پازل گمشده اولین پیوند قلب خوک به انسان پیدا شد

بنت اولین فرد بود که قلب دارای نارسایی خود را با قلب یک خوک اصلاح ژنتیکی جایگزین کرد. دیوید بنت که ۵۷ سال در مریلند زندگی می‌کرد. او دچار عارضه قلبی شدید بود و پس از آن که دلیل واجد شرایط نبودن، بارها درخواست برای گرفتن لیست انتظار قلب انسان رد شد، با آزمایشی قلب خوک دریافت کرد.

دیکفیلد افزود: در مقابل، اولین الکتروکاردیوگرام پیوند “پیوند از گونه‌های مختلف” پیوند قلب اصلاح شده ژنتیکی نشان داد که فاصله PR طولانی‌تر و 100 میلی‌ثانیه، زمان QRS صد و 38 میلی‌ثانیه و QT پانصد و 38 میلی‌ثانیه است، که بیشتر از آن است. آنچه از قلب خوک در بدن خوک انتظار میرود، است.

اندازه گیری طول مدت قلب می‌تواند به ریتم‌های خطرناک قلب منجر شود

دیکفیلد بیان کرد: هدف نهایی این است که اگر فردی به قلب نیاز دارد، پیوند “از گونه‌های مختلف” ممکن است یک گزینه باشد. ما پیوندی از گونه‌های به گونه‌ای را در این زمینه‌های چالش‌برانگیز و حضور برخی دیگر از موارد مانند رد کردن، مشکلات پمپاژ و مطمئناً در زمینه‌های الکتریکی غیرطبیعی و ریتم قلب ایمن‌تر و می‌توان انجام داد.

در یک مطالعه جدید، دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند دریافتند که الکتروکاردیوگرام(ECG) پس از پیوند به طور قابل توجهی با موارد ثبت شده پس از پیوند قلب خوک به خوک متفاوت است. به طور معمول، اندازه گیری الکتروکاردیوگرام در خوک کوتاه تر از انسان است. با این حال، اندازه‌گیری‌های الکتروکاردیوگرام پس از جراحی در ماه ژانویه ۲۰۲۲ به طور شگفت‌انگیزی طولانی‌تر بود.

نویسندگان مطالعه مطالعه کردند که مطالعه آنها را به میزان متوسط ​​۵۰۹ میلی لیتر با نوسانات دینامیکی نشان می‌دهد.

بخوان  پشت پرده انتخاب برنده نوبل پزشکی چه خبر است؟

اولین پیوند قلب خوک به انسان تنها ۶۱ روز طول کشید. اکنون، پزشکان می‌گویند که تفاوت‌های غیرمنتظره‌ای را در سیستم هدایت الکتریکی قلب با استفاده از روش‌های ژنتیکی در این روش، یافته‌ها، اصلاح می‌کنند.

چیزهایی که توضیح دادند: فاصله PR و کمپلکس QRS زمان لازم برای حرکت الکتریسیته از حفره بالا به پایین و در سراسر حفره پایین را اندازه‌گیری می‌کنند و خون را در قلب پمپاژ می‌کنند. در همین حال، فاصله QT زمانی را اندازه‌گیری می‌کند که حفره‌های پایینی قلب طول می‌کشد تا یک چرخه کامل الکتریکی مرتبط با ضربان قلب را تکمیل کنند. پزشکان این داده‌ها را هر روز پس از عمل «پیوند از گونه‌ای به گونه‌ای دیگر»ردیابی می‌کردند.

انتهای پیاممنبع

پیوند عضو خوک به انسان چه تفاوتی داشت؟

به گزارش ایسنا و به نقل از اس اف، اوایل سال جاری میلادی “دیوید بنت”(David Bennett) مردی که از یک خوک اصلاح ژنتیکی شده قلب پیوندی دریافت کرده بود، دو ماه پس از جراحی در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، درگذشت.

پروفسور “تیم دیکفیلد”(Timm Dickfeld) استاد و مدیر تحقیقات الکتروفیزیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند در لتیمور گفت: چندین چالش بالقوه برای پیوند قلب خوک به انسان وجود دارد. با هر پیوندی از جمله این پیوند، همیشه خطر رد شدن، خطر بالقوه و ریتم غیرطبیعی وجود قلب وجود دارد و در اینجا که الکتروکاردیوگرام (ECG) وارد می‌شود. این واقعاً یک یافته جدید است که الکتروکاردیوگرام قلب خوک پس از پیوند به انسان در مقایسه با نقاط الکتروکاردیوگرام که معمولاً در قلب خوک‌های بومی دیده می‌شود، بسیار متفاوت است.

