده کردیم، پلاگین های اجباری برای مرورگر Edge و ربات چت بینگ را کامل کنید.

جدیدترین ویندوز متوجه شدیم که قابلیت AI Hub اکنون در فروشگاه مایکروسافت در ایالات متحده در دسترس است، بنابراین بدون شک برای شروع فقط برای تعداد محدودی از کاربران در دسترس خواهد بود.منبع

نظرات کاربران می تواند یک فشارسنج مفید برای تشخیص خوب بودن یا نبودن هر برنامه ای باشد که با یک یا دو مقدار نمک مناسب گرفته شده است، اما به خصوص زمانی که نظرات زیادی وجود دارد، بررسی آنها می تواند کار بسیار دشواری باشد.

به ما گفته شده است که در نسخه 22306.1401.1.0 فروشگاه مایکروسافت یا جدیدتر (برای کاربران ایالات متحده) موجود است.