این مرد ۵۷ ساله که تحت عمل «پیوند از گونه‌های به گونه‌ای» (xenotransplantation) قرار می‌گیرد، در آن زمان دیگر از بیماری‌های قلبی مرگبار رنج می‌برد. این جراحی اولین جراحی بود که در آن پزشکان از قلب خوک اصلاح ژنتیکی در عمل پیوند به قلب انسان استفاده کردند. آن مرد قبل از مرگ ۶۱ روز زنده ماند. با این حال، یک مطالعه قبلی گزارش داد که علت مرگ رد عضو نبوده است.

بخوان  چرا وزن سریعتر اضافه می شود؟

این تیم معتقد است که یافته‌های آنها به سایر جراحانی است که به دنبال پیوند از گونه‌های دیگر برای بیماری‌های قلبی هستند، کمک خواهند کرد. این می‌تواند به آنها کمک کند تا برای مشکلات و تفاوت‌هایی که در سیستم الکتریکی بیمار به قلب رخ دهد، بهتر آماده شوند.

نویسندگان این مطالعه توضیح دادند که چه نظارت بر قلب با استفاده از الکتروکاردیوگرام پس از پیوند یک روش استفاده از سیستم برای هدایت الکتریکی است. به طور خاص، چندین بار به بررسی دو اندازه گیری مختلف الکتروکاردیوگرام در بیمار دریافت کننده پیوند قلب خوک و فاصله PR / کمپلکس QRS و فاصله QT آن پرداختند.

پژوهش‌های خود را در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۲ ارائه کردند.

در حالی که مطالعات انجام شده یک فاصله کوتاه PR (۵۰ تا ۱۲۰ میلیون ثانیه)، QRS کوتاه (۷۰ تا ۹۰ میلیون ثانیه) و QT کوتاه (۲۶۰ تا ۳۸۰ میلیون ثانیه) را در پیوند خوک به خاک ثبت کرده‌اند، این تیم تحقیقاتی نتایج شگفت‌انگیزی دارد. آور متفاوتی را بعد از پیوند عمل ماه ژانویه دریافت کردند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا مجوز اضطراری این جراحی را در شب سال نو داد. این مجوز می‌شود که یک محصول پزشکی تجربی که در این مورد قلب اصلاح ژنتیکی خوک بود، تنها گزینه‌ای برای بیماری است که با وضعیت پزشکی جدی که زندگی‌اش را تهدید می‌کند، روبه‌رو است. این مجوز با امید به نجات جان بیمار اعطا شد.

این محقق ادامه داد: در قلب انسان، زمانی که این مراکز بزرگ‌تر شوند، این می‌تواند بیماری‌های میوکارد باشد. فواصل طولانی‌مدت PR پس از پیوند، به طور متوسط ​​حدود ۲۱۰ میلی‌ثانیه ثابت ماند. مدت زمان QRS نیز در حدود 115 میلی متر ثابت باقی مانده، اما این مدت در طول 61 روز زنده ماندن بیمار کوتاه شد. مدت QRS ممکن است زمانی باشد که مثلاً عضله و سیستم هدایت الکتریکی قلب، بیمار طولانی شود و به همین دلیل است که زمان زیادی طول می کشد تا الکتریسیته از سلولی به سلولی دیگر منتقل شود و از یک طرف قلب به سمت دیگر حرکت کند. به طور کلی، ما می‌دهیم که این QRS را در بیش از حد بلندی می‌گیریم.

بخوان  در اینجا اولین نگاه شما به دستیار هوش مصنوعی جدید گوگل با Bard است، اما باید بیشتر برای تاریخ انتشار صبر کنید.

دیکفیلد گفت: در قلب انسان، مدت QT با افزایش خطر ریتم غیرطبیعی قلب مرتبط است. در بیمار ما، این نگران کننده بود که اندازه گیری QT طولانی شده است. در حالی که برخی نوسانات بودیم، اندازه‌گیری QT در کل ۶۱ روز طول عمر.

در آن زمان پزشکان مسئول این عمل گفتند که مشخص نیست که بدن او عضو پیوندی را پس زده است یا خیر و مرکز بیمارستان نیز گفت: هیچ دلیل مشخصی برای مرگ وی شناسایی نشده است. چند ماه گذشته اما متخصصان پیوند می گویند: قلب خوکی که در اوایل سال جاری میلادی در یک عمل مهم به یک بیمار بیمار مبتلا شده است، حامل یک ویروس خوکی بوده و این امر باعث مرگ او بعد از دو ماه می شود.